Мукалтин — інструкція по застосуванню: основна дія, показання та протипоказання, дозування та спосіб прийому

Щоб сухий кашель став отхаркиваться застосовуйте Мукалтин. А як саме — дізнайтеся з статті.

До складу таблеток Мукалтину входить основна діюча речовина алтей лікарський у формі екстракту і кілька допоміжних компонентів у вигляді стеарату кальцію, важкого карбонату магнію та винної кислоти. Саме вона надає лікам характерний кислуватий присмак. Таблетки мають сіро-бурий колір, наявні вкраплення.

Основна дія Мукалтину

Головне призначення таблеток Мукалтину – досягнення відхаркувальний і розріджує мокроту ефекту. Використовується щоб полегшити кашель при захворюваннях, пов'язаних з процесами у респіраторних шляхах. Ефект відхаркування досягається стимулюванням виробленням бронхіальними залозами відділень слизу, їх розрідження.

Таблетки також мають протизапальну дію, оскільки утворюють захисну плівку на дихальних шляхах, яка запобігає подразненню слизової оболонки і більш швидкому відновленню тканин, пошкоджених при кашлі.

Мукалтин

Дуже важливим є розуміння саме полегшує ефекту, виробленого Мукалтиномт, а не усуває кашель. Полегшення полягає у зміні виду кашлю, з сухого мокрий, вологий і щадний, з паралельним процесом відхаркування мокротиння.

Показання до застосування Мукалтину

Використовується препарат для полегшення захворювання нижніх респіраторних шляхах, для лікування верхніх – мало ефективний. Зокрема, таблетки Мукалтину рекомендуються при лікуванні пневмонії, всіх форм обструктивного бронхіту, трахеїту.

Від кашлю

Показаний для полегшення стану у хворих з емфіземою легень, при гнійних процесах в бронхах. Також ефект від застосування Мукалтину досягається при наявності ознак кашлюку, ларингіту, бронхіту, супроводжуючих туберкульоз легенів, професійного недуги пневмоконіозу, бронхіальної астми та інших захворювань, пов'язаних з дихальними шляхами, що протікають в гострій або хронічній формі.

Протипоказання для застосування Мукалтину

Оскільки у склад таблеток входить рослинна речовина алтей, протипоказаннями є несприйняття організмом цієї рослини, алергія на нього. Не призначають ліки маленьким дітям до досягнення трирічного віку, при виразці та ерозії.

Крім того, Мукалтин не застосовують, якщо курс лікування входять ліки, у складі яких міститься кодеїн, гнітючий кашель.

Призначення Мукалтину під час вагітності та грудного вигодовування

Жінки під час лікування Мукалтиномт повинні бути особливо обачними під час першого триместру, оскільки саме в цей період активно формуються всі органи і системи дитини. Прийом таблеток повинен бути під контролем лікаря, на обліку у якого складається майбутня мама, а їх призначення проводиться тільки після з'ясування можливих реакцій організму жінки на складові препарату.

Лікує кашель

Приймаються таблетки, як правило, за схемою, подібною з звичайної дозуванням для дорослих.

Дозування і спосіб прийому Мукалтину

Прийом таблеток повинен проводитися за півгодини-годину до їжі. Таблетку не ковтають, а розсмоктують, поки вона повністю не розчиниться. Якщо є несприйняття смаку ліки, можна розчинити таблетку в склянці теплої води і випити.

Середня доза розрахована на 3-4 прийоми на день по 1-2 пігулки, в залежності від призначення лікаря. Курс прийому зазвичай становить один-два тижні. Під час вживання препарату рекомендовано пити велику кількість рідини.

Як і для дорослих, для дітей Мукалтин призначається в комплексі з іншими препаратами, оскільки він не виліковує, а полегшує кашель. Форма випуску Мукалтину – тільки таблетки, такі улюблені дітьми сиропи не передбачені виробниками. Призначаються при появі сухого подразливого кашлю, як і у дорослих – при захворюваннях, пов'язаних з респіраторними шляхами, включаючи ГРЗ для полегшення швидкого переходу кашлю до стадії відхаркування. При цьому обов'язково потрібно спостерігати за відокремлюваним мокротинням, якщо в її складі прожилки з згустків крові або з'являється зеленуватий відтінок – потрібно негайно повідомити про це лікуючого лікаря.

Для дорослих і дітей

Дітям віком до 3 років рекомендовано по половині таблетки тричі на день, після трьох років разова доза прийому збільшується до одній таблетці. Якщо малюк відмовляється приймати таблетку можна розчинити її в теплій воді, додавши трохи цукру (а краще меду), створивши тим самим своєрідний сироп.

Передозування і побічні ефекти Мукалтину

Подібні випадки не описані. Можливі реакції організму, схожі з наслідками передозування будь-яким іншим лікарським препаратом: блювання, нудота, розлад шлунку, біль у животі.

Не виключається нудота, печія. Можливі алергічні реакції у вигляді свербежу, почервоніння шкірних покривів. У рідких випадках зустрічаються прояви набряку Квінке або анафілактичного шоку. В цілому ж Мукалтин має слабовиражений побічний ефект.

Відео: Препарат Мукалтин