Як і чим почистити, відмити термос з нержавійки і скляну колбу від термоса всередині від чайного, кавового і вапняного нальоту: способи, рецепти, поради

У статті описано, як за допомогою звичайних підручних засобів, які є в будинку кожної господині, очистити колбу термоса від нальоту і видалити сторонні запахи.

Зміст

Хто любить активний спосіб життя, завжди коли відправляються в чергову поїздку або йдуть у похід, на природу беруть з собою термос, де є улюблений чай, кава, який зігріє навіть в сильну заметіль. Але після тривалого користування термос може забруднитися так, що напій придбає вже не такий приємний аромат, як був раніше. Таке може відбуватися і в тому випадку, якщо ви регулярно його миєте і ополаскиваете. Значить прийшов час ретельно вимити колбу і позбутися від застарілого аромату в ній.

Як почистити колбу термоса з нержавійки содою і йоржиком для посуду від чорноти від чаю, кави всередині: рецепт

Термоси виготовляють з різних матеріалів. В якості вихідної сировини для колб використовують скло або нержавійку. На ємностях всередині накопичуються залишки чайного нальоту або запахи, домішки всіх напоїв, що були раніше у термосі. Особливо, якщо ним користуватися часто і забувати провітрювати і мити після використання.

При виникненні проблеми нержавіючу колбу можна вимити содовим розчином. Причому зробити це не так і складно, зате внутрішня поверхня термоса буде чистою і без будь-яких запахів. Для цього знадобиться окріп і сода з розрахунку 30 грамів соди на 225 мл гарячої води. Цей розчин слід залити всередину посудини. Потім термос зверху накривають кришкою тільки нещільно і залишають на одинадцять годин. По закінченні часу вилийте воду і вимийте колбу йоржиком.

Також ще хороший метод — очищення нержавіючої колби з допомогою перловки, соди, окропу. Щоб очистити посудину таким чином, треба засипати в нього 35 грамів соди, 75 грам перловки і 225 мл гарячої води. Потім закрийте повністю термос і добре потрусіть його, як ніби ви готуєте коктейль «Секс на пляжі». Перловка замінить роль мочалки і колба стане чистою.

Сода для чищення термоса
<>ВАЖЛИВО: Порошок соди ефективно справляється не тільки з нальотом на поверхні колби, а ще позбавляє від запаху.

Як почистити колбу термоса з нержавійки лимоном і йоржиком для посуду?

Нержавійка більше схильна нальотам від накипу, добре вбирає фарбувальні речовини різних напоїв і відмінно зберігає на своїй поверхні аромати. Природно, що не зовсім приємно пити чай з стороннім накопичилася запахом усередині колби. Тому періодично слід проводити генеральну чистку судини. Ось тільки робити це слід не сильно фанатично, щоб не пошкодити гладку поверхню всередині колби.

Щоб очистити термос можна застосовувати лимон. Для цього візьміть ароматний лимон, наріжте скибочками і опустіть в колбу, потім залийте окропом. Після чого закрийте пробку судини, залиште на дванадцять годин. Потім залишиться лише злити воду і видалити цитрусові. Тепер треба тільки вимити проточною водою колбу і почистити йоржиком. Тільки йоржик не використовуйте занадто жорсткий і ні в якому разі не застосовуйте залізні щітки.

Лимон для чищення посуду

ВАЖЛИВО: Якщо у вас не виявилося в будинку лимона, то застосовуйте замість нього лимонну кислоту.

Як почистити колбу термоса з нержавійки лимонною кислотою?

Якщо ви часто використовуєте термос, то можливо всередині його колби з'явився міцний наліт і прибрати його одним йоржиком неможливо. Тому треба застосовувати для процесу очищення кошти потужніше, ніж просто звичайне миття посуду за допомогою гелю.

Лимонна кислота допоможе позбавити внутрішні стінки посудини від коричневого нальоту. Для цього, не шкодуючи лимонки, насипте її в колбу лимонної кислоти і залийте її гарячою водою(4 десертних ложки на 225 мл окропу). Закрийте термос, збовтайте і дайте постояти дванадцять годин. Після чого вилийте вміст термоса і вимийте його з йоржиком, ретельно промийте.

Чистка термоса

Як почистити колбу термоса з нержавійки оцтом і йоржиком для посуду?

Не застосовуйте занадто сильні абразивні речовини для чищення термоса, так ви ризикуєте подряпати колбу і значно зменшити термін її роботи. Відмовтеся від металевих щіток, піску.

До того ж, звичайним 9-ти відсотковим оцтом ви зможете видалити забруднення з нержавіючої колби всього за півдня. Візьміть 125 мл оцту, залийте кип'яченою водою. Бажано цей розчин відразу робити в колбі термоса. Добре закрийте кришку, потрусіть посудину, як шейкер. Дайте настоятися розчину кілька годин, потім злийте і вимийте колбу йоржиком і звичайною водою. Потім нехай колба постоїть відкритою, щоб вивітрився запах оцту природним шляхом.

Чистка колби термоса

ВАЖЛИВО: Навіть якщо наліт сам піде зі стінок посудини, все одно пройдіться йоржиком по всій поверхні, щоб прибрати малопомітні забруднення з них.

Як і чим краще почистити скляну колбу термоса всередині?

Якщо в термосі стоїть скляна колба, то вона менше піддається забруднень, краще зберігає тепло, але вона тендітна. Тому чистити її треба з максимальною обережністю.

Існує багато методів, для чищення таких судин, зокрема:

  • Очищення за допомогою всіх відомих напоїв — Фанта, Кока-Кола. Досить їх нагріти в окремій ємності до кипіння, а потім залити в термос. Не закривайте щільно пробку лише накрийте ємність. Через 10-12 годин змийте наліт і обполосніть колбу.
  • Від бруду допоможе позбутися і нашатирний спирт. Для цього досить його налити в звичайну пластикову пляшку. Потім зробити акуратні отвори в пробці і втягати в них нитки. Нитки опустіть у колбу, рівномірно розподіліть їх у неї, а потім переверніть пляшку в термос. Через дванадцять годин ретельно вимийте колбу з миючим засобом і йоржиком.

 

Термос зі скляною колбою

Як почистити скляну колбу термоса всередині лимонною кислотою?

Крім перерахованих вище варіантів, чистити скляну колбу можна лимоном, оцтом, содою і лимонною кислотою.

Процес очищення практично не відрізняється від чищення нержавіючої колби. Єдине, що треба пам'ятати, що скло крихке, тому акуратно поводьтеся з ним і сильно струшувати його небажано.

Щоб очистити посудину лимонкою. Насипте туди чотири ложечки кислоти і налийте окропу. Залиште термос на дванадцять годин, потім ретельно промийте, промийте.

Лимони і лимонна кислота для чищення термоса

ВАЖЛИВО: Для скляних ємностей не використовуйте агресивні очищувачі (Білизну, Доместос тощо), також не слід чистити колбу піском, твердою щіткою і іншими абразивними речовинами, що можуть подряпати поверхню.

Відео: Як і чим почистити, відмити термос з нержавійки і скляну колбу від термоса всередині: поради