Народні прикмети, пов'язані з веселкою: опис. До чого побачити веселку взимку, подвійну, потрійну, місячну, пологу, першу, повну, над будинком, лісом, дивитися на веселку удвох з чоловіком, проїхати через веселку, побачити веселку ввечері, перед Великодне

Прикмети про веселку: до чого побачити веселку, що означає побачена веселка на святі, читайте в статті.

Зміст

Веселка: хороша чи погана прикмета?

Веселка — красиве природне явище. Можна поспостерігати, яку реакцію веселка викликає у дітей. Це завжди почуття захоплення, радості, чарівництва. Не тільки діти радіють веселці. Більшість дорослих відчувають позитивні емоції, дивлячись на різнокольорову веселку, тільки іноді не показують цього.

Зовсім не дивно, що веселка здавна вважалася особливим знаком. Це природне явище наділена різними прикметами. Прикмети про веселку різні, але їх об'єднує одне — побачити веселку до добра, до щастя, до везінню.

У різних народів світу існують різні легенди, пов'язані з веселкою. Розглянемо їх:

 • У християн веселка стала добрим знаком після того, як Господь подав Ною добрий знак через неї. З'явилося кольорове коромисло означало, що стихійний потоп закінчився. Тому християни завжди вважають, що з'явилася на небі веселка — це Боже послання.
 • Особливе значення приділяли веселці ірландці. В ірландських легендах веселка є доріжкою, по якій бігають лепрекони. Лепрекони — це маленькі багаті чоловічки, чарівники, які виконують бажання. Вважалося, якщо знайти місце, де закінчується веселка, то можна знайти скарби лепрекона або його самого.
 • У язичницьких віруваннях скандинавів вважалося, що веселка є мостом, що з'єднує світ живих і світ богів. Вшанування веселки було знаком того, що людина скоро відправиться в світ богів. Хоч ця прикмета сприймається однозначно негативно, для скандинавів і слов'ян відправитися в світ богів означало кращу долю.

Важливо: У легендах різних народів світу можна зустріти згадка про веселку. У більшості випадків веселка — це добрий знак.

Веселка на небі

До чого побачити веселку подвійну, потрійну: прикмети і забобони

Подвійна веселка — рідкісне явище. Найчастіше люди бачать тільки одну веселку. Подвійна веселка складається з двох веселок: нижня частина яскрава, а друга розташовується через деякий проміжок від нижньої веселки, менш яскрава.

Побачити таку веселку — дуже хороший знак. Подвійна веселка є передвісником початку великої білої смуги в житті. Якщо ви в чомусь сумніваєтеся, стоїте перед складним вибором, переживаєте труднощі, і раптом бачите таку веселку, будьте спокійні. Зовсім скоро у вашому житті все чудесним чином налагодиться, устаканиться, настане смуга везіння в особистому житті і справах.

Подвійна веселка

Іноді можна побачити потрійну веселку. Таке оптичне явище трапляється вкрай рідко. Можна назвати щасливчиками тих людей, яким довелося стати свідком цього красивого природного явища. Згідно народній прикметі, людину чекає багатство і щастя, якщо він побачить кілька веселок поруч.

Важливо: Побачивши подвійну або потрійну веселку, обов'язково загадайте бажання. Вважається, що саме омріяне здійсниться, якщо загадати його на подвійну або потрійну веселку.

Відео: Красива веселка у природі

Побачити веселку, дві веселки поруч – що означає: прикмета для дівчини, жінки

Важливо: Якщо жінка побачила веселку, це — добра новина. Особливо хорошим знаком є подвійна веселка для жінки, у якої є дві дочки.

Цей знак означає, що обидві дочки будуть щасливі, їх чекає хороше життя. Якщо з вами сталася така подія, варто подякувати долі за знак і прихильне ставлення.

Також веселка для жінки, у якої вже є дочки, може означати, що доля дає їй шанс народити сина.

Здавна існувало повір'я, що жінка, яка хоче сина і ніяк не може народити його, повинна знайти місце, звідки починається веселка. Навіть якщо це здається неможливим, не нехтуйте знаками долі. Якщо побачили веселку, зупиніться, загадайте бажання з найсвітлішими намірами, з вірою. Адже бажання збуваються у тих, хто щиро вірить, що все задумане збудеться.

Прикмета: до чого бачити веселку жінці

До чого побачити місячну веселку?

Місячна веселка також називається нічною веселкою. Це природне явище, породжене не Сонцем, а Місяцем. Від сонячної веселки місячна відрізняється кольором. Око людини сприймає її в білому кольорі, проте на фотознімках можна розрізнити веселкові кольори.

Побачити місячну веселку можна в місцях, де є водоспади. Особливо часто можна спостерігати таке явище під час рясного весняного танення снігу. Умовою для появи місячної веселки є фаза повного місяця.

Важливо: Якщо вам довелося побачити місячну веселку, це означає, що природа наділила вас величезною енергією. Цю енергію ви можете надіслати на будь-яку справу, і він обов'язково стане успішним.

Деякі люди стверджують, що місячна веселка наділяє людину магічними здібностями.

Місячна веселка справляє на людей сильне враження, дає відчуття чогось фантастичного, доступного лише обраним людям. Цей вплив позначився на культурі. Існує цикл романів «Місячна веселка», в якому описано незвичайні події.

Місячна веселка: прикмети

До чого побачити веселку пологу?

Полога веселка говорить про те, що потрібно готуватися до негоди, затяжний дощовій погоді. Висока веселка, навпаки, символізує кінець дощу і початок ясних сонячних днів.

До чого побачити першу веселку?

Наші предки приділяли велике значення першої веселці, що з'явилася після зими. Вважалося, що зима та весна міряються силами, і якщо ранньою весною з'являється веселка, це означає, що весна остаточно перемогла зиму. Незабаром чекали теплої погоди. Якщо ж після весняного дощу перша веселка не з'являлася, вважалося, що холодна погода буде ще триматися деякий час.

До чого побачити повну веселку?

Частіше всього вдається побачити тільки частину веселки. Але якщо вам довелося побачити різнокольорову веселку повністю, доля посилає вам знак прихильності.

Чого варто чекати, якщо побачив повну веселку:

 1. Великої удачі. Якщо вам набридла чорна смуга у вашому житті, переведіть дух. Повна веселка символізує кінець неприємностей, кінець невдачі. Якщо все добре, стане ще краще. Якщо справи йшли погано, скоро вони підуть добре. Можливо, розгадка магічної сили веселки полягає у впевненості людини, яку він отримує при вигляді природного явища. Як відомо, впевнена людина домагається успіху швидше, ніж невпевнена в собі і своїх силах.
 2. Матеріального благополуччя. По всій імовірності ця прикмета походить від легенди про лепреконів, про які ми розповідали вище.
 3. Виконання бажань. Якщо ви чогось пристрасно бажаєте, чому б не скористатися можливістю і не загадати своє заповітне бажання при вигляді повної веселки?
Повна веселка над містом

До чого побачити веселку над будинком?

Веселка над будинком в стародавній слов'янській міфології означала те, що людина з цього будинку скоро відправиться в інший світ. Це — один з небагатьох випадків, коли веселка символізує негативна подія. Самі древні слов'яни ставилися до такого знака без страху і побоювання, так як веселка хоч і символізувала смерть, але вона вважалася доріжкою в кращий загробний світ.

Сьогодні люди самі вирішують, у що їм вірити. І якщо ви самі не будете надавати негативу певним знакам, значить вони не будуть нести небезпеку для вас і членів вашої сім'ї. Якщо веселка висить над будинком, впевніть себе, що все добре, що це — щасливий знак. Все-таки в більшості випадків веселка — це благий знак.

До чого побачити веселку над лісом?

Ліс є символом несвідомого, місцем, яке таїть в собі небезпеку. Недарма в багатьох казках можна прочитати про те, як у лісі губилися герої. Ліс завжди вважався місцем, де мешкали чаклунки, міфічні злі істоти.

У свою чергу, веселка над лісом означає доріжку, по якій ви можете пройти, минаючи нещастя, не потрапивши в руки ворогів. Побачивши такий знак, розраховуйте на шлях до успіху, позбавлений підступів ворогів.

Прикмети: веселка над лісом

До чого дивитися на веселку удвох з чоловіком?

Якщо під час прогулянки або побачення з чоловіком ви побачили веселку, доля дає вам знак того, що поруч надійний чоловік.

Якщо ви не розглядали досі цього чоловіка як постійного супутника свого життя, зверніть увагу на його найкращі якості. Можливо, це той чоловік, з яким вам судилося прожити все своє життя.

До чого проїхати через веселку?

Багато людей, які схильні довіряти науці, а не народним забобонам скажуть, що проїхати або пройти під веселкою неможливо. Однак є люди, які стверджують, що їм довелося пройти під райдужної аркою. Іноді в житті трапляються незрозумілі події, це дивно і загадково.

Вважається, що людина, який проїхав під аркою знайде щастя, нові можливості, стане успішним і багатим.

У пілотів існує своя традиція. Якщо перелетіти через райдужну арку, означає відкрити для себе небачені горизонти, нові можливості для реалізації себе і своїх бажань.

До чого побачити веселку ввечері?

Веселка в небі ввечері, означає, що новий день буде ясним. Це відноситься не тільки до наступного дня в повному розумінні цього слова. Людина, яка вірить у знаки долі, буде впевнений, що вечірня веселка символізує початок нового життя, нових гарних подій в житті.

До чого побачити веселку ввечері перед Великоднем?

Великдень — найважливіше свято для віруючих християн. Це свято означає Світле Воскресіння Ісуса Христа. Побачити веселку на небі перед Великоднем — радісна і щаслива подія.

Подякуйте Господу за його прихильність і знак. Веселка напередодні Великодня означає Боже благословення не тільки для людини, але і для всієї його родини, близьких і рідних. Це також є знаком того, що людина не повинна відходити від служіння Господу, не забувати робити добрі вчинки і добрі справи.

До чого побачити веселку на весіллі?

Весілля — радісна подія для молодят. У них починається новий етап життя, відкривається нова сторінка. Якщо на весіллі молодята або гості побачили веселку, це дуже добре. Життя подружньої пари буде довгою і щасливою.

Щоб у пари скоріше з'явилися діти, можна загадати бажання при вигляді веселки на весіллі. Це — добрий знак, наділений особливою силою.

До чого побачити веселку взимку, в грудні, січні, лютому: народні прикмети

Зимова веселка — одна з найщасливіших прийме. Якщо людина побачила взимку веселку, він сміливо може починати задумане, удача буде супроводжувати його. Якщо ви хочете змін у житті і давно думаєте над своїми кроками у бік зміни вашого життя, сміливо втілюйте свої починання. Адже зимова веселка дає вам знак, що все обов'язково вийде.

Важливо: Зимова веселка на теренах Уралу стала легендою, з якої народилася казка «Срібне копитце». Згідно казці, той, хто побачив зимову веселку, може вирушати на пошуки чарівного оленя, який вибиває своїми копитами самоцвіти.

До чого побачити веселку навесні, у березні, квітні, травні?

Весняна веселка, особливо перша, є ознакою швидкого потепління. Якщо вам довелося побачити веселку навесні, варто чекати добрих новин, позитивних моментів.

До чого бачити веселку навесні?

До чого побачити веселку восени, у вересні, жовтні, листопаді?

Важливо: Веселка, яка з'являється восени, допомагає людям передбачити погоду. Осіння райдуга є знаком теплою, але дощовою погоди.

Веселка і прикмети погоди

Наші предки сприймали веселку не тільки, як послання долі. Веселка також дозволяла визначати погоду. Уважні люди неодноразово помічали, що після появи веселки в певний час і при різних погодних умовах, відбуваються зміни в погоді.

Розглянемо, які прикмети погоди пов'язані з веселкою:

 • Подвійна веселка — до похмурої дощової погоди;
 • Низька веселка свідчить про продовження дощу;
 • Райдужна арка, розташована високо, говорить про закінчення дощу;
 • Веселка з'явилася вранці — день буде непогожим;
 • Вечірня веселка — наступний день буде ясним;
 • Побачити веселку з переважаючим червоним спектром — до вітряної погоди;
 • Якщо у веселці переважає зелений колір — почнуться проливні дощі;
 • Веселка взимку — до сильного морозу.

Веселка — красиве явище, дивлячись на неї, неможливо думати про погане, припускати нещасні події. Веселка надихає поетів, письменників-фантастів, містиків, а також звичайних перехожих, яким довелося спостерігати за цією красою. Явище веселки вчені довго не могли пояснити, тому в стародавні часи веселка сприймалася як божественне явище. Тепер ви знаєте, що побачити веселку, це до хороших подій в житті.

Відео: Прикмети, пов'язані з веселкою