Ім'я Федот і Федір-Федько: походження імен, це різні імена чи ні? Чим відрізняється ім'я Федот від Федір, Федю? Федот і Федір-Федько: як правильно називати, як написати в паспорті повне ім'я?

Походження і скорочені варіанти імен Федір і Федот.

Серед сучасних імен складно знайти ім'я Федір. Якщо взяти статистику, то ім'я було досить популярним на Русі. Але після революції про нього забули. Значно зріс інтерес до імені після 1965 року. Але і тоді частотність становила лише 4%. Зараз ім'я теж зустрічається не часто.

Ім'я Федот і Федір-Федько: це різні імена чи ні їх схожість і відмінність?

Варто відзначити, що ім'я Федір і Федот це різні імена. Вони дуже схожі з етимологічного значення. Справа в тому, що ці імена є двусложными, тобто складаються з двох частин. У цих різних імен є загальний скорочений варіант — Федя. Його застосовують у розмовній мові при скороченні Федора і Федота.

Ім'я Федот і Федір-Федько: походження імен

Варто розглядати імена Федір і Федот окремо. Справа в тому, що вони різні за своїм значенням, незважаючи на схожу вимову.

  • Федір — дуже багато згадок на Русі після прийняття християнства. Але і до цього ім'я зустрічалося в більш стародавньому варіанті, такому як Феодор. Означає «дар Божий».
  • Федот — теж стародавнє грецьке ім'я, але одна частинка така як і у Федора. В перекладі означає " богом даний або присвячене Богові. Саме від цього імені відбулося відоме християнське ім'я Богдан.

Федько — це скорочений варіант як Федора, так і Федота.

Федот і Федір-Федько: як правильно називати, як написати в паспорті повне ім'я?

Повні імена це Федір і Федот. Це різні імена і не є варіантами один одного. У Рацсах використовуються два імені. Відповідно, щоб уникнути плутанини і проблем юридичного характеру, використовуйте один з варіантів постійно. Хоча багато філологи вважають, що колись у давнину це були однакові імена. Але з-за різниць діалектів вони виділилися в різні імена.

Федот і Федір-Федько: як правильно називати, як написати в паспорті повне ім'я?

Повне та скорочене ім'я, як від імені Федот і Федір, Федю?

Федько — це скорочений варіант обох імен. Але Федір це не Федот. Тому якщо знайомого називають Федьком, поцікавтеся, яке у нього ім'я. В юриспруденції використовуються два варіанти імені — Федір і Федот. Це різні імена.

Повне та скорочене ім'я, як від імені Федот і Федір, Федю?

Можна Федота називати Федором, Федьком і навпаки?

Федота можна називати Федьком, але не можна Федором. Це різні імена з загальним скороченим варіантом. Точно так само, не можна Федора називати Федотом, але можна Федьком.

Можна Федота називати Федором, Федьком і навпаки?

Як бачите, Федір і Федот незважаючи на загальне этимологическое значення різні імена. Їх переклад трохи відрізняється. Хоча деякі філологи вважають, що ще до християнства існувало одне ім'я, яке пізніше з-за різниці діалектів перетворилося на два.

ВІДЕО: Федір і Федот