Відмінювання імені Анастасія за відмінками: правило. Як правильно схиляється жіноче ім'я Анастасія за відмінками: опис, таблиця. Як пишеться і звучить ім'я Анастасія в родовому і давальному відмінку?

Ім'я Настя — відомо здавна на Русі. І зараз це ім'я теж часто зустрічається в повсякденному житті. Далі дізнаємося, як правильно схиляється повне ім'я Настя за відмінками.

Зараз серед жіночих імен дуже часто зустрічається ім'я Анастасія. Походження цього імені давньогрецьке. У перекладі з грецької Анастасія означає — воскресла, відроджена. Дівчатам з таким ім'ям притаманні такі якості, як романтичність, напористість, мрійливість, дипломатичність. Але далі ми не будемо розглядати, які риси характеру ще проявляються у дівчат з таким ім'ям. Мова піде про те, як правильно відмінюється іменник — Анастасія за відмінками.

Відмінювання імені Анастасія за відмінками: правило

У російській мові бувають чоловічі, жіночі імена. Важко знайти імена середнього, спільного роду. Вони схиляються за тією ж схемою, що й іменники. Особливу роль відіграють закінчення слів, саме по закінченню і визначають, як правильно відмінювати ім'я іменник.

У кожному відмінку певне ім'я іменник буде мати відмінну від інших закінчення. Якщо хтось забув, то нагадаємо, всього в російській граматиці шість відмінків. Кожен відповідає на певні питання. Завдяки цим питанням легко визначити, як схиляти слово.

Ім'я Анастасія, як схиляти?

Якщо ви не знаєте який відмінок у певного іменника, то поставте питання і ви з легкістю дізнаєтеся це, наприклад:

 • Родовий відмінок слова в цьому відмінку відповідають на питання: Кого? Чого? Кого немає? Анастасії

ВАЖЛИВО: Ще треба знати, що є слова, які звучать у всіх відмінках однаково. До них можна зарахувати — кава, какао.

Як правильно схиляється жіноче ім'я Анастасія за відмінками: опис, таблиця

Щоб простіше було розібратися в цьому питанні, змінимо ім'я іменник — Анастасія за відмінками, а для порівняння просклоняем ще неживе іменник доля, в якому ударне закінчення.

 • І. П. Хто? — Анастасія. Що? — Доля
 • Р. П. Не вистачає кого? — Анастасії. Чого немає? — Долі
 • Д. П. Підійду до кого? — До Анастасії. Вірю чому? — Долі
 • В. П. кого Люблю? — Анастасію. Люблю? — Долю
 • Т. П. Не налюбуюсь ким? — Анастасією. Цікавлюся ніж? — Долею
 • П. П Повествую про кого? Про Анастасії. Говоримо про що? — Про долю.
Домашнє завдання — відхилення реальних імен іменників
Відмінки Питання Слова
їм. пад. Хто? Анастасія
рід. пад. Кого? Анастасії
дат. пад. Кому? Анастасії
вин. пад. Кого? Анастасію
тв. пад. Ким? Анастасією
перед. пад. Про кого? Анастасії

ВАЖЛИВО: По таблиці вище видно, що в іменник у місцевому, давальному відмінку замість звичного закінчення «е» пишеться буква «і». Дане виняток треба запам'ятати і надалі писати правильно.

Як пишеться і звучить ім'я Анастасія в родовому і давальному відмінку?

Дівчата з ім'ям Анастасія мають сильну енергетику. Але часто плутає реальність з казкою з-за своєї фантазії. Вони прекрасні мами і дружини. Сім'я має для них найважливіше значення в житті. Також вони чудові господині, товариські, люблять зустрічати гостей. Це цікаві факти про дівчат, які володіють цим ім'ям, а далі продовжимо розмову про граматику.

Відмінювання за відмінками — домашнє завдання

Всі жіночі імена, які мають закінчення «я» (на яке не падає наголос) і, які мають перед цим закінченням букву «і», і в родовому відмінку, і у давальному відмінку, і навіть у місцевому пишуться на кінці з буквою «і».

 • Приклади: Лілія, Бія, Анастасія, Євдокія, Євфросинія, Лія, Стефанія і т. д.

За правилами російської мови — якщо іменник має закінчення: «ие», «ія», «ї», то в давальному відмінку воно буде мати закінчення «і».

ВАЖЛИВО: Головне запам'ятати правило закінчень — якщо слово закінчується на «ія», то у давальному воно має закінчення — «і». І не плутати з іншими іменниками, що у давальному закінчуються на «і». Наприклад: Світлануе, Тетяне, Маріне.

Довідка, подяка кому, Анастасії або Анастасії: як правильно?

Якщо вам доведеться заповнювати заяву або писати пояснювальну від свого імені, то необхідно запам'ятати правила, що були розглянуті вище. Які свідчать про те, як правильно вживаються одушевлені (Анастасія, Євгена, Марія), і неживі іменники (конференція, індульгенція, конфедерація, станція) даного роду в давальному відмінку.

Як правильно писати Анастасія у давальному відмінку?

Такі слова вживаються однаково в трьох відмінках:

 • Р. П. Кого? — Анастасіі. Чого? — Корпораціі
 • Д. П. Кому? — Анастасіі. Чому? — Корпораціі
 • П. П. Про кого? — Анастасіі. Про що? — Корпораціі

Після докладного роз'яснення вам буде зрозуміло, як вірно писати ім'я Анастасія в будь-якому відмінку. І коли вам доведеться оформляти довідки, заяви для різних потреб, то з ім'ям іменником — Анастасія у вас не виникне жодних проблем. Ви напишіть без помилок закінчення в цьому слові.

Відео: Схиляння імен іменників за відмінками