Чим відрізняється цукрові буряки від звичайної, кормових візуально і за хімічним складом: порівняння

Як можна відрізнити живильний овоч від кормового? З цієї статті ви дізнаєтеся, яка буряк найкорисніша для вживання в їжу.

Буряк — це найдавніша рослина, один з найбільш поширених, яке вживають у їжу не тільки люди, а тварини. З буряка також роблять цукор.

  • Ця рослина відрізняється за своїми видами не тільки зовні, але і за призначенням.
  • Технічні культури використовуються в тваринництві, їдальня в кухарської сфері.
  • Які існують види цукрових буряків? Які відмінні особливості у неї є за зовнішніми ознаками? На ці питання ви знайдете відповіді в цій статті.

Чим відрізняється цукрові буряки від звичайної, кормових візуально: порівняння, фото

Різні види буряків

Спочатку з'явилася буряк дика. Люди вживали в їжу тільки листя, а плід визнавали марним і несмачним. У 16 столітті була виведена буряк, який стали вживати в кулінарії, і кормові — для підгодівлі корів і кіз.

Потім з'явився цукровий вигляд цього овоча, і з неї стали отримувати цукор. Після вікової культивації селекціонерами з'явилося кілька видів цього плоду. В даний час існує 4 види буряків. Ось візуальне відміну, порівняння і фото:

Їдальня — в ній багато бетаїну, з-за якого плід червоний. Тому його використовують для приготування різних страв і в косметології. Плід цього виду буряків яскраво-червоний, округлої форми. Коли вона зростає, то корінь не видно з-під землі, тільки листя. Бадилля густа, листя великі.

Столовий буряк

Кормова — використовується для годівлі худоби, який дає молоко. Завдяки такому раціону збільшуються надої і заповнюється зимовий нестача вітамінів. Плід світло-рожевого кольору. Коли така буряк росте, то її корінь-плід підноситься над землею. Бадилля густа, але листя невеликого розміру.

Кормова буряк

Цукрова — це овоч з хорошими вуглеводними показниками, з неї роблять цукор. Макуха, що залишається після вичавок м'якоті, йде на корм худобі. Корінь-плід білого кольору, при зростанні — наполовину видно з-під землі. Бадилля негуста, листя непоказні і тонкі.

Цукрові буряки
<>Кормовий (Мангольд) — вирощується для використання як корм для корів і кіз. Активно застосовують листя цього виду буряка, так як в них багато протеїну. Корінь вживати в їжу не рекомендується. Коренева система не видна при зростанні. Листя красиві, великі, зелені, з червоними або жовтими прожилками.
Листова буряк — Мангольд

У кожного виду буряків своє призначення. Але кожен з них активно використовується людиною вже багато століть.

Чим відрізняється цукрові буряки від звичайної, кормових за хімічним складом: порівняння

Буряк

Всі види цього овоча відрізняються не тільки зовні, за принципом зростання, але і за хімічним складом. Хімічна і харчова цінність — це основні показники, на які звертається увага при вживанні даного плоду. Порівняння відмінностей цукрових буряків від звичайної, кормових за хімічним складом:

  • Вміст цукру в коренеплоді: у цукровій — до 20%, кормових — 1-3%, їдальні — 11-12%. Накопичення цукру відбувається завдяки особливим судинним волокнам, яких немає в кормової буряках, і в невеликій кількості є у плода столового виду.
  • Білок у великій кількості міститься в кормових сортах — до 9 грам. В солодких видах його мало — від 0,12 грам кормової буряках і в звичайній — 1,7 грама.
  • Вуглеводів більше в цукровому коренеплоді — до 20 грам в 100-грамовій буряках. Кормові сорти — 5-8 грам.

У цукрових сортів крім сахарози, багато фруктози, глюкози, галактози і арабинозы. Це складні вуглеводи, які цінується будь-який продукт. Тому буряк вважається корисним і поживним плодом, з незамінними мікроелементами та іншими речовинами.

Відео: Буряк — користь і шкода