Коли потрібно, прийнято розбирати ялинку після Нового року: народні прикмети. Можна прибирати новорічну ялинку на Різдво, після Різдва? Скільки повинна стояти жива ялинка вдома після Нового року?

Терміни, коли розбирати ялинку після новорічних свят.

Дуже багато традицій пов'язано з новорічними святами. Зараз досить складно розібратися, як правильно відзначати Новий рік, і коли потрібно розбирати ялинку і виносити її з дому. Спробуємо розібратися в цьому.

Коли потрібно, прийнято розбирати ялинку після Нового року: народні прикмети

Все ж існує кілька певних правил, які стосуються ритуалу розібрання новорічної ялинки. Найчастіше можна почути рекомендації розбирати ялинку відразу після 1 січня. Насправді це неправильно. Так свята ще в розпалі, і багато гостей прийдуть до вас на Різдво, можливо навіть на Старий Новий рік. Хтось вважає, що новорічну ялинку потрібно прибирати відразу після Різдва. Однак це не зовсім вірне твердження. Найчастіше у росіян можна зустріти традицію розбирати новорічну ялинку після 14 січня, тобто після Старого Нового року.

Народні традиції і прикмети:

  • Традиція ніяк не пов'язана з православ'ям або якимись певними прикметами. Справа в тому, що саме після 14 січня закінчуються новорічні канікули у школах у дітей, а батьки виходять на роботу. Вже не намічається ніяких серйозних свят з великою кількістю гостей, тому відразу після святкування Старого Нового року, ялинка виноситься з хати.
  • З новорічною красунею пов'язано дуже багато прикмет і повір'їв. Справа в тому, що згідно з фен-шуй китайський Новий рік настає в кінці січня — початку лютого. Саме до цього моменту має стояти ялинка. Але справа в тому, що новорічне деревце дуже швидко висихає і до 1 лютого просто не може стояти в будинку. Голки засихають і обсипаються, відповідно іграшки починають падати.
Ялинка після Нового року

Можна прибирати новорічну ялинку на Різдво, після Різдва?

Новорічну красуню прикрасили 1 січня за указом Петра і саме в його родині ялинка була найпершою. З 1700 року з'явилася традиція святкувати Новий рік і наряджати ялинку.

Варто зазначити, що існують певні традиції в Росії. Справа в тому, що коли ще не було указу Петра, і ніхто не знав про новорічній ялинці, будинки прикрашали спеціальними кулями. Це снопи пов'язаним з сіном, їх встановлювали будинку. Це був спеціальний символ Різдва, Нового року і новорічних свят. Так ось саме до 19 січня, тобто до Хрещення, необхідно було забратися в будинку, провести генеральне прибирання і винести з будинку всі атрибути Різдва.

Новорічна ялинка

Коли прибирати ялинку: до Хрещення чи після?

До 19 січня необхідно було розібрати всю новорічну атрибутику. У Болгарії всі новорічні іграшки розвішували на деревах у саду. Це було гарною прикметою і допомагало домогтися багатого врожаю фруктів у новому році.

В Росії і Україні саме до 19 січня з дому виносили святкові снопи. З каміна забирався попіл, проводилася генеральне прибирання. Вважалося, що 19 січня необхідно зазначати в повністю очищеному будинку. Тому багато рекомендують розбирати новорічну ялинку після Старого Нового року, але перед Хрещенням, тобто в районі 14-18 січня.

Розбираємо новорічну ялинку

Коли прибирають ялинку з будинку по православ'ю?

Спочатку під час Різдва Христового, ні про яке дереві мови не йшло. Справа в тому, що спочатку у багатьох народностей, якщо звернутися до палеоліту, дерева виступали символом миру і багато поклонялися деревам. Найпопулярнішими на Русі були дуб, сосна, а також верба. Про сосни і ялини ніякої мови не йшло. Ці дерева вважалися символом поховання. Тобто ялина і сосна в основному росли на могилах. Тільки за часів Петра I це дерево стало популярним, і до сьогоднішнього моменту виступає символом новорічних свят.

Багато запитують, коли згідно православ'ю необхідно розряджати новорічну ялинку? Насправді в православ'ї немає такої традиції. Вперше цей ритуал до нас прийшов в 1700 році за указом Петра I. Тому православ'я не дає відповіді, коли необхідно прибирати ялинку з дому. Але пов'язуючи з традиціями Хрещення, всі атрибути Різдва і Нового року необхідно винести з дому до 18 січня. Щоб 19 числа зустріти свято в чистій квартирі.

Розбираємо новорічну ялинку

З новорічною красунею пов'язано дуже багато традицій і цікавих прикмет. Рекомендуємо вам після святкування Старого Нового року розбирати ялинку і приводити в порядок будинок.

Відео: Розбираємо новорічну ялинку