Кальцій Д3 Нікомед — інструкція із застосування, склад, форма випуску, показання до застосування, дозування, протипоказання, побічні дії, аналоги, ціна. Чи можна приймати Кальцій Д3 Нікомед з алкоголем, при вагітності, дітям, без перерви?

Інструкція із застосування, протипоказання, прийом з алкоголем і опис препарату Кальцій Д3 Нікомед.

Зміст

В аптеках можна знайти величезну кількість вітамінних препаратів, а також речовин, які містять мінерали. Одним з них є Кальцій Д3 Нікомед. У цій статті ми розповімо, що це за ліки, і навіщо його необхідно приймати.

Таблетки Кальцій Д3 Нікомед: від чого вони, який їх склад та діюча речовина?

Кальцій Д3 Нікомед — це ліки, яке впливає на обмінні процеси всередині організму. Якщо бути точніше, воно регулює обмінні процеси між кальцієм і фосфором. Активними речовинами ліки є карбонат кальцію, а також вітамін Д3. Справа в тому, що мінерал кальцій бере активну участь в обмінних процесах, він незамінний для роботи серця, т. к. стискає серцевий м'яз, а магній розтискає і серце нормально працює. Є стимулятором ключових гормонів, які беруть участь у роботі нервової системи. Необхідний для того, щоб кров нормально згорталася, зуби і кістки були досить міцними, оскільки він входить до складу кісткової тканини.

Краще всього Кальцій засвоюється з магнієм і вітаміном Д3 у вечірній час з 19 до 23 годин.

Кальцій д3 нікомед

Кальцій Д3 Нікомед: форма випуску, показання до застосування

Препарат випускається в двох різновидах:

 • Кальцій Д3 Нікомед
 • Кальцій Д3 Нікомед Форте

Вони в своєму складі містять різну кількість вітаміну Д3. В цьому і вся різниця між препаратами. Найчастіше препарат призначають для того, щоб не було остеопорозу, для профілактики дефіциту кальцію та вітаміну Д3, а також під час комплексного лікування пацієнтів, які страждають остеопорозом.

Яким категоріям населення необхідно застосовувати препарат?

 1. Дітям (дитячий) і підліткам, адже вони ростуть
 2. Особам, які перенесли травми і переломи разом з глюкозаміном для зрощення кісток
 3. Жінкам старше 45 років
 4. Літнім людям для профілактики остеопорозу разом з глюкозаміном та біотином
 5. Людям Півночі, мегаполісів і великих міст, домосідів через брак сонячного світла, який дозволяє вироблятися в організмі вітаміну Д3
 6. Людям, які займаються важкою фізичною працею, і спортсменів, т. до піддають сильним навантаженням опорно-руховий апарат
 7. Людям, що не вживає і недостатньо вживають молочні продукти
 8. Людям з харчовими алергіями
Кальцій д3 нікомед

Кальцій Д3 Нікомед: анотація, інструкція із застосування, дозування

Особливості застосування та дозування:

 • Препарат призначають для перорального застосування, тобто його необхідно розжовувати або ковтати, запиваючи великою кількістю води
 • Ніякого зв'язку прийому препарату з вживанням їжі немає, тому можна приймати в будь-який час
 • Призначають препарат підліткам і дорослим старше 13 років. Звичайна доза становить по одній таблетці 1-3 рази на день
 • Іноді препарат призначають дітям віком від 5 до 12 років
 • Речовина призначається в тому випадку, якщо у дитини спостерігається дефіцит кальцію або вітаміну Д3
 • Дітям призначають по одній таблетці 1-2 рази на день
 • При лікуванні остеопорозу призначають три таблетки на добу

Через скільки починає діяти Кальцій Д3 Нікомед?

Цей препарат не є засобом екстреної допомоги, і тому явного покращення після його прийому не варто очікувати найближчим часом. Так як препарат зазвичай приймають курсами, кілька разів на рік. Саме ліки є допоміжним при лікуванні серйозних захворювань, таких як остеопороз і хвороба Бехтерева. Найчастіше його призначають з метою профілактики, тому результатів варто очікувати після прийому декількох курсів, не раніше, ніж через півроку, рік.

Кальцій д3 нікомед

Чи можна застосовувати Кальцій Д3 Нікомед при вагітності, дітям?

Іноді Кальцій Д3 Нікомед призначають при вагітності. Особливо це необхідно в тому випадку, якщо раніше у пацієнтки остеопороз діагностувався. Протипоказань під час вагітності до препарату немає, але справа в тому, що це ліки рекомендується вживати в першому і другому триместрі вагітності. Саме в цей час формується кісткова тканина дитини.

У третьому триместрі вживати препарат ні в якому разі не можна, тому що це може стати причиною додаткового зміцнення кісток, що не особливо бажано перед пологами. У дитини кістки черепа, під час проходження через таз матері, мають кілька сходитися, щоб безперешкодно покинути лоно жінки. Додатковий прийом препарату може стати причиною ускладнення під час пологів.

Дітям Кальцій Д3 Нікомед призначають при підозрі на рахіт або остеопороз. Дозволяється пити ліки тільки після 5 років. Дозування становить по 1-2 таблетки на добу.

Кальцій д3 нікомед і вагітність

Як часто, скільки часу без перерви можна приймати Кальцій Д3 Нікомед?

Рекомендований період лікування становить півтора — два місяці. Це максимальний термін, протягом якого можна пити препарат. Після цього необхідно робити перерву 10-30 днів і починати новий курс. Рекомендується здійснювати приблизно 4 курсу прийому препарату за рік.

Кальцій Д3 Нікомед: наслідки тривалого застосування, викликає звикання?

Незважаючи на користь даної речовини, існують наслідки тривалого застосування ліків. Варто дуже уважно ставитися до прийому препарату людям, які страждають нирковою недостатністю, хворобою щитовидної залози, а також переболевшим остеопорозом. Справа в тому, що тривалий прийом препарату може викликати кальцинирование м'яких тканин при цих захворюваннях. Людям із захворюваннями нирок необхідно контролювати концентрацію мінералу в сечі, при щитовидній залозі контролювати рівень кальцію в крові, тому як це може стати причиною розвитку і утворення каменів.

Препарат не викликає звикання, так як не є наркотичною речовиною.

Звикання після прийому препарату

Кальцій Д3 Нікомед: протипоказання, побічні дії

У препарату є ряд протипоказань:

 • Ні в якому разі він не призначається людям з підвищеною чутливістю до деяких речовин у складі препарату
 • Якщо є непереносимість арахісу
 • Гіперкальціурія
 • Гіперкальціємія
 • Гіпервітаміноз і важкі форми ниркової недостатності
 • Активний туберкульоз
 • Саркоїдоз

Крім того, не можна призначати препарат дітям віком до трьох років. Не призначається людям з фенілкетонурією, а також з глюкозо-галактозною мальабсорбцією. Також не можна призначати ліки людям, які не переносять фруктозу, тому що в складі є сорбітол і сахароза.

Прийом таблеток

Кальцій Д3 Нікомед: передозування, смертельна доза

Справа в тому, що при передозуванні немає істотних симптомів. Можна лише за непрямими ознаками судити про те, що ви приймаєте завищена кількість речовини. Основними симптомами є сухість слизових оболонок рота, блювання, нудота, відсутність апетиту, запаморочення, проблеми зі стільцем, часті запори, зневоднення, судоми, ниркова недостатність. У чоловіків можуть виникати освіти в передміхуровій залозі.

Кальцій Д3 Нікомед: сумісність з алкоголем, наслідки спільного прийому

Препарат не слід приймати з алкоголем, тому що знижується всмоктування речовини. Крім того, із-за серйозного впливу на нирки, а також печінку, можливе порушення в їх роботі.

Кальцій Д3 Нікомед: аналоги

Існує маса аналогів цієї речовини, як дешевих, так і більш дорогих.

Список аналогів:

 • Вітрум Кальціум
 • Вітрум Кальціум+Вітамін D3
 • Идеос
 • Кальцій з вітаміном Д3
 • Кальцій+вітамін D3 Вітрум
 • Кальцій-Д3 Нікомед
 • Натекаль Д3
Аналоги

Кальцій Д3 Нікомед: ціна

Приблизна вартість в аптеках:

 • КАЛЬЦІЙ-Д3 НІКОМЕД ФОРТЕ 0,5+400МЕ N120 ТАБЛ/ЛИМОН 600 руб
 • КАЛЬЦІЙ-Д3 НІКОМЕД 0,5+200МЕ N60 ТАБЛ/АПЕЛЬСИН близько 330 руб
 • КАЛЬЦІЙ-Д3 НІКОМЕД 0,5+200МЕ N120 ТАБЛ/ПОЛУНИЦЯ-КАВУН близько 480 руб

Вказані середні ціни в Росії.

Кальцій Д3 Нікомед є найбільш поширеним препаратом, який досить часто призначають лікарі. Це пов'язано з тим, що у складі ліки мікроелемент міститься кальцій, а також вітамін Д3. Завдяки комбінованому складу вдається поліпшити всмоктуваність кальцію.

ВІДЕО: Кальцій Д3 Нікомед