Янголятко гачком: схема, опис, фото

У даній статті ми вам розповімо, як зв'язати янголятка гачком.

Для кожного професіонала — його робота завжди є приємним проведенням часу. Ось тільки кожен з професіоналів, також як і всі, колись робив ті чи інші речі в перший раз.

У рукодільниць ситуація та ж. Якщо вони регулярно роблять якусь роботу, вивчають нові схеми і в'яжуть по них, то зв'язати янголятка гачком їм буде легко. Новачкові з ним доведеться дуже добре постаратися, але головне, щоб було бажання. Якщо воно є, то все точно вийде.

Як зв'язати янголятка гачком: інструменти, підготовка

Ажурний янголятко

Іграшка, створена своїми руками, завжди привертає увагу. Вона дозволяє не тільки зігрітися в холодний зимовий вечір, але і прикрасити будь-яке свято. В'язати ангела досить складно, але якщо ви успішно впораєтеся з роботою, то це стане вашим приводом для гордості і його не соромно буде показати знайомим. В'язаних янголят можна вішати на ялинку або просто прикрашати ними інтер'єр.

До речі, схема в'язання чимось нагадує серветку. Якщо ви вже пробували їх в'язати, то вам буде значно простіше. Для роботи вам буде потрібно тоненький гачок, бавовняна нитка, а також схема.

Після завершення в'язки основних деталей, потрібно їх накрохмалити, щоб крила стояли і всі деталі виглядали як треба. В іншому випадку буде навіть незрозуміло, що ви зробили. Крім того, потрібно випрати їх у теплій мильній воді, щоб вийшов ідеальний білий колір.

Як накрохмалити ангела?

Як накрохмалити ангела?

Перш ніж приступати до роботи, потрібно приготувати розчин. Для нього вам знадобиться 2 столові ложки крохмалю і трохи води.

Після цього додайте півсклянки суміші в каструлю з теплою водою і поставте її на вогонь. На невеликому вогні доведіть суміш до загустіння і приберіть з вогню. Змочіть кожну деталь окремо і залиште, поки все не охолоне. Тільки після цього деталі можна діставати, віджимати та надавати їм форму.

Коли деталі будуть повністю сухими, їх потрібно пропрасувати праскою і тільки потім зшивати разом. Варто сказати, що зі схемами можна експериментувати, придумувати щось своє, поєднувати і так далі. Пробуйте, і тоді у вас вийде свій унікальний ангел.

Як зв'язати ангела гачком: інструкція, опис, схема

Схема 1
Схема 2

Отже, щоб зв'язати ангела, вам потрібно створити кожну частину окремо. Далі ми докладно опишемо кожну з них.

Етап 1. Голова

Почати в'язати фігурку треба з голови. Спочатку робимо ланцюжок повітряних петель з'єднуємо їх в одне кільце. Це дозволить отримати верхівку і дати початок в'язці. Після цього обвязывайте по колу додавайте петлі і з кожним рядом кілька петель. Коли ширина голови буде досягнута, то починаємо робити все в зворотному порядку, тобто прибираємо поступово петлі.

Коли у вас вийде стільки петель, скільки ви набрали спочатку, то голова буде завершена. Тепер набийте її синтепоном, але нитку не обривайте.

Етап 2. Тулуб

Ажурний янголятко

Так як нитка обривається, то продовжуємо в'язати. Тулуб за формою нагадує конус, який можна зробити як вам зручно. Як правило, майстрині експериментують і роблять незвичайні малюнки, але новачкові можна цілком обійтися простий ажурною вузький. Ще тулуб можна в'язати простими стовпчиками з накидом. Коли ви закінчите роботу, то у вас вийде щось на зразок дзвіночка, але тільки без бантів.

Етап 3. Рукава, крила і руки

Тепер потрібно зв'язати додаткові деталі. Не забувайте, що розмістити їх треба симетрично один одному. Крила потрібно в'язати окремо і пришивати їх не потрібно.

Етап 4. Формуємо іграшку

Всі випрані і накрохмалені частини потрібно висушити і зшити. Робіть це обережно, тому що всі деталі вже відпрасовані.

Щоб ангел виглядав красивіше, можна прикрасити його голову — зробити обличчя і волосся. На сукню можна пришити що-небудь яскраве. Іншими словами, тут вже все залежить від вашої фантазії.

Як зв'язати гачком різдвяного ангела: опис, схема, фото

Різдвяний янгол
Схема 2

В'язка також теж починається від голови. Коли вона буде завершена, і ви зробите петельки, що є з'єднанням голови з тулубом, то приступайте до вив'язування шиї.

  • Ряд 1. У кожній петлі пов'язуємо по два стовпчики з накидом.
  • Ряд 2. Починаємо ряд з двох повітряних петель, а потім в кожну робимо по два стовпчики з одним накидом. На завершення ряду робимо сполучну петельку.
  • Ряд 3. Робимо п'ять повітряних петель, накид, потім вводимо гачок у петлю, але тільки в передню її половинку і робимо стовпчик з накидом. Цей візерунок робиться до закінчення ряду, але тепер замість п'яти робимо дві петельки.
  • Ряд 4. Робимо стовпчик без накиду і з нього пров'язуємо 4 з накидом і 1 без накиду. Повторіть 6 разів. Після цього трохи міняємо схему — стовпчик без накиду, дві повітряні петлі і стовпчик без накиду. Повторіть 5 разів.

Після цього робимо малюнок як перший із стовпчиком без накиду, чотирма з накидом і знову без накиду в одній точці. Робимо шість разів і на завершення ряду в'яжемо ще 5 раппортов — стовпчик без накиду в одній точці. З'єднайте петлі ряду, затягніть і відріжте нитку.

Тепер у нас є практично всі частини. Далі починає виготовлятися спідничка. Для неї використовуємо нижні половинки петель. Так, між крилами в'яжемо 7 стовпчиків без накиду, щоб отримати передню і задню частину.

Прив'яжіть нитку і провяжите 7 стовпчиків без накиду, а потім пропустіть 4 петлі попереднього ряду, а у п'ятому в'яжемо стовпчик без накиду і ще 6, щоб в результаті вийшло 7. В кінці ряду треба з'єднати першу і останню петлю ряду.

В результаті ряд вийде з 14 петель. Ось саме з них і почнеться в'язання спідниці. У плані візерунка все залежить тільки від вас. Ви можете зв'язати такий, який вам більше хочеться. Можна зробити одні стовпчики без накиду, а ще низ іншого кольору, наприклад, золотого. Прикрасити ангела можна німбом.

Щоб використовувати ангела як ялинкова прикраса, пришийте до нього нитку.

Відео: Різдвяний янгол гачком