Як відрізнити розсаду дині від огірків, кабачків: відмітні ознаки

Щоб правильно визначати різницю між розсадою дині, кабачків та огірків — прочитайте наведений нижче матеріал. Відмінності після цього будуть цілком помітні.

Посадковий матеріал для кабачків, дині, огірків можна переплутати. Тим більше, якщо у вас не було раніше земельної ділянки і ви не є досвідченим огородником.

Трохи розкрилися дрібні листочки даних культур майже неможливо розрізнити. Тим більше, коли сходи тільки днями з'явилися. Необхідно розібратися, як же повинна виглядати розсада огірків, дині, кабачків і чим вони відрізняються один від одного.

Чим відрізняється розсада дині від розсади кабачка?

Спочатку зверніть увагу на те, як виглядають насіння дині. Вони мають деякі відмінності від насіння кабачків. У них вузька витягнута форма, колір жовтуватий.

Знаходимо відмінності

Далі слідкуйте за розсадою:

  • Важлива відмінність розсади – це те, яку форму мають сім'ядольні листочки. Вони здатні в точності повторювати форму насіння майбутньої культури. Отже, у дині листки великі, мають округлу форму. Кабачок має трохи видовжені листочки.
  • Пророслу розсаду ви відрізните за формою листочків, їх кольору. Кабачкові листя ви відрізните з розсіченим, жовтеньким трохи, сріблистим плямам. Деякі сорти цукіні володіють незвичайним характерним кольором листя. На листочках дині плями відсутні.
  • Якщо ви їх помітите, тоді така культура вважається хворий. Листя дині круглі, досить щільні. Також листя дині пофарбовані більш насиченим зеленим кольором, вони гладкі, блискучі.
  • Якщо ви потрете один листочок дині, а потім потрете пальці, вони будуть пахнути майже також, як самі плоди.
  • Цвітуть обидві культури майже однаково. Спочатку виникають жовті квіточки, що мають форму воронки. Але квіточки дині розміщуються вздовж основного стебла. Кабачки ростуть кущем, квіти починають виникати в центрі куща. Так само згодом розташовуються самі плоди.
  • Розсада кабачка утворює великі, потужні кущі, у яких немає додаткового кореня. Ліана дині навпаки, чіпляється до грунту і за інші культури, оскільки на ній присутні вусики. Отже, під час розвитку диня постійно займає велику ділянку землі.

Чим відрізняється розсада кабачків від розсади огірків?

Кабачок в наші регіони потрапив з Мексики. Ця культура, як і огірок, входить в сімейство гарбузових. Багато городники вирощують цю культуру, так як вона є невибагливою, легко переносить прохолодну погоду. Крім того, рослина не часто хворіє, і, як правило, дає багато плодів.

Кабачок або огірок

За зовнішніми показниками розсада кабачка відрізняється від розсади огірка наступним чином:

  • Сім'ядольні листочки кабачків мають округлу форму. У них присутні гострі кінчики. Листочки огірків мають витягнуту, довгасту форму, кінчики у них закруглені. Листочки за формою дуже схожі на овал.
  • Листочок огірка дуже схожий на насіння культури. Він за формою довгастий.
  • Якщо говорити про розмір розсади кабачків, то вона значно більше, має потовщені стебла. Листя теж товщі, ніж у огірків.
  • Також дуже сильно відрізняються листя власної поверхнею. На ній присутні складки, а ось у розсади огірків такі складочки відсутні. Якщо доторкнутися листочки, то вони досить м'які. Також на них є слабкий блиск, якого ви не побачите на листі кабачків.
Різниця

По запаху ви теж зможете відрізнити розсаду. Просто відірвіть по одному листочку від кожної культури, потріть в долонях. У кабачка листя мають специфічний запах, який не можна ні з чим порівняти. Розсада огірків не видає взагалі якогось запаху.

Також відзначимо те, що розсада огірків починає повільніше розвиватися приблизно через 9 тижнів. В цей же час розсада кабачків активно зростає постійно.

Відео: Розсада огірків і кабачків