Народні прикмети про погоду на квітень, природі, пов'язані з церковними святами, на кожен день: опис, звичаї, обряди, що можна, а що не можна робити. Весілля, одружитися, вінчатися, народитися в квітні: прикмети

Народні прикмети на квітень по днях. Опис обрядів і свят у квітні.

Квітень — другий місяць весни, він відрізняється мінливістю погоди і несподіваними змінами в ній. Щодо змін у природу і погоду можна судити про врожай, а також про погоду найближчим часом. У цій статті ми розповімо про прикмети в квітні.

Народні прикмети про погоду на квітень, про грім, веселку в квітні: опис, для дітей

Дійсно, в деяких місцях у квітні спостерігається сніг. У Південних широтах весна вступає в повну силу, все цвіте, буйство фарб і дуже красиво. Якщо ви будете прислухатися до погоди і природи, це зможе розповісти, чого чекати в майбутньому.

Прикмети:

 • Якщо у цьому місяці поверхню снігу шорстка, чекайте врожаю
 • Якщо у квітні йдуть дощі, чекайте доброго врожаю грибів
 • Якщо вода стоїть вночі, це ознака гарної погоди під час сінокосу
 • Якщо на початку місяця спостерігається повінь і велику кількість талої води, до хорошого врожаю
 • Сильна гроза на початку квітня, чекайте теплого літа і хорошого урожаю ягід і горіхів
 • Якщо в кінці квітня спостерігаються дощі, чекайте доброго врожаю
 • Якщо на небі багато зірок наприкінці квітня, чекайте доброго врожаю
 • Якщо небо у квітні синє, це говорить про теплої погоди з великою кількістю опадів
 • Якщо вдень дуже жарко, а вночі холодно, безвітряна погода очікується
Погода в квітні

Народні прикмети на квітень про природу: опис, для дітей

Також варто звернути увагу на природу. Представники флори і фауни можуть багато чого розповісти, а також передбачати погоду, яка буде найближчим часом.

Прикмети:

 • Якщо багато березового соку, значить літо буде дощовим
 • Ворони купаються, значить до тепла
 • Якщо жайворонок співає, буде тепла, гарна погода. А якщо зяблик, очікуйте похолодання, можливо снігу
 • Якщо ви помітили перші гриби на височинах, влітку будуть дощі
 • Якщо ж гриби знаходяться в поглибленнях, то до посухи
 • Якщо птахи затівають шлюбні ігри, значить літо буде тепле
 • Якщо дерева почали оживати, набухають бруньки, значить очікується тепла погода
 • Якщо жаба багато квакає, необхідно сіяти овес і приступати до робіт на полях, а також городі
Природа в квітні

Народні прикмети, звичаї, обряди на квітень, пов'язані з церковними святами: що можна, а що не можна робити?

Квітень багатий на народні свята, а також православні свята.

Огляд свят, прикмети та обряди, пов'язані з ними:

 • 7 квітня — Благовіщення. Вважалося, що саме в цей день Господь благословляє землю, а також освячує для того, щоб вона могла народити. Саме з цього дня починалися всі посівні роботи. Варто відзначити, що це свято у селян вважався одним з найбільш урочистих і величезних. В цей день не можна було нічого робити. Вважалося, що навіть птиця не в'є гнізда в цей день. Тому проводилися масові гуляння. Варто пам'ятати, що в цей день дотримується посту, але з-за свят дещо послаблюється. Прийнято було за народним повір'ями віднести в цей день перший, зірваний восени, качан капусти в льох, і подивитися на нього на наступний день. Якщо виявляли насіння, значить необхідно було їх посіяти.
 • Крім того, в цей день були уважні до погоди і природи. Вважалося, що якщо йде дощ, то буде хороший урожай зернових. Якщо буде сильний грім, очікується відмінний урожай горіхів. В день Благовіщення освячувалися все насіння, які призначалися для посівів. В цей день було прийнято спалювати свою солом'яну постіль, а також обкурювати одяг. Можливо постіль і перина стали неприємно пахнути.
 • У цьому році на 8 квітня припадала Пасха, Воскресіння Христове. У цей день прийнято вирушати до церкви святити паски і яйця.
 • 17 квітня Радониця — день поминання всіх покійних. Вважається, що це Великдень для померлих. У цей день необхідно поминати померлих людей, приводити в порядок їхні могили. Поминати варто добрим словом. Існує традиція приносити на могили Великодні паски, а також яйця, є їх, пригощати нужденних і злиденних, які будуть поминати померлих.
Квітучий квітень

Весілля, одруження, вінчання у квітні: прикмети

Квітень вважається не зовсім сприятливим місяцем для здійснення весіль, урочистих подій. Справа в тому, що в квітні дуже мінлива погода. Часто спостерігається вітер, холод і тепло. Тому шлюб буде також різноманітним для подружжя. Вони будуть відчувати один одного на міцність, можливі сварки і скандали. На долю такої пари випадає дуже багато випробувань, причому не завжди неприємних. Якщо подружжя витримають такі випробування, вони зможуть жити один з одним до кінця життя. Згідно з прикметами, в такий день одружуються тільки люди, які на 100% впевнені у своїй любові і щирості почуттів. Тільки в такому випадку можна прожити один з одним до кінця життя.

У наших пращурів, якщо на початку квітня випадала Великдень, то відповідно до середини квітня ніяких обрядів вінчання не здійснювалося. Бо в цей час спостерігався пост. Ніяких святкувань, бенкетів бути не могло. В основному всі весілля починалися з Червоної Гірки. Це наступну неділю після Великодня. Саме з цього дня здійснювалися вінчання. Вважалося, що вийти заміж у Червону гірку — щаслива прикмета. Можна прожити з коханим до кінця життя в любові та злагоді. Тому, якщо ви все ж вирішите скріпити себе узами шлюбу в квітні, краще всього це зробити в другій половині місяця.

Весілля в квітні

Народитися в квітні: прикмети

У квітні народжуються упевнені люди, які згодом стануть лідерами. У дитинстві виховувати таких малюків досить складно, з-за їх упертість і величезної активності. Вони завжди поспішають бути по життю першими, і хочуть бути лідерами. Щоб до їхньої думки постійно прислухалися. Але незважаючи на це, всі люди, народжені в квітні, люблять постійність і стабільність, а також фінансову незалежність.

Багато люди, народжені в квітні, працюють на хорошій посаді, заробляти пристойні гроші. Якщо вдалося такій людині реалізувати себе в роботі, то він з легкістю займається ще і домашніми справами, а також організовує для себе якесь незвичайне, цікаве хобі. В цілому, люди, народжені в квітні, є щасливими. Але їх настрій досить часто змінюється саме через вогняного та активного характеру.

День народження у квітні

7 квітня — Благовіщення: прикмети

Благовіщення — шанований християнське свято, яке відзначалося з давніх часів. У цей день прийнято було розпалювати багаття та спалювати непотрібні, а також старі речі, виносити з дому непотріб. В цей день здійснювався винесення всіх вуликів з місця зимівлі на вулицю, діти випускали птахів, яких приносили додому взимку. В цей день здійснювалося безліч обрядів. З ним пов'язано безліч народних прикмет.

Справа в тому, що крім багать у цей день необхідно було назвати 40 разів чоловіка «милим». Тоді весь наступний рік обіцяв бути багатим і щасливим, а також повними на позитивні емоції. В цей день придивлялися до стану природи і погоди. Багато чого можна було сказати по зміні кліматичних умов.

Народні прикмети:

 • Яка погода на Благовіщення, така буде спостерігатися і на Великдень
 • Якщо у цей день грім, а також гроза, очікуйте відмінного врожаю горіхів, грибів
 • Якщо у цей день сильна, тріскучий мороз, добре вродить пшениця
Благовіщення Пресвятої Богородиці

Народні прикмети на квітень на кожен день

Прикмети по днях:

 • 1 квітня — Дарія брудні ополонки. Цей день так називається через те, що починає танути вода, на вулиці дуже брудно. Якщо вода, яка тане, дуже гучна, значить навесні будуть гарні трави. Якщо ж тихо, і тонкими цівками, то буде поганий врожай і невелика кількість трави.
 • 2 квітня — Фотини Колодезницы. Якщо у цей день немає морозу, і птахи весело цвірінькають, затівають шлюбні ігри, чекайте теплого літа.
 • 3 квітня — Микита Сповідник. В цей день повинен зійти лід з водойм. Якщо він до цих пір знаходиться на річках, значить улову для рибалок не буде найближчим часом.
 • 4 квітня — Василь Солнечник. Якщо сонце з червоними розводами, врожай буде багатим. Якщо ж до цих пір з дахів звисають бурульки, то з ялинок злітають лусочки.
 • 5 квітня день Никона. Саме в цей день прилітали зяблики. Було прийнято запрошувати в цей день птахів, заманювати до себе у двір крихтами. Це була добра прикмета.
 • 6 квітня — Захарій Постник. Саме в цей день проводилися збиральні роботи, будинок позбавлявся від брудних речей, вони спалювалися. В цей день обходили хати колами, а вночі вішали у дворі мокрі рушники. Вважалося, що якщо за ніч висохне, то в цьому році буде хороший врожай. Якщо ж буде мокрим чи замерзне, то літня пора буде з великою кількістю опадів, а також раннім інеєм. В цей день не радили сіяти ярину, якщо він був непогожим. Якщо гарна погода, то рекомендували здійснювати посіви.
 • 7 квітня — Благовіщення. Якщо є у цей день сніг на дахах, там буде ще і 6 травня. Якщо у цей день спостерігається туман, чекайте доброго врожаю.
 • 8 квітня Гавриїла Благовісту. У цей день прибирали всі сани, складали на горище.
 • 9 квітня — Матрона Наставниця. В цей день сходять залишки снігу, прилітає чибіс і вівсянка. Вважається, що якщо ці птахи заспівають, то можна сміливо ховати сани на горище.
 • 10 квітня — Ілларіонов день. Якщо в цей день, на сході, сонце червоне або ховається в хмарах, чекайте дощу. Якщо чується голос зозулі, морозів більше не передбачається.
 • 11 квітня — день Святого Марка. Вважалося, що якщо у цей день спостерігається лід, то будуть холоду тривати досить довго.
 • 12 квітня — Іоанна Лествичника. Початок шлюбних ігор. Якщо у цей день птахи не здійснюють шлюбних ігор, необхідно чекати на похолодання, морозу.
 • 13 квітня — день Іпатія Чудотворця. Селянка, народжена цього дня, повинна була нести вугілля в полі, і розводити багаття, спалювати торішню траву.
 • 14 квітня — Марія Єгипетська. Якщо у цей день спостерігається повінь, а також річки розливаються, то чекайте великого врожаю і трави. Якщо швидко зійшов лід, значить, рік буде досить простим і успішним.
 • 15 квітня. Зазвичай у цей день дивилися на стан льоду на річках. Якщо спостерігаються уламки, які плавають по річці, значить, рік буде хорошим. Якщо льодинки тонуть, значить невдалим. Якщо почали гудіти бджоли, вулики виносили на подвір'я. Якщо в цей день будуть розливатися річки, потрібно чекати великого, раннього косовиці.
 • 16 квітня — Нікола льодохід. Якщо в цей день спостерігався іній, це говорило про початок літа.
 • 17 квітня — Йосип Песнопевец. Саме в цей день прокидаються цвіркуни і починають співати журавлі. Необхідно виходити на вулицю і пробачити самого доброго у журавлів.
 • 18 квітні — Федулов день. Якщо похмуро, значить очікується хороша погода. Було прийнято провітрювати будинку і виганяти вогкість, нечисту силу.
 • 19 квітня. Якщо спостерігається сильний вітер, значить в цей в цьому році не чекайте доброго врожаю. Якщо ж тихий день, урожай буде хорошим.
 • 20 квітня — день Килини. Якщо у цей день спостерігається дощ, то буде хороший урожай ягід. Якщо ж погана погода, не чекайте доброго врожаю вівса і ячменю. Якщо спостерігається мороз і сонце, значить буде хороший урожай хліба та гречки.
 • 21 квітня — Родіонов день. Необхідно було дивитися на сонце. Якщо воно червоне, значить очікується ясний день. Якщо погода погана, то чекайте поганого літа.
 • 22 квітня. В цей день обходили всі джерельця і ключі. Вважалося, що в цей день можна сміливо набирати воду з підземних джерел.
 • 23 квітня. Якщо сонце сходить червоне, а також з туманом, значить, рік буде врожайним. Якщо без хмар і його буде видно, значить доведеться переорювати озиме поле, сіяти яру пшеницю.
 • 24 квітня. Якщо річки не оголилися, тобто лід досі на них, то весна пізня, літа варто чекати поганого. Якщо вранці мороз, а вдень пішов сніг, то ще більше місяця буде холодно.
 • 25 квітня — Василія Парійського. Якщо розпускається верба, то вся весна буде холодною.
 • 26 квітня. Якщо розпустився дуб, літо буде тепле. Якщо ж на ньому з минулого року залишилося багато жолудів, значить чекайте ранньої осені і зими.
 • 27 квітня влаштовували оглядини і здійснювали сватання. Якщо спостерігалася мокра і брудна погода, до гарної ріллі.
 • 28 квітня. Це день Апостолів Аристарха і Трохима. Не можна було працювати допізна, це значить накликати біду на свою сім'ю. Якщо ясний день до вечора затягнулося хмарами, чекайте дощу і поганої погоди.
 • 29 квітня. Якщо у цей день спостерігається ясна, тепла погода, зацвіла вільха, то гречка дасть гарний урожай.
 • 30 квітня. Сіяли петрушку і моркву. Необхідно було дивитися на яких колосків найбільше бджіл, там буде більше урожай.
Прикмети квітень

Квітень — відмінний і позитивний місяць. Спостерігається початок весни, тане сніг, цвітуть дерева. Придивляючись до поведінки природи, а також до змін погоди, можна спрогнозувати врожай, найближчі зміни в погодних умовах.

ВІДЕО: Прикмети на квітень