Акрилові ванни — як доглядати? Чим мити акрилову ванну в домашніх умовах?

Чистка акрилової ванни є досить серйозною справою. До нього потрібно підходити відповідально. Важливо знати, що не кожен засіб для цього однаково підходить.

Зміст

Акрилові ванни завжди виглядають красиво і саме тому вони так популярні. Вони відрізняються легким вагою, а ще у продажу представлено багато різних форм і розмірів, так що вони підходять для будь-ванни. Це прекрасна альтернатива для заміни чавунних ємностей.

Ті, хто користується акриловими ваннами, нерідко не знають, як правильно за ними доглядати. Насправді це питання вимагає ретельного підходу, тому що не кожним засобом можна чистити таку сантехніку, інакше її можна зіпсувати.

Чим гарний акрил: переваги

Акрилові ванни

Часто власники акрилових ванн цікавляться, як їх правильно чистити, тому що така сантехніка примхлива і не терпить недбалого поводження. Насправді догляд за акрилом дуже простий, на відміну від інших матеріалів.

Простоту чищення можна пояснити декількома властивостями полімеру:

 • Маленька пористість. У акрилу вкрай дрібні пори, якщо вони взагалі є, а тому бруд не вбирається, а залишається на поверхні. Так, можна просто очищати щодня сантехніку ганчіркою з милом і вона ніколи не втратить свого виду.
 • Гладкість. За рахунок того, що акрил гладкий, шкідливі організми не можуть проникати в матеріал. Так що ніяких абразивів для чищення поверхні не потрібно.
 • До речі, часто виробники говорять про ефект самоочищення. Це зовсім не означає, що поверхня очищається сама. Просто за рахунок гладкості забруднення відштовхуються. Так що чистити її доводиться рідше. Найчастіше очистка можлива простою водою і милом.

Якими бувають забруднення акрилових ванн?

Види забруднень

Так як полімери стали дуже популярними не так давно, став дуже актуальним питання щодо очищення акрилових ванн в домашніх умовах. Акрилові вироби прекрасно відштовхують бруд, але при інтенсивному використанні залишається відбиток, який робить зовнішній вигляд гірше, а також робить очищення більш складним. Як правило, можна зустріти такі види забруднень:

 • Жовтизна. З часом акрил не жовтіє, але це не означає, що такого не буває. Щоб усунути таке забруднення, потрібно промити чашу з допомогою спеціальних засобів і встановити фільтри для води, тому що проблема полягає саме в тому, що вода дуже брудна.
 • Вапняний наліт. Цей дефект можна спостерігати, коли використовується вода з високим вмістом солей металу. Для його усунення ідеально підходить лимонна кислота.
 • Кольорові плями. Різнокольорові плями можуть з'являтися на ванній з-за різних барвників. Поверхню ванни досить гладка і це не дає пігменту занадто вбиратися, а тому будь-який засіб впорається з такими плямами.

Щоб на вашій сантехніці не з'являлися великі забруднення, візьміть собі за правило, доглядати за нею регулярно. Так що намагайтеся завжди після миття витирати ванну насухо.

Якими засобами можна користуватися для очищення акрилової ванни?

Чому не можна мити акрилову ванну?

Врахуйте, що чистити акрилову ванну можна не будь-якими засобами. Якщо вам не хочеться, щоб вона втратила вигляд, то запам'ятайте, що категорично не можна використовувати:

 • Хлорку. Не варто намагатися очистити поверхню засобом з вмістом хлору. Замість красивої поверхні у вас вийде мутний колір, який зіпсує сантехніку. Якщо знову провести обробку, то почнуть утворюватися маленькі пори, куди завжди буде потрапляти бруд.
 • Пральний порошок і абразивні засоби. Абразив дряпає поверхню і для акрилу він згубний. Після обробки можуть з'явитися подряпини і пошкодження, які, звичайно, можна приховати поліруванням і затіркою, але от тільки вигнутий вигляд ванної робить цей процес складним.
 • Аміак. Якщо користуватися аміачними розчинами, то поверхня акрилу буде поступово руйнуватися і втратить глянсовий блиск.
 • Ацетон, бензин та розчинник. Всі ці кошти категорично заборонені для акрилової поверхні. Вона мутніє і втрачає привабливість. Якщо розчинник використовувати регулярно, то ви ризикуєте зруйнувати поверхню.
 • Формальдегіди. Сьогодні у побутових справах, як правило, не використовуються формальдегіди, але все ж важливо знати, що вони не сумісні з акрилом.

Як правильно доглядати за акриловою ванною: правила

Чим мити акрилову ванну?
 • Якщо не мити ванну вчасно, то це неминуче призведе до утворення сильних забруднень. Щоб цього уникнути, намагайтеся після кожного миття протирати ванну губкою з милом.
 • До речі, якщо обполіскувати ванну гарячою водою, то вона буде блищати ще більше. Найголовніше забудьте про жорсткі щітки і мочалки, інакше ви пошкодите ванну.
 • Перш ніж нанести будь-яке з засобів, спробуйте намазати їм трохи в непомітному місці, і трохи почекати. Якщо змін не видно, значить, можна спокійно приступати до очищення. Уважно ставтеся до процесу дезінфекції, тому що без нього в трубах починають утворюватися шкідливі мікроби.
 • Не забувайте, що хлоровані розчини заборонені до використання. У спеціальних засобах теж може бути присутнім хлор, але тільки додаткові елементи акуратно знижують його вплив.
 • Якщо ви хочете, щоб емаль у ванній блищала, то натріть акрил круговими рухами м'якою ганчірочкою. Попередньо змочіть її поліроллю з воскової основою.

Як часто мити акрилову ванну?

Рекомендується протирати акрилову ванну після кожного використання. Рекомендуємо дотримувати це правило, тому що простіше видалити невелику бруд, ніж складні забруднення. Зробити це можна милом і м'якою губкою, а після ополіскування протерти насухо ганчіркою.

Що стосується використання активних речовин, то застосовуйте їх раз в пару тижнів. Наносьте засіб по всій поверхні, залиште ненадовго, а потім добре промийте.

Щоб попередити утворення жовтизни, контролюйте стан сантехніки. Якщо крани починають текти, то як можна швидше їх ремонтуйте. Якщо так вийшло, що ванна пожовтів, то прибрати її можна спеціальними засобами.

Якими засобами можна користуватися для очищення акрилової ванни?

Засоби для очищення акриловою ванною

Акрил являє собою один з підвидів пластику і у нього прекрасні експлуатаційні характеристики. Як у сталевих ванн, матеріал не може іржавіти і відшаровуватися, а ще йому не страшна навіть сама брудна вода.

Однак, для полімерів не прийнятні побутові хімікати, а сторонні кошти взагалі не можна ні в якому разі використовувати. Як же тоді прибирати забруднення? Тут треба вибирати такі речовини, які не вступають в реакцію з акрилом. До таких можна віднести лимонну кислоту і оцет.

Ось тільки спочатку треба зробити з них розчин, а не користуватися як є.

 • Оцтовий розчин. Щоб зробити простенький, але хороший розчин, заповніть ванну на дві третини водою і налийте оцет 9%. Для очищення потрібно 0,5 літра. Добре все перемішайте і залиште так на 12 годин.
 • Лимонна кислота. Використовується такий же алгоритм приготування, але тільки врахуйте, що гранули можуть не розчинитися і осісти на дні. Вони не дадуть ніякої реакції і так і будуть лежати. Щоб уникнути, спочатку розведіть порошок і тільки потім додайте його.

Сьогодні можна знайти непогані кошти і на полицях магазинів. Вони ефективні в боротьбі з іржею або вапняним нальотом. Давайте поговоримо про них.

Очищення акриловою ванною

Найбільш щадними з усіх вважаються мило і засіб для миття посуду. Очистити ванну можна шампунем або гелем для душу. Якщо у вас закінчилося одне з коштів, то достатньо прополоскати флакон і відмити тим чим вийде стінки ванни. Такі кошти не зашкодять верхнього шару і впливають м'яко.

Якщо ваша ванна втратила колір і стала жовтою, то тут вже простим милом обійтися не вийде. Для цього потрібно використовувати поліруючі засоби.

Не варто використовувати такі порошки, як «Пемолюкс», «Біолан» або «Comet». Перш за все, в них містяться абразиви, а ще їх треба втирати. Так що краще користуватися рідкими засобами або пастами. Вони не зашкодять поверхні. Тільки працювати з ними треба в рукавичках, так як склад часто агресивний.

Якщо ви вирішили використовувати подібні засоби, то кращими серед них є — Bass, Cif і Акрилан. Останнім спеціально призначене для акрилових ванн.

Можна чистити акрилову ванну Доместосом?

Доместос

Так, безперечно, користуватися Доместосом цілком можливо, але у нього є свої нюанси і грамотний підхід до цієї справи забезпечить прекрасний результат. У складі засобу є соляна кислота, а вона дуже добре справляється з вапняним нальотом і іржею.

Він без праці видалить всю грязь з ванною і не нашкодити поверхні. Це сучасний засіб, що стало популярним завдяки своїй ефективності. Якщо говорити конкретно, то воно володіє наступними перевагами:

 • Висока надійність і безпека
 • Невисока вартість
 • Видалення нальоту та бруду
 • Бережливе ставлення до поверхні

Доместос можна вважати щадним і в той же час дезинфікуючим. Завдяки безпеки ним можна користуватися для чищення поверхні, але краще робити це в рукавичках.

Можна чистити акрилову ванну Саноксом?

Санокс

Це засіб більш доступне, ніж Доместос і володіє схожими властивостями. Однак, воно ще добре відбілює поверхні, що робить його використання більш широким. Правила використання практично такі, як і для Доместоса.

Після нанесення його потрібно залишити на деякий час, щоб вплив був ефективним. На сьогоднішній день Санокс буває декількох видів:

 • Спрей
 • Гель
 • Піна

Гель і піну потрібно наносити на всю поверхню, а розпилювати спрей. Бажано, щоб розпилювання проводилося на 10 см від поверхні.

Як видалити дефекти акрилової ванни?

Акрилове покриття піддається не тільки забруднень. На ньому іноді можуть з'являтися подряпини та інші дефекти. У якомусь сенсі акрил є унікальним, тому що він легко дряпається, але в той же час також легко видалити пошкодження.

Для видалення невеликих ушкоджень до 0,5 мм використовуйте повсть. Він відмінно підходить для полірування поверхонь. Якщо ж глибокі подряпини, то забрати їх можна буде тільки спеціальним засобом — рідким акрилом.

Вам навіть не обов'язково звертатися до майстра. Можна купити набір для ремонту, в який входить лопатка і тюбик із засобом. Його накладають на місце дефекту і втирають лопаткою. Коли засіб застигне, можна обробити його повстю.

Рідкий акрил дозволяє усунути навіть більшу дірку, зроблену наскрізь. Зовні обклейте її скотчем і в порожнину накладіть акрил.

Деякі дефекти і плями дуже сильні, а тому використання будь-яких засобів не допоможе. В даному випадку виручать тільки спеціальні вкладиші. Ще не забувайте, що акрил не любить дуже високої температури. Окріп йому не зашкодить, а от попіл від сигарети може залишити відбиток.

Як попередити появу забруднень і пошкоджень на акриловій ванні: профілактичні заходи

Профілактичні заходи

Найефективніший спосіб попередити серйозні забруднення — це слідувати рекомендаціям виробника. Краще грамотно користуватися нею, щоб потім не мучитися з очищенням. Є всього 4 простеньких правила, яких потрібно дотримуватися і сантехніка буде служити довго:

 • Протирайте ванну насухо кожен раз після використання
 • Намагайтеся не набирати дуже гарячу воду
 • Промивайте ванну губкою з милом після використання
 • Не користуйтеся часто дезінфікуючими засобами. Досить робити це кілька разів в тиждень

Пам'ятайте завжди про те, що неправильна очищення ванни здатна зіпсувати дорогу сантехніку. Так що подумайте, перш ніж використовувати якісь кошти.

Відео: Як мити й чистити акрилову ванну?