Як і чим відчистити акрилову, та чавунну емальовану ванну до білого: способи, поради, чистячі засоби. Як швидко очистити, вимити ванну від іржі, жовтого і вапняного нальоту побутовою хімією і народними засобами: рецепти очищення

У цій статті описуються рецепти чищення акрилових, і чавунних емальованих ванн.

Зміст

Не так давно у створенні сантехніки став використовуватися акрил — пластик, який раніше застосовувався в стоматології. Зараз з нього роблять ванни. Міцність, антибактеріальні властивості, можливість додання виробу різноманітних форм — все це переваги даного матеріалу. Але акрил дуже примхливий в експлуатації до миючих і чистячих засобів. Тому варто заздалегідь дізнатися, чим потрібно чистити ванну з акрилу, щоб вона завжди була як нова.

Як і чим можна чистити акрилові ванни: засоби для чищення

Як і чим можна чистити акрилові ванни: засоби для чищення

Пам'ятайте: Для чищення ванн з акрилу можна застосовувати різні металеві щітки і мочалки. Допустимо використовувати тільки м'яку ганчірку або губку. Небезпеку представляє і гаряча вода. Вона може деформувати пластикове покриття, ванна прийде в непридатність.

Чим неприпустимо чистити резервуари з акрилу? Ось перелік хімічної продукції, яка неприпустима при догляді за таким покриттям:

 • Миючі засоби з абразивними частинками: сода, сухі чистячі засоби і так далі. На поверхні з'являються мікро подряпини, з-за чого ванна втрачає свій блиск. В подряпини потрапляє бруд, і поверхня постійно буде не тільки матовою, але і брудною.
 • Хлорвмісні засоби. Якщо їх наносити регулярно, акрил потьмяніє і загубиться красивий глянець.
 • Ацетон. Структура акрилу руйнується, а поверхня деформується.
 • Кошти з аміаком. Ефект застосування цього засобу схожий на ефект після застосування ацетону.
 • Формальдегіди. Засоби для чищення ванни, має бути бажано натуральним, а шкідливі і небезпечні компоненти миючих засобів надають руйнівну дію.
 • Концентрований спирт, луги та кислоти. З'являються дрібні тріщини і змінюється колір.
Як і чим можна чистити акрилові ванни?

Як і чим можна чистити акрилові ванни? Кілька порад:

 • Процес чищення і дезінфекції поєднується, якщо у вас ванна з гідромасажем. Такі ванни зазвичай мають дрібні отвори, в яких можуть накопичуватися грибки, бруд. Тому перед чищенням заповніть ванну водою до верху, включіть подачу повітря, влийте засіб і включіть режим гідромасажу. Потім спустіть брудну воду і знову наберіть чисту. Запустіть гідромасаж і злийте воду. Протріть ванну сухою ганчіркою. Завдяки цим діям вона прослужить вам довго.
 • Після кожного купання не потрібно чистити ванну засобом, досить сполоснути теплою водою і насухо витерти ганчіркою.
 • Використовувати кошти потрібно 1-2 рази в тиждень.
 • Кожні півроку ванну потрібно дезінфікувати. Для цього наберіть повний резервуар води, влийте дезінфікуючий засіб і добре перемішайте. Витримайте 20 хвилин, злийте розчин і сполосніть ванну холодною водою.

Порада: Якщо на ванні з'явилися подряпини, і вони постійно забиваються брудом, з-за цього поверхню ванни здається негарною, тоді верхній шар потрібно відновити. Робити це краще за допомогою фахівців, так як це тонка робота і самостійно ви можете нашкодити поверхні ще більше.

Засоби побутової хімії для чищення акрилових, і чавунних емальованих ванн: список, як застосовувати

Засоби побутової хімії для чищення акрилових, і чавунних емальованих ванн: список, як застосовувати

Не всі кошти, які продаються в магазині, підходять для чищення акрилових ванн. Тільки деякі засоби побутової хімії повинні використовуватися для чищення акрилових, і чавунних емальованих ванн. Ось список і як застосовувати:

 • Акрилан — не пошкоджує акрилову поверхню і відмінно допомагає позбутися від нальоту іржі та іншого бруду. Це засіб створює тонку захисну плівку, завдяки чому ванна після чищення будуть красиво блищати.
 • Равак — дезінфікує, очищає, відновлює захисний шар.
 • Акрил Поліш — гель, що дозволяє швидко і безпечно почистити акрил. Відновлює, полірує, очищає і дбайливо відбілює поверхню ванни.
 • Тім Профі — не містить шкідливих речовин в своєму складі. Поверхня буде не тільки чистою, але й продезінфікованої.
 • Cif — застосовується у вигляді спрею або крему. Не містить у своєму складі абразивних речовин. Ванна добре відмивається від іржі, жовтизни, вапняного нальоту та жиру.
 • Bass — засіб представлено у вигляді рідкої суспензії. Підходить для щоденного догляду за ванною.
 • Попелюшка — ефективність підтверджена багатьма господинями, але має різкий запах, тому доводиться надягати респіратор під час використання.
 • Чистер — виробники цього миючого засобу винайшли таку формулу при його створенні, щоб на поверхні не розмножувався грибок і не прилипала бруд.
Засоби побутової хімії для чищення акрилових, і чавунних емальованих ванн

Важливо знати: Наносити засоби необхідно губкою або м'якою ганчіркою на 15-20 хвилин. Потім змивають холодною водою. Чисту ванну треба протерти сухою м'якою серветкою. Спреї наноситься розпиленням і також залишаються на поверхні вказану кількість часу, а потім засіб потрібно змити водою.

Порада: Якщо ви купили новий засіб для чищення ванни, спочатку видавіть невелику його кількість на руку і промацайте, немає в ньому твердих грудочок або дрібних кристалів. Тільки потім використовуйте засіб для акрилу.

На упаковці засобу зазначено, на скільки хвилин його можна наносити на поверхню акрилової ванни — дотримуйтеся цієї інструкції.

Як швидко очистити, вимити ванну акрилову, та чавунну емальовану від іржі і жовтизни побутовою хімією?

Як швидко очистити, вимити ванну акрилову, та чавунну емальовану від іржі і жовтизни побутовою хімією?

Як говорилося вище, для чищення акрилових резервуарів не можна використовувати грубі щітки і металеві губки. Купіть спеціальну м'яку губку або візьміть звичайну кухонну, але використовуйте м'яку сторону. Як швидко очистити, вимити ванну акрилову, та чавунну емальовану від іржі і жовтизни побутовою хімією? Поради:

 • Спочатку змочіть поверхню ванни холодною водою. Залиште так на 5 хвилин, щоб вода просочила іржу і жовтий наліт — його потім буде легше видалити.
 • Нанесіть засіб м'якою губкою. Якщо ви використовуєте спрей, то просто побризкати їм з пульверизатора по поверхні.
 • Стійкі забруднення потріть губкою — м'якою стороною!
 • Через 15 хвилин змийте засіб водою.
 • Протріть ванну м'якою ганчіркою або серветкою, щоб на поверхні не залишались краплі води.

Порада: Якщо після чищення ви помітили, що бруд повністю не зникла, повторіть процес. Потім сполосніть водою і протріть насухо.

Як швидко очистити, вимити ванну акрилову, та чавунну емальовану від іржі і жовтизни народними засобами: рецепти

Як швидко очистити, вимити ванну акрилову, та чавунну емальовану від іржі і жовтизни народними засобами: рецепти

Якщо ви не прихильник використання побутової хімії, то напевно, захочете дізнатися, як почистити ванну за допомогою народних засобів. Вони завжди є під рукою, дешеві і прості у використанні. Як швидко очистити, вимити ванну акрилову, та чавунну емальовану від іржі і жовтизни народними засобами? Ось рецепти:

 • Слабкий розчин лимонної кислоти. Наберіть у ванну, в міру гарячої води (до 50 градусів), додайте 50 грам лимонної кислоти. Добре перемішайте і залиште так на 2 години. Після закінчення часу злийте розчин і промийте ванну холодною проточною водою. Можна потерти залишки бруду м'якою тканиною. Наліт добре розм'якне і відмінно буде видалятися навіть серветкою.
 • Яблучний оцет. Розчиніть 20 грамів цього продукту в склянці води. Змочіть в розчині серветку і протріть поверхню ванни. Потім промийте теплою проточною холодною водою.
 • Харчова сода. Додайте порошок трохи води і нанесіть суміш на поверхню ванни — терти не треба! Змийте через 10 хвилин.
 • Зубна паста. Видавіть трохи цього засобу на м'яку ганчірку та протріть забруднені ділянки. Змийте пасту водою і насухо витріть поверхню ванни.

Ці природні засоби не завдають шкоди здоров'ю і не мають негативних властивостей. Тому багато господинь часто їх використовують для чищення сантехніки у ванній кімнаті.

Як швидко очистити, вимити ванну акрилову, та чавунну емальовану від вапняного нальоту побутовою хімією?

Засоби, якими можна чистити акрилову ванну, були опубліковані вище. Всі вони не містять абразивних речовин, у них м'яка структура і немає кислоти і луги у складі. Але як швидко очистити, вимити ванну чавунну емальовану або від вапняного нальоту побутовою хімією? Нижче ви прочитаєте поради.

Як швидко очистити, вимити ванну акрилову, та чавунну емальовану від вапняного нальоту побутовою хімією?

Чавунна ванна має емальоване покриття, тому її можна сміливо віднести до виду емальованих видів сантехніки, та засоби для чищення чавуну з емаллю будуть такими ж, як і для звичайного металу з емаллю. Емальована і чавунна ванна має більш міцний шар покриття, ніж у акрилової сантехніки. Але все одно таку ванну потрібно також дбайливо доглядати, щоб не пошкодити емальоване покриття.

 • Не використовуйте тверді і металеві щітки для чищення — тільки м'яка тканина або губка.
 • Не використовуйте абразивні засоби, які можуть подряпати поверхню.
 • Заборонено використовувати хлорвмісні рідини, так як від них емаль може пожовтіти з часом і ванна буде виглядати брудної і недоглянутою.

Побутова хімія для чистки емальованої ванни:

 •  Mister Muscle. Відмінно не тільки чистить, але і дезинфікує.
 • Cif. Популярний засіб, яке активно використовується господинями протягом багатьох років.
 • Comet гель. Не дряпає емаль і відмінно видаляє всі забруднення.
 • Санокс. Потужний миючий засіб. Видаляє навіть найскладніші забруднення.
 • Сан Клін. Без фосфатів та твердих абразивів. Підходить для будь-яких видів покриттів.
 • Фрош. Не впорається зі складним забрудненням, але відмінно підходить для щоденного прибирання.

Порада: Всі ці кошти легко змиваються водою і не завдають шкоди здоров'ю людини. Але все одно надягайте рукавички під час чищення, щоб не пошкодити шкіру рук.

Як швидко очистити, вимити ванну акрилову, та чавунну емальовану від вапняного нальоту народними засобами?

Як швидко очистити, вимити ванну акрилову, та чавунну емальовану від вапняного нальоту народними засобами?
 • Змішайте сіль і соду, додайте трохи води, щоб вийшла кашка. Легкими рухами і м'якою губкою нанесіть суміш на забруднені ділянки ванни і залиште на 30 хвилин. Потім змийте теплою водою і протріть насухо.
 • Розбавте щавлеву кислоту водою 1:10. Змастіть наліт розчином і залиште на 30-40 хвилин. Змийте і протріть м'якою тканиною.
 • Насипте на губку трохи харчової соди, бризніть на нього водою і легкими рухами обробіть ванну. Цей спосіб не підходить для акрилових ванн. Не використовуйте кальциновану соду, так як при взаємодії з водою, вона перетворюється в твердий абразивний засіб.

Порада: Якщо ви сумніваєтеся, чи використовувати той чи інший засіб для чищення ванни, тоді нанесіть його на невелику ділянку емалі і зачекайте деякий час. Якщо емаль не змінила колір і структуру, значить, засіб можна використовувати.

Як чистити ванну харчовою содою і лимонною кислотою: рецепт

Як чистити ванну харчовою содою і лимонною кислотою?
 • Харчова сода і лимонна кислота. Спочатку нанесіть на поверхню ванни розчин соди і трохи води. Зачекайте кілька хвилин. Потім нанесіть розчин лимонної кислоти і води (розчин повинен бути у вигляді кашки). Залиште так на 30-40 хвилин і змийте проточною водою.

Після використання цього засобу ванна стане білосніжною і блискучою.

Як чистити ванну оцтом?

Як чистити ванну оцтом?

Оцет давно використовується для дезінфекції та чищення кухонного посуду і сантехніки. Якщо його застосовувати, наприклад, разом з содою, то вийде ефективний засіб — щадне для поверхні і не шкідливий для здоров'я. Як чистити ванну оцтом? Рецепт:

 • Нанесіть спочатку на поверхню ванни розчин харчової соди і води у вигляді кашки. Через 20 хвилин нанесіть 9%-ний оцет поверх содової суміші. Оцет відразу вступить в реакцію з содою. Вона відмінно допомагає впоратися з будь-яким нальотом на білій емалі.

Коли пройде 30-60 хвилин змийте соду і оцет водою і протріть серветкою.

Як відчистити ванну нашатирним спиртом?

Як відчистити ванну нашатирним спиртом?
 • Розмішайте соду з нашатирем, щоб вийшла густа кашка. Нанесіть суміш на поверхню ванни і залиште на годину. Якщо потрібно, то збільште час ще на годину — для видалення стійких забруднень. Потім змийте водою і протріть насухо.

За допомогою такого способу можна легко позбавитися від сильних забруднень — жовтизни і іржі.

Як відмити ванну кальцинованою содою?

Як відмити ванну кальцинованою содою?

Як говорилося вище, кальциновану соду краще не використовувати для чищення ванн, так як це жорсткої абразивний засіб. Але, якщо у вас кальцинована сода і ви хочете відмити ванну саме з її використанням, тоді спочатку розчиніть цей порошок у воді. Утворилися камені доведеться прибрати, так як вони погано розчиняються у воді. Отриману суміш нанесіть на поверхню ванни, а потім протріть її 9%-ним оцтом. Залиште так на півгодини і змийте холодною водою.

Увага: Перед використанням засобу, протестуйте його на невеликій ділянці резервуара!

Чим помити, почистити акрилову, емальовану ванну щоб блищала: м'яко чистячий засіб Амвей – Soft Cleaner

Чим помити, почистити акрилову, емальовану ванну щоб блищала: м'яко чистячий засіб Амвей – Soft Cleaner

Компанія Amway відома тим, що пропонує чистячі і миючі засоби, нешкідливі для здоров'я людини, але ефективні у використанні. Чим помити, почистити акрилову, емальовану ванну щоб блищала?

М'яке миючий засіб Амвей – Soft Cleaner відмінно справляється з будь-якими забрудненнями та надає поверхні блиск. У складі цього засобу високоактивні інгредієнти, але немає їдких лугів і кислот. Крім цього використовувати такий засіб вигідно, так як всього одна крапля зможе впоратися з великим забрудненням.

Поради по догляду та чищення ванн

Поради по догляду та чищення ванн

Багато людей люблять приймати ванну з морською сіллю і ефірними маслами. Ці продукти залишають жирні і брудні сліди, які потрібно відразу прибирати. Якщо цього не зробити, то ванна втратить блиск і буде здаватися брудної і недоглянутою. Що ще треба робити, щоб білосніжний резервуар завжди сяяв чистою? Поради по догляду та чищення ванн:

 • Після кожного прийняття ванни або душа змити бруд водою з застосуванням засобів, що підходять для щоденного догляду.
 • Проводите дезінфекцію 1 раз на тиждень або рідше. Це допоможе запобігти появі цвілі.
 • Якщо ванну потрібно випрати або почистити, а під рукою не виявилося побутової хімії, використовуйте народні засоби.
 • Проводите генеральне прибирання у ванній кімнаті щотижня. Обов'язково прочищайте своєчасно труби. Це допоможе уникнути їх засмічення, що призводить до застою води у ванні і появі неприємного нальоту і запаху.
 • Зберігайте шампуні та інші миючі засоби закритими, щоб ви їх не випадково розлили. Кожне засіб залишає слід на емалі і потім доведеться ванну зайвий раз чистити.

Інформація в цій статті та поради допоможуть не тільки з задоволенням приймати ванну, але і зберегти здоров'я всіх домочадців.

Відео: Як Правильно Мити Акрилову Ванну, Лайфхак (How to Clean Acrylic Bathtub)