ГРЗ і ГРВІ: у чому різниця? Чим відрізняється ГРВІ від ГРЗ з початку та перебігу хвороби, симптомів, ускладнень, лікування: порівняння. Що небезпечніше для вагітної ГРЗ або ГРВІ? Скільки триває заразний період у ГРЗ і ГРВІ?

Відмінності та схожі моменти ГРВІ та ГРЗ.

В період міжсезоння і під час холодів, спостерігається сплеск вірусних та бактеріальних захворювань верхніх дихальних шляхів. У лікарняних листах можна часто побачити діагнози ГРВІ та ГРЗ. Більшість пацієнтів думають що це одне і те ж, але насправді це зовсім не так.

Що таке ГРЗ і ГРВІ – це одне і те ж: розшифровка назви та визначення хвороби

ГРЗ — гостре респіраторне захворювання, яке може бути викликане вірусами, бактеріями або алергенами. ГРВІ — гостра респіраторна вірусна інфекція. Тобто друге визначення більш конкретне. У першому випадку недуга може бути викликаний не тільки вірусами, але і бактеріями, алергенами. Тобто ГРЗ — більш широке поняття. Це говорить про те, що на даний момент докторові не зовсім зрозуміла природа захворювання і діагноз ще не встановлено. Після досліджень, ставиться конкретний діагноз, а саме фарингіт, ларингіт, бронхіт. Для уточнення діагнозу проводять ряд досліджень.

Збудники ГРЗ:

 • Віруси
 • Бактерії
 • Гриби
 • Алергени

Збудники ГРВІ:

 • Аденовірус
 • Грип
 • Риновірус
Лікування ГРВІ

Чим відрізняється ГРВІ від ГРЗ з початку та перебігу хвороби, симптомам по днях хвороби: порівняння

З початку та перебігу хвороби ці недуги істотно відрізняються. Симптоматика дещо відрізняється. В принципі ГРВІ можна вважати одним з видів ГРЗ. Варто відзначити, що ГРВІ може бути викликано безліччю різноманітних вірусів. Найчастіше це віруси Грипу А, В, а також аденовіруси. Вірусні інфекції часто характеризуються своєю просторістю і масовістю. Зазвичай у весняно і осінній час спостерігаються епідемії. Це пов'язано з тим, що вірус додому можна принести на одязі, волоссі.

Спочатку для ГРВІ характерна слабкість, біль у м'язах, нездужання, температура. Через кілька днів стан поступово покращується. При ГРЗ симптоматика дещо інша. Зазвичай спостерігається біль на певній ділянці тіла. Це може бути ніс, або горло. Нерідко спостерігається біль у грудях. При ГРЗ через 3 дні поліпшення не настає, але стан не погіршується. Зазвичай симптоми зберігаються протягом 2 тижнів. Тобто, біль у горлі або нежить може тривати 2 тижні. Варто відзначити, що спочатку ГРВІ спостерігається кон'юнктивіт, синусит і набряк горла. При ГРЗ цих симптомів може і не бути. Зазвичай біль локалізується в одному конкретному місці.

При ГРЗ практично 2 тижні спостерігаються схожі симптоми. Температура невисока, звичайно субфебрильна.

Хворий на ГРВІ

Чим відрізняється ГРВІ від ГРЗ в лікуванні: порівняння

Лікування ГРВІ:

 • Препарати для поліпшення імунітету
 • Противірусні ліки
 • Ліки, які прибирають симптоматику
 • Вітаміни

Лікування ГРЗ:

 • Антибіотики
 • Антисептики
 • Імуномодулюючі ліки

При нормальному імунітеті, організм сам впорається з вірусом, можна йому трохи допомогти. Саме для цього дають противірусні препарати. Для полегшення стану приймають знеболюючі і протизапальні. При ГРЗ, яке викликане бактеріями, показані антибіотики.

Чим відрізняється ГРВІ від ГРЗ по ускладнень: порівняння

Дуже часто Грип, тобто ГРВІ не проходить через тиждень і супроводжується виникненням інших недуг. Це може бути гайморит, синусит, бронхіт чи пневмонія. ГРЗ це і є фарингіт, ларингіт і синусит. Ось тільки викликаються вони не тільки вірусами, але і бактеріями, грибами. Ускладнення можуть бути абсолютно однаковими, це як хронічні недуги, так і погіршення загального стану здоров'я.

Ліки при ГРВІ

Скільки триває заразний період у ГРЗ і ГРВІ?

Після зникнення симптомів, ще 2 дні людина є носієм недуги. При ГРЗ хворий є носієм 14 днів. При цьому може і не бути яскравою симптоматики, такий як чхання, нежить і ломота в тілі. Температура рідко підвищується до 38 градусів.

Що небезпечніше для вагітної ГРЗ або ГРВІ?

Для вагітної жінки небезпечними є і ГРВІ та ГРЗ. Особливо це стосується жінок, які хворіють в першому триместрі. У такому випадку вірус може суттєво вплинути на розвиток органів і систем і навіть спровокувати викидень. У другому триместрі ситуація трохи краще, так як плід захищає плацента. Але все ж можуть виникнути різноманітні патології.

Щодо ГРЗ, то ситуація практично така, як і з вірусними недугами. Справа в тому, що в 80% випадків хворіють вагітні саме ГРВІ. Якщо хвороба викликана бактеріями або грибами, то призначають антибіотики. У такому разі ризик для плода теж дуже високий. ГРЗ теж може стати причиною викидня або передчасних пологів. Але все ж, бактерії і гриби мають менш сильний вплив на плід, ніж віруси.

Ліки при ГРВІ

ГРЗ і ГРВІ — не одне і теж. Хоча часто ГРЗ може бути викликане вірусами. У ЗМІ часто звучить ГРЗ, це пов'язано з невідомим походженням збудника недуги.

ВІДЕО: Відмінності ГРВІ та ГРЗ