Альона і Олена, Олена: різні імена чи ні? Чим відрізняється ім'я Олена від олени та Лена?

Про походження імені Олена і Альона, правильність написання.

Серед різноманіття жіночих імен, як і раніше користуються популярністю Альона і Олена. Навколо цих імен існує багато суперечок. Багато хто вважає, що це одне і те ж ім'я, але деякі дотримуються позиції різниці.

Альона і Олена, Олена: різні імена чи ні?

Ім'я Олена — досить давнє. Стало популярним ще в 300-х роках, з часів Рівноапостольної Олени. Згадка цього імені почалося з часів давньогрецької міфології. А точніше з згадки Олени Прекрасної. Це відома героїня міфів. З часів Хрещення Русі ім'я теж зустрічається досить часто. До того часу з'явилося безліч народних форм Альона і Олена, Олена. Інтерпретація відбувалась по мірі розвитку давньоруської мови.

Альона і Олена, Олена: різні імена чи ні?

Якщо судити з точки зору розвитку мови, то Олена, це ніщо інше, як розмовна або народна форма імені Олена. Але зараз справи йдуть трохи інакше. У 1960-1970 роках було зафіксовано в документах перше ім'я Олена, до цього в Рагсах відмовлялися писати в свідоцтві дану інтерпретацію, вважаючи її народною формою. Зараз ці імена вважаються різними. Але під час хрещення дівчаток в церкві, записують як Олена.

Альона і Олена, Олена: різні імена чи ні?

Альона або Олена: як правильно називати повне ім'я?

Це і є повні імена. У документах пишуть Олена і Олена. Це два різних імені.

Чим відрізняється ім'я Олена від Олени?

Філологи вважають, що ім'я Олена від Олени з-за якоїсь розмовної втоми. Це пов'язано з віком імені. Воно настільки старе, що до кінця не відомо, як саме воно розшифровується. Існує кілька версій:

  • Сонячний промінчик або світло. Ця версія вважається найбільш прийнятною
  • Елліни. Це самоназва греків. Цей варіант вважають сумнівним
  • Тростинний факел. Пишеться це слово як ἑλάνη. Але ця версія теж не має підтвердження

З 1980 року ці імена офіційно дозволили вносити в документи. Тобто, тепер Олена і Альона — два різних імені, які використовуються в юридичній практиці.

Чим відрізняється ім'я Олена від Олени?

Можна Олену називати Оленою, Оленою?

Деякі жінки ображаються, коли замість Олена чують Олена. Можливо, справа у звучанні. Якщо розібратися з іменами, то Олена і Альона — це різні форми одного імені. Відповідно можна називати Олену Оленою. Але варто запитати у жінки, вона сприймає таку інтерпретацію чи ні. Представниці прекрасної статі можуть сердиться або сперечатися про різниці імен. В документознавстві та юридичній практиці — це два різних імені, незважаючи на одні корені.

Можна Олену називати Оленою, Оленою?

Як бачите, зараз досить складно розібратися з правильністю вимови імен. Але в Рагсах можна обидва імені.

ВІДЕО: Альона і Олена, різниця імені