Болить суглоб великого пальця на руці: причини, лікування. Що робити, якщо болить суглоб великого пальця на руці?

Якщо ви не знаєте з якої причини у вас болить великий палець, прочитайте статтю.

Великий палець має відмінну будову від сусідніх пальців – налічує лише дві фаланги. Це дає можливість людині утримувати предмети і здійснювати хапальні дії. Завдяки тому, що великі мозкові центри контролюють функцію великого пальця — він перевершує по силі. Руки відчувають постійну навантаження і схильні до частих травм, особливо це стосується суглобів пальців.

Причинами порушень можуть стати гострі і хронічні захворювання. Важливо виявляти патологію на ранній стадії, проходити своєчасний огляд у фахівця. При виборі методів лікування краще віддати перевагу традиційній медицині.

Причини болю великого пальця

Слід виділити ряд факторів походження болю: артроз зі змінами в суглобі, спадкова схильність, травми, подагра, алергічний поліартрит, інфекції, дистрофічні зміни, посилені фізичні навантаження на суглоб.

При ревматоїдному артриті

Супроводжується сильними безперервними больовими симптомами, ускладненням руху пальця. Хвороба виникає в результаті ураження організму інфекцією при грипі чи застуді. Також як результат ускладнення при тривалому стресі, стрибок температур, травмі.

Біль від артриту

Захворювання характерно набрякання суглобової частини і почервоніння. Хвороба може зачепити сусідні пальці і привести до зміни будови суглоба. У більшості випадків захворювання поширюється серед жінок усіх віків. У чоловіків зустрічається рідше.

Синдром Рейно

Основні симптоми синдрому: гострий біль у пальці, оніміння в кількох пальцях руки, при підніманні кінцівки вгору біль посилюється. Помічено, що до формування синдрому схильні вагітні жінки. Причиною цього захворювання часто служить вживання гормональних препаратів. Часті стресові стани і присутність ревматоїдного артриту – також призводять до захворювання.

Рейно

Синдром Рейно має кілька етапів розвитку:

  1. Ангіоспастичний – втрата чутливості шкірного покриву на пальці, колір шкіри стає блідий, погане кровопостачання. Виникає у курців, при стресі та переохолодженні. При ліквідації шкідливих причин – стан кінцівки приходить в норму.
  2. Ангиопаралитический етап – оніміння побледневших кінцівок частішає і триває більше години. Спостерігається посиніння шкіри, у подальшому – переходить у почервоніння з набряком.
  3. Атрофопаралитический – виникає старіння шкіри, втрата еластичності при наявності невеликих бульбашок з утворенням рідких виділень. При пошкодженні на місці бульбашок утворюються рани. Якщо відсутнє лікування — рани заживають повільно і поширюються на підшкірну зону, іноді вражаючи суглоби і кістки.

Синдром зап'ястного каналу

Діагноз встановлюють пацієнтам, які виконують монотонні рухи пальцями. Частіше це пов'язано з печаткою на клавіатурі або смартфоні, гри на клавішних інструментах — навантаження на пальці порушує кровообіг, відбувається спазм нервових закінчень.

Як результат, запалення суглоба, починаються больові відчуття. Пацієнти відчувають втрату ощутимости в районі середнього, вказівного пальців, відчувають біль, зосереджену в суглобі. Синдром характерний як для суглобів, так і м'язів.

Подагричний артрит

Хвороба заснована на відхиленні від норми солей сечової кислоти. Пацієнт відчуває сильний біль, утворюється набряк пальців. Ці симптоми можуть проявлятися на верхніх і нижніх кінцівках. Хворий не в змозі пересуватися самостійно.

Подагра

Псоріатичний артрит

Передвісником служить – псоріаз. Покрив шкіри пацієнта вкривається лусочками білого кольору. Після, відчувається хворобливість в фалангах великого пальця. Болі бувають сильними, вимагають прийом знеболюючих препаратів. Симптоми можуть переходити на інші пальці. Хвороба може спостерігатися як на одній руці, так і на двох одночасно. Помічається набряк в зоні суглобів. Частіше схильні до хвороби люди похилого віку.

Ризартроз

Підвид полиартроза — деформуючі процеси відбуваються в суглобі великого пальця. Спостерігається неприємне відчуття в суглобах і близько суглобової зоні — печіння. Деформація – вузлові утворення, неприродна форма. В районі вузлового освіти назріває запальний процес, спостерігається почервоніння шкіри.

Деформація

Факторами виникнення патології є інфекційні захворювання, травми, навантаження на суглоби при монотонній роботі руками. Ця хвороба не має вікових обмежень – може спостерігатися у молодому віці.

Удари

Окреме розташування великого пальця сприяє його вразливості. Він більше схильний до каліцтв при падінні і ударі, вивиху, переломі і тріщину кістки, розрив і розтягнення зв'язок. У момент ушкодження спостерігається набряклість тканин, різкий біль, зменшується рухливість, виникає гематома. При обстеженні зовнішній вигляд суглоба має ненормальне становище, виявляється випинання кістки. Травми іноді служать підставою для ускладнень – розвитку інфекційного захворювання суглоба, з подальшим перенесенням у бурсит або артрит.

Методи лікування біль у великому пальці

Методика лікування залежить від встановленого діагнозу. У стадії загострення симптоматика захворювань схожа. Тому спочатку застосовують узагальнені практики лікування, завдання яких усунення болю, ліквідація запалення і набряклості, при необхідності іммобілізація пальця, відновлення функції суглобів.

Для визначення діагнозу призначають ряд оглядів – рентген, ультразвукове дослідження, аналізи крові і сечі. Якщо пацієнт відчуває сильні болі в області великого пальця — призначають нестероїдні препарати у вигляді гелю або мазі — Вольтарен.

У період лікування забороняється напружувати хворий суглоб, кисть повинна знаходитися в обездвиженном стані. Після усунення запального процесу призначають фізіотерапію – електрофорез, ультравысокочастотное вплив, парафінове прогрівання.

Важливо правильно лікувати

Варто зауважити особливості лікування та заходи профілактики при видах порушення:

  1. При травмах – іммобілізація пальця за допомогою фіксатора. Термін носіння залежить від характеру пошкодження. Поряд з цим призначається курс антибіотиків і протизапальні засоби, знеболювальні.
  2. У лікуванні ризартроза застосовують нестероїдний препарат, гормональну ін'єкцію кортикостероїдів у суглоб, хондропротектори. Проводяться курс масажу і фізіотерапевтичних процедур. На палець надівається бандаж до повного одужання.
  3. Методи лікування ревматоїдного артриту схожі з принципами попереднього захворювання. Хворому призначаються гормональні ін'єкції, препарати сприяють відновленню хрящової тканини, фізіотерапія.
  4. Лікування псоріатичного артриту зосереджено на зниження запальних процесів, болів, уражень суглобів, усунення розвитку патології та попередження формування інвалідності. Для цього пацієнту призначаються нестероїдні протизапальні препарати, засоби на основі нікотинової кислоти. Також застосовують компоненти відновлюють тканини хряща — введення гіалуронової кислоти. Використовують у лікуванні метод дезінтоксикаційної терапії. Після зняття гострої форми захворювання — призначають бромовые ванни, торф'яні грязі. На зону хворого суглоба застосовують процедуру електрофорезу з анальгіном і кальцієм.
  5. При подагрі – необхідно відновити обмінний процес, спрямований на зниження солей сечової кислоти. Призначаються знеболюючі та засоби відновлення функції суглобів. При потребі прописують фіксатор. З метою профілактики та боротьби з хворобою треба переглянути режим харчування і спосіб життя. Виключити алкоголь, зловживання медикаментами, переїдання їжі. З метою зниження рівня сечової кислоти до норми — рекомендується подщелачивают пиття і голодування.
  6. Синдром зап'ястного каналу виліковується шляхом усунення всіх впливаючих на розвиток хвороби факторів. Для полегшення при спазмах – проводять теплі водні ванни для кистей рук. Рекомендується активне розтирання і розминання рушником. Застосовуються препарати активізують кровообіг і звужують судини. В комплексі з медикаментозним лікуванням використовують фізіотерапевтичні сеанси. При ускладненнях — проводиться операція для усунення напруження в судинах.
Важливо правильно виявити недугу

Біль у великому пальці — індикатор різних захворювань. При прискорених нападах, порушенні діяльності потрібен огляд фахівця. Подібні стани — наслідок регулярного безконтрольного виснаження суглоба в побуті. У зону ризику потрапляють певні професії: швачка, столяр, в'язальниця, музикант, вантажник, програміст.

Для уникнення захворювань — необхідно мінімізувати однотипні хапальні, свертывающие руху. Стежити за надмірною вагою, здійснювати гімнастику для зміцнення м'язів і суглобів. Це відновить обмінні процеси в організмі, зміцнює імунну систему і зменшить ризик появи хвороби суглобів.

Відео: Лікування біль у великому пальці руки