Яка країна вважається батьківщиною йогурту: історія походження. Від якої мови походить слово йогурт, в якому році?

У статті ви знайдете цікаві факти про йогурті.

Від якої мови походить слово йогурт, в якому році?

Слово «йогурт» було і є спірним по наші дні. Одні доводять, що слово незмінно пов'язане з «йогою» в тому плані, що продукт корисний для здоров'я. Ще одна версія – ім'я жінки, яка одного разу придумала йогурт, як страву до вечері на свято, звали її Йоко Вона.

Цей кисломолочний продукт має свою назву в кожному народі і країні і тому слід відштовхуватися від кожної мови. Наприклад, саме слово «йогурт» прийнято використовувати в Європі, східні країни називають його катыком (гатыком) або ж мацоні (мацун, мецорад).

Чому кисломолочний продукт називається йогуртом?

Яка країна вважається батьківщиною йогурту: історія походження

Дивно, але про створення йогурту вперше людство заговорило ще дуже давно і на даний момент світ знає чимало легенд і історій його створення. Одна з них, приміром, це легенда про тюрках, що так хотіли задобрити своїх Ангелів-Хранителів, що саме тому створили йогурт. Настільки гарний, смачний і корисний продукт, що його не дарма стали називати «білим повітрям» (саме за користь і навіть необхідність для життєдіяльності).

Інша, більш реалістична легенда говорить, що йогурт вийшов зовсім випадково і творцями його були прості кочовики. Вони, переміщаючись з місця на місце, носили молоко (цінний харчовий продукт) у шкіряних мішках. В ці ємності не дивно було проникнути бактерій, а от умови постійного руху, які взбалтывали і перемішували молоко, а також спека, яка нагрівала ємності, призвели до процесу сквашування та отримання йогурту.

ЦІКАВО: В письменах зафіксований один випадок, коли Франсуа Другий, король Франції, дуже важко захворів і не одне ліки йому не змогло допомогти, придворний лікар спробував випробувати на ньому йогурт. Лише тоді, коли він став їсти йогурт регулярно, він зміг одужати. З тих пір при дворі трималося стадо особливих кіз, яке завжди давало молоко для приготування свіжого йогурту.

Е. Мечников (володар Нобелівської премії, французький вчений зробив спостереження, помітивши, що в болгарських селах всі жителі регулярно п'ють йогурт і інші кисло-молочні продукти. Мечников вважав, що саме ця особливість дозволяє людям не тільки продовжити життя, але і поліпшити своє здоров'я. «Секретом молодості» в даному випадку були основні бактерії, які називаються «Lactobacillus bulgaricus».

Перша компанія, яка явила йогурт світу, називалася «Данон». Заснував її І. Карассо. Саме він і розвинув торгівлю даними кисломолочним продуктом спочатку по всій Європі, а потім і по всьому світу (40-е роки минулого століття). Той йогурт, який кожен може спостерігати в наш час, це продукт, який був удосконалений фахівцями на Балканському півострові. Тут були виведені особливі кисломолочні бактерії.

В даний час робити йогурт може кожен з допомогою спеціальних заквасок, що продаються в магазині (бактерії). Спосіб заквашування – термічний, молоко потрібно спочатку довести до 37-38 градусів і влити бактерії, накрити і залишити в теплі на 10-12 годин.

Історія появи йогурту

Хто придумав йогурт?

Перша згадка про йогурті вперше з'явилося ще в 6000 року до н. е. в Індії. У цей час землі сучасної країни заселяло безліч народів. Саме вони, проціджуючи молоко через полотно, винайшли новий продукт, надзвичайно смачний і корисний. Звичайно ж, в ті часи його не називали «йогуртом», і вид його мало нагадував той кисломолочний продукт, який ми звикли бачити в баночках на полицях магазинів. Однак його смакові якості та харчова цінність була такою ж.

Відео: «Історія появи йогурту»