Що потрібно знати про знайомство з батьками?

Рано чи пізно в житті настає момент, коли чекає зустріч з батьками другої половинки. Кожна дівчина або хлопець повинні бути в курсі, що потрібно знати про знайомство з батьками і як вести себе правильно.

Що означає знайомство з батьками?

Момент, коли друга половинка пропонує познайомитися з мамою і батьком, вважається переломним у житті будь-якої пари. Дівчина вважає, що цей крок показує серйозність намірів щодо неї обранця, а для хлопця — це усвідомлення відповідальності за всю родину своєї дівчини.

Знайомство з батьками рідко відбувається на початковому етапі відносин. Жінка повинна переконатися в тому, що вона вибрала чоловіка, з яким їй хочеться залишатися до кінця своїх днів, вийти за нього заміж і народити дітей. Коли подібні почуття з'являться, можна погоджуватися на візит до потенційної свекрухи і свекра. Чоловік також повинен переконатися в своїх почуттях і бути впевненим в тому, що його половинка та сама, з якої він бажає будувати побут і створювати сім'ю.

Як підготуватися?

Кожна людина бажає сподобатися сім'ї свого обранця, бо від цього фактору може залежати подальші відносини. Дівчина, так само, як і хлопець нервує перед днем знайомства і намагається ретельніше підготуватися, щоб гарантовано справити гарне враження. Для цього можна вивчити основні правила поведінки, які допоможуть вести себе правильно і показати знання етикету.

Хлопцеві

Перед знайомством хлопцю слід ретельно вивчити «портрет» батьків своєї дівчини і добре підготуватися до майбутнього заходу. Для кожної дівчини мама і тато є прикладом для наслідування. З цієї причини забороняється говорити на адресу майбутніх родичів погані слова, навіть якщо вони негативно налаштовані проти вибору дочки.

Перед зустріччю можна дізнатися у коханій про те, які переваги є у її батьків: чим вони захоплюються, а що, навпаки, не можуть терпіти. Потрібно отримати максимальну кількість інформації, щоб вирішити, як правильно себе вести. Потім слід почати підготовку до складних питань, від яких піти не вийде. Якщо хлопець приходить в будинок до своєї коханої, значить, у нього є щодо неї серйозні плани. Кожен батько побоюється такого моменту в житті свого чада, тому починає засипати потенційного зятя різними питаннями.

З цієї причини рекомендується заздалегідь опрацювати свої відповіді стосовно питань про кар'єру, поглядах на життя, достатку, серйозності намірів. Важливо, щоб відповіді не виглядали завчено, а звучали природно і обдумано. Не слід брехати і завищувати свої здібності. Під час розмови потрібно говорити правду і триматися впевнено. Впевненість, що виходить від чоловіка при першій зустрічі, пом'якшує батьків. Завдяки цьому вони зрозуміють, що довіряють свою дитину в надійні руки.

Якщо у коханої були інші хлопці, які сприймалися батьками негативно, слід дізнатися, з якої причини це сталося. Спираючись на отримані дані, можна скорегувати свою поведінку.

Існує кілька основних правил етикету, з якими слід ознайомитися перед знайомством.

 • Зовнішній вигляд. Фраза: «зустрічають по одягу» доречна в даному випадку. З цієї причини не слід вбиратися в рвані джинси і витягнуту футболку, щоб не зіпсувати враження. Однак надягати дорогий костюм і метелик теж не варто. При виборі одягу слід стежити за тим, щоб виглядати акуратно і пристойно. Для цього підійдуть і повсякденні речі. Про стан нігтів і волосся також потрібно подбати.
 • Впевненість у собі. З перших хвилин перебування в будинку від чоловіка повинна виходити впевненість. При знайомстві батькові потрібно потиснути руку і вести себе стримано. Однак мама дівчини може вести себе по-різному. Деякі жінки можуть кинутися обіймати майбутнього зятя, інші ж тільки сухо привітаються. Незалежно від поведінки батьків, слід принести з собою невеличкий презент. Оптимальним варіантом є торт або коробка цукерок, а також букет квітів.
 • Пунктуальність. Не можна допускати запізнення на зустріч. Приїжджати раніше призначеного часу теж не слід.
 • Спілкування. Запорука гарного знайомства — вміння спілкуватися. Хороший співрозмовник, з яким приємно вести розмову на будь-які теми, обов'язково сподобається батькам.
 • Галантне ставлення. Під час обіду слід доглядати за своєю половинкою і вести себе по відношенню до неї уважно. Перегравати не рекомендується, так як все повинно мати почуття міри. Зайва прихильність та близькість до дівчини може розлютити батьків. Не слід забувати про маму своєї половинки, так як вона швидше піддається спокусі майбутнього зятя. Діставши її розташування, можна бути впевненим у тому, що протистояти шлюбу ніхто не буде.
 • Завоювати прихильність можливої тещі і тестя можна за допомогою своєї чарівності і впевненості. Не варто замикатися в собі, краще вести себе відкрито. Затримуватися в гостях також не рекомендується. Після обіду або вечері слід почати збиратися, подякувавши за гарне проведення часу.
 • Після відходу не варто озиратися і відразу починати дзвонити своїй коханій. Краще всього почекати деякий час і дочекатися дзвінка з її боку. Така манера поведінки не здатна викликати почуття незадоволеності ні у одного з батьків.

Дівчині

Щоб знайомство з батьками коханого пройшло вдало, потрібно добре підготуватися до цієї події. Рекомендується користуватися наступними рекомендаціями.

 • Не боятися. Кожна дівчина хвилюється, але не слід доводити себе до паніки. Нервозність може зіграти поганий жарт, і при зустрічі з батьками дівчина буде виглядати не милою, а істеричною або збуджена.
 • Уточнення інформації про батьків від хлопця. Заздалегідь варто дізнатися якомога більше даних у свого коханого: правила в сім'ї, погляди на життя, хобі, освіта батьків. Такі знання допоможуть скласти психологічний портрет можливої свекрухи і свекра і підготуватися. Рекомендується відразу уточнити про заборонних темах.
 • Позитивний настрій. Не потрібно дивитися на ситуацію негативно і чекати підступу. Знайомство з батьками піднімає відносини на новий рівень. Готуючись до зустрічі, краще налаштовувати себе на позитивні зміни в подальшому.
 • Про відомому стереотипі «свекруха-монстр» потрібно відразу забути. Від того, як почнуться відносини при першій зустрічі, залежатиме подальше життя з коханим. Якщо не вийде налагодити стосунки зі свекрухою, чоловік буде метатися «між двох вогнів» і страждати. Слід вчитися бути мудрою, навіть якщо такої якості немає у свекрухи. Чоловік завжди оцінить таку межу своєї коханої.
 • Основною метою є мама. У більшості сімей виховання лягає на плечі жінок, тому важливо дістати визнання майбутньої свекрухи. Однак це не означає, що батька хлопця можна ігнорувати. Приділяти увагу варто усім членам сім'ї. Діяти потрібно щиро і відкинути всю награність.

Що подарувати?

Кожен хлопець чи дівчина, коли постає питання про знайомство з батьками своєї другої половинки, замислюється про подарунок. Зазвичай при першому візиті приносять з собою букет квітів і що-небудь до чаю. Більшість людей вважають, що приходити в гості без подарунка — це ознака поганого тону. Частково це переконання вірне, але потрібно знати почуття міри і серйозно ставитися до вибору презенту.

Подарунки можуть викликати різну реакцію. Якщо немає інформації про смакові уподобання батьків, слід діяти обережно. Також потрібно знати ставлення майбутніх родичів до презентів. Якщо вони не люблять їх отримувати, краще всього поставитися до цього з розумінням і прийти в гості з тортиком або хорошою коробкою цукерок.

Щоб викликати тільки позитивні емоції, слід уточнити своєї другої половинки про те, що краще всього приготувати на зустріч.

  В деяких випадках навіть найкращі думки здатні обернутися проти людини. Є категорія батьків, які асоціюють подарунки з підкупом вважають, що вони потрібні тільки для того, щоб приспати пильність. Батько коханої людини може і не звернути увагу на такий фактор, але мами трепетно ставляться до подібних вчинків. Тому перед тим, як вручати яку-небудь річ, слід добре подумати. Якщо не хочеться приходити з порожніми руками, можна зупинити свій вибір на кондитерських виробах.

  Про що поговорити?

  Тема розмови є ще однією проблемою, про яку замислюються хлопці і дівчата перед зустріччю з батьками своєї половинки. Виникає велика кількість запитань на тему того, як правильно себе вести, що говорити і як. В першу чергу, потрібно перестати хвилюватися, а щоб виключити зайвий дискомфорт, краще приходити разом зі своєю половинкою. Слід зібратися з думками і керувати своїми емоціями. Вести розмову з посмішкою. Натягати маску пристойності — це не кращий варіант, так як нещирість відразу кинеться в очі. Природність — це самий оптимальний варіант поведінки.

  Теми для розмов можна продумати заздалегідь, базуючись на перевагах мами і тата, про які можна дізнатися у своєї пари. Не потрібно прагнути сподобатися кожному і користуватися жаргоном, який застосовується під час бесіди з товаришами.

  Як правило, більшість перших зустрічей проходить по типу «допиту». Батьки намагаються як можна більше дізнатися про вибір своєї дитини і вся розмова побудований на питаннях про гостя. До цього також потрібно бути готовим.

  Що робити, якщо не сподобалися?

  Може трапитися ситуація, коли батькам не подобається хлопець або дівчина своєї дитини. Щоб дізнатися зворотний зв'язок, можна зателефонувати своїй половинці і уточнити, як все пройшло. Якщо є якесь невдоволення, краще відразу дізнатися причину. Можливо, з-за нервів була допущена якась помилка, яка відразу не була помічена або були підняті теми, неприйнятні в цій сім'ї. Якщо сталася фатальна помилка, в наступний раз потрібно обов'язково вибачитися за неї. Мама оцінить такий вчинок.

  Завжди цінується щирість, тому фраза про те, що ти сильно перенервував перед знайомством і випадково повів себе некоректно буде доречною. Дізнавшись свої недоліки, в наступний раз їх можна виправити.

  Корисні поради

  Так як знайомство з батьками є непростим ритуалом, рекомендується ознайомитися з рекомендаціями психолога. Вони допоможуть підготуватися до візиту і «не впасти обличчям у бруд».

  • Деякі батьки проводять своєрідні перевірки потенційного родича і намагаються спровокувати. В такому разі не можна підтримувати провокації й піддаватися їм. Найкраще проявити мудрість і знайти вихід із ситуації.
  • Якщо ситуація починає виходити з-під контролю, можна спробувати перевести все на жартівливу форму або змінити тему розмови. Якщо нічого не виходить, допоможе відволікання на оповідання смішного випадку.
  • Грубі батьки — це рідкісне явище. Якщо довелося зіткнутися з таким, що не варто злитися. Однак дозволяти себе принижувати теж не потрібно. Оптимальний варіант — стриманість і відсутність грубості.
  • Важливо намагатися за будь-якої можливості залишати про себе тільки позитивні емоції. Якщо було запропоновано подивитися альбом з фотографіями, не варто відмовлятися. Це дасть шанс швидше зблизитися з сім'єю своєї половинки.
  • Не можна негативно відгукуватися при батьках про свого партнера. Не допускаються будь-які образи. Як би він себе не вів та яким би людиною не був, не можна про це говорити батькам при першому знайомстві. Навіть якщо мати з батьком самі почали розповідати про те, що їх син або дочка володіють недоліками, не рекомендується підтримувати подібні речі.

  Ще більше інформації про знайомство з батьками дівчини дивіться у наступному відео.