Як і де вдома краще зберігати мед, в якому посуді? Як правильно і скільки можна зберігати мед будинку в сотах, холодильнику, скляній банці, щоб не зацукрувався, при кімнатній температурі? При якій температурі слід зберігати мед?

Особливості зберігання меду в квартирі і холодильнику.

Зміст

З наближенням холодів багато хто прагнуть подбати про зиму і про своє здоров'я. Саме в кінці літа і на початку осені починається заготівля трав і рослин, а також меду. Адже дуже приємно взимку насолоджуватися теплим чаєм з медом. Це допоможе підвищити імунітет і поліпшити здоров'я.

Як правильно і де вдома краще зберігати мед: температура та умови правильного зберігання після відкачування меду

Критичною можна вважати температуру 40 °С, але в умовах квартири така температура спостерігається лише у батареї. В основному в приміщенні температура тримається на рівні 20-30 °С. Але це теж досить високе значення. При таких умовах мед швидко розшаровується і зацукровується. Відповідно необхідно знизити температуру, щоб бджолиний нектар зберігався якомога довше. Ідеальною можна вважати температуру +1+6 °С. тобто, краще всього зберігати мед у погребі чи холодильнику.

При 65 °С продукт втрачає свої лікувальні властивості і стає шкідливим. Саме тому мед варто тримати подалі від плити і батарей центрального опалення. У таких умовах він швидко втрачає свої лікувальні властивості.

Як правильно і де вдома краще зберігати мед: температура та умови правильного зберігання після відкачування меду

Термін зберігання меду

Взагалі вважається, що мед володіє цілющими властивостями тільки рік після відкачування, але це не зовсім так. При правильному зберіганні мед може зберігатися набагато довше, приблизно до трьох років. Але все ж рекомендуємо з'їсти продукт за рік.

Термін зберігання меду

В якому посуді можна зберігати мед будинку?

Ідеальною вважається глиняний посуд, також підійде банку з скла або емальованої сталі. Не можна зберігати продукт у жерстяних банках, у каструлях з міді або цинку. Ці метали окислюються і надають меду неприємного присмаку. Крім того, продукт стає шкідливим для здоров'я.

Також підійде бочка з дерева. При цьому не всяка деревина придатна для зберігання меду. Добре підійде бочка з липи або акації. А ось від застосування бочок з хвойних порід варто відмовитися. Вони додадуть продукту специфічного смаку і запаху.

В якому посуді можна зберігати мед будинку?

Зараз на ринках багато де реалізують бджолиний нектар у пластиковій тарі. Однак така посуд вважається не найкращим варіантом. Це пов'язано з високою активністю меду. Він через деякий час вступає в реакцію з пластиком. Тому для зберігання нектару можна використовувати виключно харчовий пластик з позначенням РР. Інша пластиковий посуд не підходить. Максимальний термін зберігання меду в пластиці – 1 рік.

Чи можна зберігати мед у пластиковій, пластмасовій посуді?

Скільки можна зберігати мед у квартирі при кімнатній температурі?

Мед можна зберігати й квартирі, при цьому краще вибирати темний шафа або комору. Продукт повинен зберігатися в темному приміщенні. Бажано щоб у шафі було прохолодно. При кімнатній температурі мед можна зберігати не більше року. В таких умовах продукт розшаровується і зацукровується.

Скільки можна зберігати мед у квартирі при кімнатній температурі?

Чи можна зберігати мед у холодильнику?

Так, холодильник є хорошим місцем для зберігання бджолиного нектару. При цьому варто дотримуватися низки правил. Справа в тому, що в холодильнику з «плаче стінкою» висока вологість. Відповідно на меді може виникнути цвіль або початися процес бродіння. Тому, навіть зберігаючи мед в тарі з кришкою, протирайте стінку від крапель. Кращим варіантом є холодильник з сухою заморозкою. В такій камері невисока вологість і мед буде зберігатися довго. Ідеальна температура для зберігання +1+5 °С.

Не варто зберігати мед у відкритій посуді поруч з продуктами, які сильно пахнуть. Мед поглинає запахи і з'явиться неприємний присмак.

Чи можна зберігати мед у холодильнику?

Чому розшаровується мед, піниться, пузириться, темніє при зберіганні?

Хороший продукт під час зберігання не повинен пузиритися або пінитися. Це свідчить про те, що в продукті багато вологи і мед розбавляли. При цьому часто продукт бродить через наявність у ньому цукрового сиропу та інших домішок. Такий мед може погано пахнути. Вживати в їжу не можна. Краще всього готувати медівники, або зробити медовуху. При вживанні такого меду можливий пронос і нетравлення шлунка.

Розшарування меду говорить про те, що продукт не самої хорошої якості. Так часто буває при неправильному зберіганні. Нічого страшного немає, якщо через два тижні зберігання з'являється біла пінка з дрібних бульбашок. Це повітря, який виходить при ущільненні меду.

Інструкція по перегонці меду:

  • Якщо ви помітили, що мед розшарувався на дві частини, при цьому в одній кристали, а друга зверху рідка і з'явилася піна, то це говорить про процеси бродіння.
  • Такий мед можна врятувати, для цього необхідно прибрати хвороботворні бактерії. Для цього зніміть ложкою піну і вилийте весь продукт в емальовану посудину.
  • Поставте каструлю на водяну баню і нагрівайте при постійному помішуванні 1 годину. Максимальна температура нагріву 60 °С.
  • Після цього перелийте нектар у банку і закрийте кришкою. Не допускайте попадання вологи в мед.
Чому розшаровується мед, піниться, пузириться, темніє при зберіганні?

Як зберігати мед з маточним молочком?

Мед з маточним молочком відрізняється масою корисних властивостей. Для приготування зазвичай беруть зрілий мед, який зберігався 1 рік. Це допоможе виготовити суміш, яка не буде бродити. Маточне молочко вводиться в співвідношенні 1:100. При цьому не обов'язково готовий продукт мутний, він може бути майже прозорим. Зберігають таку суміш виключно в холодильнику в закритій банці.

Як зберігати мед з маточним молочком?

Як правильно і скільки можна зберігати мед будинку в сотах?

Цей продукт зберігається дуже довго. На даний момент при розкопці гробниць фараонів знайшли мед у сотах, властивості якого не погіршилися.

Особливості меду в сотах:

  • Корисний і допомагає позбавитися від низки хронічних недуг
  • Допомагає позбутися від алергії на багато продуктів
  • Покращує імунітет
  • Швидко допомагає позбутися від застуди та ГРВІ
  • Застосовується як зовнішній засіб для лікування травм, хвороб суглобів
Як правильно і скільки можна зберігати мед будинку в сотах?

ВІДЕО: Зберігати бджолиний нектар