Все про заточування ковзанів для хокею, фігурного катання, ковзанярського спорту в домашніх умовах: поради. Як купити верстат, пристосування, інструмент для заточування ковзанів на Алиэкспресс? Де можна, крім будинку заточити ковзани?

Інструкція із заточування ковзанів.

Зміст

Зараз відновлюється досить багато льодових палаців. При цьому батьки прагнуть захопити дитину спортом, тому віддають в різноманітні секції та гуртки. Зараз нікого не здивуєш, що дитина займається хокеєм або фігурним катанням. У цій статті ми розповімо, як самостійно заточити ковзани.

Чим можна заточити ковзани самому?

Багато хто думає, що нові ковзани точити немає необхідності, так як вони вже з заводу. Це не так, заводська заточка підходити лише одиницям. Тому доведеться постаратися. Найцікавіше, що спортсмени довіряють цю роботу лише одиницям. Це професіонали, які займаються заточуванням. Адже невелика похибка може стати причиною падіння при виконанні складних трюків.

Способи заточити ковзани:

  • Напилком
  • Надфильком
  • Болгаркою
Чим можна заточити ковзани самому?

Як купити верстат, пристосування, інструмент для заточування ковзанів на Алиэкспресс?

На Алиэкспресс продаються спеціальні точила для заточування ковзанів. Варто звернути увагу, що вони не однакові і відрізняються способами заточування. Це V-образна заточка, яка у нас рідко застосовується. В основному її використовують спортсмени Америки. А також є станочки для заточки під ринву. Ось саме цей варіант застосовується в нашій країні. Виглядають точила просто. Це невеликий предмет з заглибленням всередині. Поглиблення має товщину леза. Всередині опуклість, яка допоможе виготовити жолобок. Основний недолік такої точила – неможливість регулювати глибину жолоба.

Щоб зробити перший замовлення на Алиэкспресс, прочитайте інструкцію по реєстрації і пошуку товару, оплату і доставку на офіційному сайті тут, або прочитайте статтю на нашому сайті «Перший замовлення на Алиэкспресс».

Як купити верстат, пристосування, інструмент для заточування ковзанів на Алиэкспресс?

Що значить: ковзани наточені під ринву?

Заточка під жолобок в нашій країні вважається самою популярною і затребуваною. Всередині леза виготовляється заглиблення, схоже на канавку. Завдяки цьому фігуристи можуть виконувати складні піруети. Це пов'язано з тим, що більшість складних трюків виконуються на внутрішньому або зовнішньому ребрі коньков. Найцікавіше, що цей жолобок по глибині відрізняється у людей, які займаються різними видами спорту і мають різну вагу. Чим більше важить людина, тим глибше мусить бути жолобок. При цьому жолобок у нападника в хокеї повинен бути глибше, ніж у захисника.

Що значить: ковзани наточені під ринву?

Яка заточування ковзанів краще: пряма або жолобком?

Відповісти на цей запитання не можна. Це пов'язано з тим, що нові ковзани продаються заточеними прямий заточуванням. Тобто, ніякого жолобка всередині немає. Така заточка підходить мало кому. Вона дозволяє розвивати величезну швидкість і швидко гальмувати, але маневреність при цьому втрачається. Тобто повороти виконувати складніше. Тому пряма заточка більше підходить спортсменам, які зайняті видами спорту, що передбачають пряме і швидкий рух.

Фігуристи, особливо хокеїсти, вибирають заточку під ринву. Вона дозволяє розвивати не таку велику швидкість як пряма, але зате ковзани дуже маневрені. Це дозволяє виконувати трюки, повороти і обертання. Гальмувати на таких ковзанах складніше.

Яка заточування ковзанів краще: пряма або жолобком?

Як правильно заточувати ковзани для хокею будинку?

Для хокеїстів у нашій країні використовується заточка під жолобок. Але в країнах Європи і США популярні та інші види заточок.

Види заточок для хокеїстів:

  • Channel-Z. Стає більш популярною у нас в країні. Дозволяє більш маневренно пересуватися на льоду, не втрачаючи при цьому швидкості. Виглядає як поглиблення з невеликою канавкою всередині.
  • Класична. Це заточка під жолобок. Вона допомагає розвинути маневреність, але «з'їдає» швидкість.
  • FTB. Такий вид заточування використовується в західних країнах командами NHL. Це пов'язано з тим, що в основному вони виступають на штучному льоду. Тому головне зчеплення, швидкістю можна пожертвувати. Вигляд у профіль як два гострі леза з прямою майданчиком всередині.
Як правильно заточувати ковзани для хокею будинку?

Як правильно заточувати ковзани будинку для фігурного катання?

Для фігурного катання здійснюється заточка під жолобок. Її можна виконати за допомогою надфилька або шліфувального круга.

Інструкція:

  • Візьміть надфилек та дерев'яний брусок. Зробіть в деревинці поглиблення і покладіть в нього надфилек
  • Покладіть в поглиблення лезо ковзана і рухайте брусок вперед і назад
  • Продовжуйте, поки всередині не буде характерною виїмки
Як правильно заточувати ковзани будинку для фігурного катання?

Як правильно заточувати ковзани будинку для ковзанярського спорту?

Відрізняються від інших видів ковзанів більшою довжиною леза, великим радіусом заокруглення леза, а найголовніше тим, що це єдині ковзани з рухомим лезом. Свою офіційну назву «клап» (англ. clap skate) ковзани отримали за характерний звук — звук, який видає лезо, коли після поштовху спортсмена пружина повертає його назад до черевика.

Ці ковзани дуже гострі, ними можна різати продукти. Найцікавіше, що заточування здійснюється в кілька етапів. Відразу груба вирізка жолобка, а потім дрібна шліфування пастою гоя. Часто для заточування застосовують лазер.

Як правильно заточувати ковзани будинку для ковзанярського спорту?

Як перевірити заточування ковзанів, як зрозуміти: заточені ковзани чи ні?

Фахівці ставлять ковзани на підлогу або іншу рівну поверхню. При цьому вони повинні ідеально рівно стояти. Якщо спостерігається скошеність або кривизна, леза пора заточувати. Крім того має бути видно виразний жолобок. Не повинно бути ніяких задирок. Якщо ви катаєтеся і вам складно виконувати трюки або повертати, то терміново проведіть заточку.

Як перевірити заточування ковзанів, як зрозуміти: заточені ковзани чи ні?

Як виглядають заточені ковзани?

Заточені ковзани мають всередині канавку. Самі бічні ребра однакової товщини і гостроти. Лезо таке гостре, як і у ножа. У хокеїстів товщина бічного ребра дорівнює 2 мм. Це досить тонке лезо. Після придбання у ковзанів немає заточування або бічні ребра недостатньо гострі. Щоб виправити ситуацію, можна збільшити радіус кола.

Як виглядають заточені ковзани?

Заточування проводиться на ковзанках чи у палацах спорту. Якщо ви професійно займаєтеся спортом, то краще довірте заточку професіоналу. Вона проводиться на спеціальному обладнанні. Це заточувальні верстати, які швидко і дуже якісно проводять заточку.

Де можна, крім будинку заточити ковзани?

Заточування ковзанів – справа відповідальна і досить складне. Якщо боїтеся зіпсувати леза, зверніться до професіоналів.

ВІДЕО: Заточування ковзанів