Синій плюс жовтий — який колір вийде? Як отримати зелений колір і його відтінки при змішуванні фарб?

Щоб досягти незвичайних відтінків зеленого кольору дізнайтеся з матеріалу, які кольори слід змішати.

З дитячих років ми пам'ятаємо, що якщо зелений олівець зламався і не підлягає ремонту, то в цьому немає ніякої проблеми, якщо під рукою залишилися синій і жовтий. Малюємо одним кольором, зверху зафарбовуємо іншим – і справа в капелюсі, зелений колір з'являється на альбомному аркуші як за помахом чарівної палички.

Який колір вийде при змішуванні жовтого і синього кольорів: як отримати відтінки?

Але це в дитинстві, коли поруч мами, вихователі, вчителі, а головне – коробка олівців. Як добитися зеленого, якщо у вас немає, наприклад, ще й жовтого, а фарбувати потрібно прямо зараз? У такому випадку на допомогу прийдуть нові змішування схожих колірних гам і відтінків. Візьміть колір охри і, розбавивши його білим, змішуйте з синявою. Вийде чудовий насичений колір яскравою соковитою зеленню.

З класичним зеленим кольором і способом його досягнення ясно. А як досягти того чи іншого відтінку, якими так багатий зелений? Для цього знову вдамося до змішування і подивимося, як змінюються насиченість кольору, його глибина, наскільки інтенсивним він стає.

 • Щоб домогтися блідого м'якого відтінку зелені, збагатимо класичне поєднання жовтого і синього невеликою кількістю білого. Саме так вийде заспокійливий блідо-зелений колір, в який рекомендують фарбувати або обклеювати стіни спалень.
 • Благородний вишуканий оливковий відтінок досягається двома етапами: спочатку отримуємо класичний зелений, а потім починаємо додавати до нього жовтизни, контролюючи при цьому, наскільки насичений колір ми хочемо мати в результаті. Світлий жовтий колір зробить наш оливковий м'яким і приглушеним, чим темніше буде колер жовтого, тим насиченішим і глибше буде відтінок підсумкового кольору.
 • В темно-зелених відтінках зеленого при змішуванні синього з жовтим базовим є другий колір. Від його точно вымеренного кількості залежить остаточний колір, що нагадує пляшкове скло.
 • Додавши до чистого зеленому по черзі і обережно, щоб не переборщити з пропорціями, жовтий і чорний, ми доб'ємося відтінку хвої.
Змішуємо
 • Річну гаму папороті відтворимо, змішуючи зелений з контрастом чорного і білого, причому базовим кольором буде саме білий. Цей колір можна віднести до світлим або темним, скоріше, він є сполучною ці градації ланкою.
 • Поринути в лісову зелень можна, поєднавши в потрібних пропорціях зелений з чорним.
 • Такий улюблений малюками яскравий салатний – це освітлений жовтим і білим зелений.
 • Щоб отримати болотний відтінок (як варіант – хакі), вихідний зелений колір потрібно «посилити» червоно-коричневої гами.
 • Темно-зеленого легко досягти, варіюючи чорними або коричневими фарбами, додаючи їх до зеленого.
 • Бірюзового відтінку, близького вже до майже синьому, можна домогтися, змішавши зелений з синім.
 • Сіро-зеленим колір стане, коли на основу білої ми додамо світло-сірої і зеленої фарби.
 • Колір авокадо, максимально наближається вже до гамі жовтих відтінків, створюється на основі жовтого шляхом додавання коричневого і чорного.
 • Для досягнення смарагдових тонів знову беремо жовту основу і збагачуємо її певними частинами зеленого і білого.
 • Колір морської хвилі базується на білому, з додаванням зеленого та чорного.
Отримуємо зелений

Ось так, використовуючи всього кілька кольорів, можна домогтися багатої гами зелених відтінків – таких соковитих, насичених, приємних оку і неповторних.

Відео: Отримання при змішуванні кольорів