Чим відрізняється йогурт від кефіру: порівняння. Що корисніше, краще, смачніше: йогурт або кефір? Чим відрізняються закваски для йогурту і кефіру?

Відмінності і корисні властивості йогурту і кефіру.

Йогурт і кефір — є дуже корисними кисломолочними продуктами. Їх зазвичай використовують під час дієти, для того щоб очистити травний тракт і наситити організм вітамінами і мікроелементами. Крім того, великий вміст білка і невисокий вміст жирів і вуглеводів, дозволяє швидко привести вагу в норму. Йогурт і кефір відрізняються один від одного. У цій статті ми розповімо, у чому ж відмінність цих двох продуктів.

Що таке йогурт і кефір, в чому між ними різниця: порівняння

Йогурт і кефір — кисломолочні продукти. Різниця в тому, що для їх приготування використовуються абсолютно різні бактерії. При приготуванні йогурту використовується болгарська паличка і термофільний стрептокок. Тобто всього два мікроорганізму беруть участь у створенні йогурту. Для приготування кефіру використовують більше 20 паличок. Це своєрідна суміш кисломолочних мікроорганізмів. В цій суміші, крім болгарської палички і стрептококів містяться ще й дріжджі, а також оцтова кислота.

Власне із-за використання абсолютно різних заквасок і виходять продукти з різним смаком. Кефір володіє яскраво вираженим кислим присмаком. У йогурту нейтральний смак, тому його можна доповнити різноманітними фруктовими добавками, такими як варення, джем або свіжі ягоди. У кефір зазвичай подібні добавки не вводяться.

Кисломолочні продукти

Що корисніше, краще, смачніше: йогурт або кефір?

Взагалі по користь ці два продукту дещо відрізняються, але не можна сказати, який з них краще. Все залежить від призначення та ваших проблем.

Якщо у вас дисбактеріоз або нетравлення шлунка, то краще всього використовувати кефір. Так як в ньому більше кількість бактерій і вони зможуть наситити кишечник необхідної мікрофлорою, а також відновлять її. Якщо ж у вас проблеми зі стільцем, і запор, то в принципі можете використовувати йогурт. Він відрізняється проносним дією.

Якщо оцінювати користь під час схуднення, то ці продукти варто чергувати. Особливого якщо ви сидите на білковій дієті. В цьому випадку є деякі проблеми зі стільцем, тому ідеальним варіантом стане чергування йогурту і кефіру. Кефір в цьому випадку буде використовуватися для того, щоб наситити організм поживними вітамінами, мікроелементами, а йогурт для того, щоб вирішити проблеми зі стільцем.

Щодо смаків — спірне питання, так як в основному кефір володіє кислим присмаком. Йогурт нейтральний. Тому в нього вводять різноманітні підсолоджувачі, барвники та ароматизатори. Але це тільки в умовах виробництв. Деякі компанії виробляють тільки натуральні продукти. Тому в якості добавок до йогурту використовують варення, свіжі фрукти і цукор. Однозначно сказати, що більш смачним є кефір або йогурт, не можна. Ці продукти на любителя. Дівчата в основному віддають перевагу йогурту. У нього солодкий смак, він різноманітний, і можна підібрати те, що подобається. У кефіру практично всіх виробників схожий смак.

Домашній йогурт

Вітаміни і корисні мікроелементи в кефірі та йогурті: де більше?

За кількістю вітамінів ці продукти схожі, але є деякі відмінності в їх рецептурі приготування. Варто відзначити, що кефір найчастіше готують з жирністю 2,5 і 3 2%. Це обумовлено тим, що сквашувати можна як незбиране молоко, так і знежирене. Тому на виході ви отримаєте жирний йогурт або знежирений. Але з великою кількістю білка і низьким вмістом вуглеводів.

Якщо ж незбиране молоко сквашується, ви отримаєте жирний продукт, з більш високим відсотком жирності, але також багатий на білки. Що стосується йогурту, то його в основному готують із знежиреного молока. Тому і на виході продукт виходить менш жирний, але більш калорійний. Це відбувається тому, що в нього додають цукор і смакові добавки. Часто це свіжі фрукти, ягоди, мюслі горіхи або злаки.

Вітаміни кефіру:

на 100 грамів продукту вміст вітаміну, мг
Вітамін А 0.02
Вітамін B1 0.03
Вітамін В2 0.17
Вітамін В3 1.2
Вітамін В5 0.3
Вітамін PP 0.1
Вітамін B12 0.4
Вітамін B9 7.8
Вітамін В6 0.06
Вітамін С 0.7
Холін 43

В кефірі та йогурті практично однакову кількість вітамінів A, B і D. Але варто відзначити, що в дитячому харчуванні варто віддавати перевагу більш жирним йогуртам і кефирам. Так як саме жир дозволяє засвоюватися кальцію та вітаміну D.

Вітамінні продукти

Вітаміни в йогурті:

на 100 грамів продукту вміст вітаміну, мг
Вітамін А 0.01
Вітамін B1 0.03
Вітамін В2 0.15
Вітамін В3 1.2
Вітамін В5 0.3
Вітамін В6 0.05
Вітамін С 0.6

Саме вітамін D дозволяє засвоюватися кальцію. У жирних продуктах цього вітаміну набагато більше, ніж в знежирених. Саме завдяки кальцію кисломолочні продукти, а саме кефір і йогурт, рекомендують маленьким дітям. Тому як вони сприяють розвитку скелета і кісткової тканини, перешкоджають такого захворювання як рахіт.

Йогурт

Чим відрізняються закваски для йогурту і кефіру?

Склад продуктів дещо відрізняється саме завдяки використовуваним закваскам. У складі йогурту всього два мікроорганізму, а в кефірі більше 20. Тому вважається, що кефір більш універсальний продукт, який допоможе нормалізувати мікрофлору в кишечнику. Також буде перешкоджати розвитку і розростання патогенних мікроорганізмів. Вченими доведено, що ті, хто приймає йогурт і кефір в достатніх кількостях, тобто щоденно, рідше схильні до вірусних інфекцій шлунково-кишкового тракту.

Кефір з фруктами

Як бачите, йогурт і кефір — досить корисні продукти, незважаючи на те, що в кефірі більше мікроорганізмів. Це не говорить про те, що продукт є більш корисним. Все залежить від конкретного призначення та ваших проблем. Краще всього чергувати кефір і йогурт.

ВІДЕО: Йогурт і кефір