Коли необхідно точити ножі для машинки для стрижки волосся? Як наточити ножі на машинки для стрижки за допомогою болгарки, наждачного паперу, на верстаті?

Інструкція по заточенню ножів для машинки.

Багато чоловіки давно не відвідують перукарів, стрижуться в домашніх умовах. Особливо це стосується лисіючих чоловіків, у яких волосся на голові не так багато. Тому ніяка модельна зачіска не підходить. Чоловікові простіше обстригти волосся під нуль або 3 мм. протягом декількох років постійної роботи, леза в машинці тупляться. Цю ситуацію можна виправити і загострити їх. У цій статті ми розповімо, як зробити заточування лез.

Коли необхідно точити ножі для машинки для стрижки волосся?

Існує кілька ознак, які вказують на те, що ножі потребують заточування:

 • Дуже складно вивести лінію зачіски. Вона виходить нерівними шматками
 • Волоски не стрижуться, а мнуться або мнуться
 • Присутні болісні відчуття, волосся не зрізаються, а висмикується
 • Можлива поява роздратування і навіть порізів на голові. Особливо це трапляється у тих, хто стрижеться під нуль

Всі ці ознаки говорять про те, що необхідно розібрати машинку, провести очищення, а також заточити ножі.

Гострі ножі

Як наточити ножі на машинки для стрижки болгаркою або дрилем?

Існує кілька варіантів заточування ножів машинки. Вони залежать від того, що у вас є в наявності. Зверніть увагу, що багато хто хоче взяти звичайну електродриль або ж шліфувальний верстат. Такі пристосування не підходить для заточування машинки з причини великої абразивності.

Для того щоб точити ці ножі потрібно використовувати пристосування з розміром зерен рівним 4000 грит. Це досить маленька величина, дуже ніжна. Тому в спеціальних майстернях використовують лазерну заточку без використання абразивів. Природно, в домашніх умовах немає можливості використовувати такого роду пристрої для заточування, тому використовують більш доступні.

Розбирання машинки

Інструкція:

 • На валу апарату необхідно закріпити диск з розміром 4000 грит, взяти магніти закріпити з їх допомогою ножі машинки для стрижки.
 • Далі, включити апарат і тримати ножі під кутом 45 градусів. Достатньо 1-2 хвилин на одній стороні, для того щоб вона заточилась. Після цього переверніть ніж на інший бік і знову заточіть протягом 2 хвилин.
 • Перед проведенням цих маніпуляцій, необхідно зняти ножі. Для цього відгвинчують болти на передній частині машинки, якими стискаються леза.
 • Після цього відкладіть всі болти в спеціальний контейнер або в бік. Для того щоб правильно зібрати апарат, можете зняти відео розбирання на камеру.
 • Після цього зніміть ножі, і ретельно почистіть їх за допомогою старої зубної щітки. Необхідно повністю видалити все волосся. Зверніть увагу, що на старій машинці можуть бути залишки іржі.
 • Якщо сталося таке, то скористайтеся спеціальними хімічними засобами для сантехніки, які справляються з видаленням іржі. Необхідно нанести засіб на кілька хвилин і потерти м'якою губкою.
 • Змити все під сильним потоком води. Зверніть увагу, що ножі не повинні бути вологими, їх потрібно відразу ж витерти насухо. Після цього варто проводити заточку. Багато хто відзначає, що навіть таких маніпуляцій іноді достатньо для того, щоб повернути машинці колишнє якість стрижки.
 • Тому що найчастіше не тупляться ножі, а між ними просто забиваються залишки волосся і дрібна пил, яка перешкоджає нормальній роботі апарату.
 • Тому можете спробувати зібрати машинку, протестувати її на невеликій ділянці волосся або на вашому собаці. Перевірте якість стрижки, якщо вона вас влаштовує, то немає необхідності в заточенні.
Гострі ножі

Якщо ж це не спрацювало, то можна провести заточку з застосуванням спеціальних апаратів. Він являють собою металевий диск, що кріпиться на невеликому обертаючим моторі. Виготовлений він з алюмінію.

Інструкція:

 • На поверхню диска наноситься абразив, найчастіше це паста ГОІ чи інша речовина, яке відрізняється високим ступенем полірування. Далі, ножі закріплюються за допомогою магніту і заточуються кілька хвилин з кожної зі сторін.
 • Після цього проводиться очищення від полірувальної пасти. Для цього можна використовувати звичайну щітку або м'яку фланельку. Зверніть увагу, що ножі після заточування стають досить гострими, остерігайтеся порізів.

Звичайно, краще всього провести заточку в умовах спеціальної майстерні, яка проводиться професіоналами. У них в арсеналі спеціальне обладнання, яке допоможе зробити ваше лезо ідеально гладким і дуже гострим. Зазвичай в таких умовах також використовуються верстати зі спеціальними абразивними, пастами або ж лазерне обладнання, за допомогою якого проводиться заточування ковзанів та отримання гострих ножів.

Заточка на верстаті

Як наточити ножі на машинки для стрижки наждачним папером?

Якщо машинка затупілась не дуже сильно, впоратися можна за допомогою звичайної наждачного паперу з дрібної абразивністю. Купуйте шкірку з дрібним розміром зерен 4000 грітті.

Інструкція:

 • Вам необхідно провести наждачним папером між лезами і включити машинку на максимальній швидкості. Потримайте кілька секунд і повторіть маніпуляцію. Подібна процедура допоможе незначно заточити ножі.
 • Після цього проводиться розбирання апарату, очищення від іржі, залишків пилу, можливо шматочків наждачного паперу. Якщо машинка сильно затупілась, то необхідно скористатися іншим способом. Якщо у вас немає ніяких спеціальних пристосувань, ідеально підійде скло або дзеркало.
 • Для цього візьміть товсте скло, нанесіть на нього абразивну пасту, яку можна придбати в будь-якому магазині, де реалізуються окуляри. Такого роду паста використовується для полірування лінз мікроскопів і очок. Паста наноситься на скло, магнітний тримач вставляється лезо і надійно фіксується.
 • Після цього проводиться кругова обробка лез машинки. Необхідно здійснювати роботу по колу до тих пір, поки леза не придбають ту гостроту, яка вам необхідна. Залишки пасти знімаються під сильним напором води і видаляються за допомогою фланелі.
Машинка для стрижки

Після проведення таких маніпуляцій, вам вдасться повернути колишню життя машинки для стрижки, а також зробити вашу зачіску ідеальною. Якщо ви не впевнені у своїх силах, рекомендуємо віднести апарат в майстерню і провести заточку там. Бо подібні прилади можуть коштувати досить дорого, не варто ризикувати їх працездатністю.

ВІДЕО: Заточка ножів для машинки