Всі кольори веселки по порядку для дітей, школярів: правильна послідовність і назви кольорів. З якого кольору починається веселка? Скільки холодних і теплих кольорів у веселці? Як швидко запам'ятати кольори веселки?

У даній статті ми розглянемо дуже яскраву і цікаву тему для дітей. А саме поговоримо про веселку.

Діти, це маленькі «чомучки», яких в принципі цікавить все, що їх оточує. Незважаючи на це, часом буває дуже складно донести до малюка будь-яку інформацію, особливо, якщо це стосується вивчення чого-небудь. З допомогу природних явищ і навколишніх предметів можна легко і швидко навчити дитину елементарних речей. Таким, наприклад, як кольори, рахунок.

Всі кольори веселки по порядку для дітей, школярів: правильна послідовність і назви кольорів

Веселка є чимось дивним і незвичайним для всіх дітей. Однак далеко не всі батьки використовують цю різнокольорову красуню в якості помічниці по навчанню. І дуже даремно. Зацікавивши дитину такою красою, можна запросто вивчити основні кольори і при цьому весело провести час.

 • Важливо розуміти, що це ми з вами дорослі люди, розуміємо, що таке веселка. Для дитини це щось гарне і незвичне, те, що він бачить рідко, а можливо і взагалі вперше. Саме тому спочатку треба дати дитині уявлення про це явище. Звичайно ж, не стоїть 3-річній дитині пояснювати, що таке веселка з точки зору науки, але загальну картину варто розповісти.
 • Отже, веселка – це різнокольорові дуги, які ми бачимо, як правило, на небі з-за взаємодії крапель води і сонячних променів. Сонячні промені заломлюються в краплях води (дощ, фонтан) і виходять ось такі різнокольорові дуги на небі.
 • До речі, веселку можна побачити не тільки після дощу, її можна спостерігати біля фонтанів, на березі моря та інших водойм. Тобто, скрізь, де через крапельки води може «пройти» промінь сонця.

Цікавим є той факт, що неозброєним оком дуже важко розглянути всі кольори веселки, саме тому в стародавні часи виділяли лише кілька кольорів. З часом практично всі стали схилятися до такої думки, що у веселці всього 7 кольорів, однак, є і такі народи, які налічують лише 6.

Про веселку дітям

Отже, у нас прийнято вважати, що різнобарвна красуня складається з 7 кольорів і розташовуються вони в такій послідовності:

 • Червоний. Даний колір є досить яскравим, у веселці він поступово блякне і плавно переходить у помаранчевий
 • Помаранчевий. Цей колір плавно стає ще світліше і тепліше і переходить у жовтий
 • Жовтий. На цьому етапі жовта дуга починає трохи зеленіти, в результаті чого ми бачимо світлий зелений колір
 • Зелений. Потім в зелений колір плавно вливаються блакитні тони, і дуга набуває чистий блакитний колір
 • Блакитний. Далі з'являється більш насичений синій колір
 • Синій. Після синьою дуги ми бачимо останню дугу фіолетового кольору
 • Фіолетовий. Цей колір завершує веселку. Фіолетова дуга завжди є найменшою і короткої

З якого кольору починається веселка, який колір у веселці 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 по порядку?

Щоб дитині було простіше і цікавіше вчити веселку і кольору, з яких вона складається, обов'язково розповідайте щось цікаве про кожному кольорі і називайте предмети, з якими він може асоціюватися.

 • 1-му кольором, який «відкриває» веселку, є червоний. Червоний відносять до кольору любові, комфорту, теплоти, турботи. Асоціювати колір можна з червоними ягодами (полуниця), овочами (перець)
 • 2-му кольором веселки є помаранчевий. Цей колір символізує спокій і енергійність, теплоту. Асоціювати його можна з сонцем, апельсинами, оранжевими кольорами, мандаринами
 • 3-му виступає жовтий. Цей колір символізує не що інше, як тепло, мир, затишок, спокій і, звичайно ж, сонце
 • 4-й колір зелений. Даний колір відносять до енергійним, бадьорим квітам. Асоціюється в першу чергу з травою, річкою і всією природою, якщо говорити про неї в загальному
 • 5-му кольором йде блакитний. Це колір миру, спокою і дружби. Асоціюється воно само собою з небом, морем
 • 6-й за рахунком синій. Цей колір прийнято вважати кольором доброти, розуміння, вірності. Перше, про що можна подумати, коли бачиш синій колір, це небо, море
 • 7-ий колір веселки є фіолетовим. Це колір-загадка, найчастіше саме фіолетовий колір наділяють містичними здібностями. Асоціюється він з квітами, деякими овочами і ягодами (ожина, чорниця, баклажан)
Веселка в асоціаціях

Не просто розповідаючи дитині про кольорах веселки, але і показуючи їх, розповідаючи про предмети, які бувають такого ж кольору, ви з легкістю вивчіть з малюком всі основні кольори.

Кольори веселки по-англійськи: назви з транскрипцією

Англійська мова на сьогоднішній день є найбільш популярним у світі. Тому зовсім не дивно, що вчити його починають ще з дитячого садка. Практично перше, що починають вчити малюка, це як раз кольору. Оскільки саме букви, рахунок, кольору і т. д. є основними базовими знаннями.

Англійською
 • Отже, перший колір веселки червоний, англійською мовою пишеться red і має таку транскрипцію – [red]. При цьому потрібно сказати, що red часто переводять не тільки як червоний, але і як яскраво-червоний, багряний
 • Другий колір – помаранчевий, пишеться як orange і читається як [ˈɒrɪndʒ]
 • Третім йде жовтий – його пишемо як yellow, а читаємо наступним чином – [ˈjeləʊ]
 • Четвертий колір веселки – зелений. У написанні слово має такий вигляд – green, читають наступним чином – [ɡriːn]
 • П'ятим йде блакитний. В англійській мові колір має наступну назву і транскрипцію – blue [bluː]
 • Шостим кольором веселки є синій. В англійській він пишеться і читається аналогічно блакитного. Іноді можна зустріти такий варіант написання синього кольору – dark blue, в такому випадку транскрипція буде наступною [ dɑːrk ] [ bluː ]
 • І заключним кольором є фіолетовий. В англійській мові колір пишеться як purple, з транскрипцією [ˈpɜːpəl]. Або ж violet з транскрипцією [ ˈvaɪələt ] – цей колір є більш темним і насиченим

Скільки холодних і теплих кольорів у веселці?

Для початку потрібно зрозуміти, що собою представляють холодні і теплі кольори. Адже те, що всі кольори можна поділити відповідно до такої класифікації, знають далеко не всі.

 • Те, до якого виду відноситься колір, залежить від довжини хвилі спектру. Чим довшим буде ця хвиля, тим тепліше буде колір і навпаки, чим коротше буде хвиля, тим холодніше буде колір. При цьому інформація щодо такого показника є у вільному доступі і будь-який бажаючий може дізнатися її.
 • Незважаючи на це, виключно з допомогою зору у нас немає можливості дізнатися даний показник, тому часто люди визначають, до якого виду відноситься колір, виключно за суб'єктивними показниками.
 • По-перше, до холодних прийнято відносити всі кольори, які переважають в холодну пору року – взимку. Ті кольори, які найчастіше зустрічаються влітку, прийнято вважати теплими.
 • По-друге, при вигляді холодного кольору або відтінку, тобто кольору з короткою хвилею, людина розслаблюється, заспокоюється, відчуває умиротворення і спокій, може відчувати якийсь холод. З теплими кольорами все навпаки: бачачи їх, людина емоційно прокидається, відчуває приплив сил, енергії, візуально приміщення в таких кольорах здається світліше, тепліше і затишніше.
Всі кольори веселки

Що стосується кольорів різнобарвною красуні, то вони відносяться до наступним:

 • До холодним відносять блакитний, синій і фіолетовий кольори. Довжина їх хвиль найбільш коротка.
 • До теплих відносять червоний, жовтий і оранжевий кольори.
 • А ось з зеленим кольором не все так однозначно. Даний колір складається з 2-х інших: жовтого – теплого і синього – холодного. По суті, цей колір можна назвати нейтральним, оскільки він має і теплі, і холодні відтінки.

Вся вищевикладена інформація стосується чистих квітів, яких у природі вкрай мало. Щоб точніше визначити до холодного або теплого кольору відноситься той або інший відтінок, потрібно детально розглядати кольори та їх складові відтінки. Наприклад, якщо у зеленому буде переважати жовтий, то його варто віднести до теплим, якщо синій – до холодних

Як швидко запам'ятати кольори веселки?

Процес вивчення і запам'ятовування кольорів, в принципі, як і будь-якої іншої інформації, у кожної людини відбувається по-різному. Хтось все схоплює на льоту, а кому-то потрібно докласти чимало зусиль, щоб вивчити хоч пару слів.

 • Набагато простіше запам'ятати кольори веселки асоціюючи їх і саму послідовність з якимсь виразом. Здавна на слуху вислів: «Кожен Мисливець Бажає Знати, Де Сидить Фазан». Прописна буква кожного слова, це літеру, на яку починається колір, присутній у веселці. При цьому послідовність кольорів також збережена – червоний, оранжевий, жовтий, зелений, блакитний, синій, фіолетовий. Запам'ятавши таке просте вираз можна дуже швидко і легко запам'ятати всі кольори веселки і послідовність, в якій ми їх бачимо.
Запам'ятовуємо кольору
 • Є й інші варіанти подібних виразів-підказок, наприклад: «Кіт Ослу, Жирафу, Зайчику Блакитні Пошив Фуфайки». Для маленьких діток такий варіант в принципі може бути навіть більш простим і цікавим. Вибравши даний вираз для підказки, не забудьте пояснити дитині, що таке фуфайка.
 • Також важливо займатися розвитком пам'яті. Для цього потрібно вчити різні вірші, читати книги.
 • Не забувайте і про те, що вивчити все за один раз навряд чи вдасться. Тому постійно повертайтеся до даної теми, але постарайтеся не бути занадто нав'язливою з ідеєю навчання, особливо якщо мова йде про маленьку дитину. Періодично згадуйте кольору, повторюйте асоціації до них.

Вивчення кольорів веселки як природного явища, при бажанні можна перетворити на цікаву гру, у ході якої всі кольори і їх послідовність навчиться швидко і легко.

Відео: Веселка: вчимо кольори. Розвиваючий мультик для дітей