Знижена температура у дитини: причини. Що робити, якщо у дитини температура 35?

Причини зниження температури у дітей.

Багато батьки дуже ретельно ставляться до здоров'я своїх дітей. Потребує уваги не тільки підвищення, але і зниження температури тіла малюка. У цій статті ми розповімо, чому ж низька температура у дитини, і як з цим боротися.

Знижена температура у дитини: причини

Коли дитина хворіє, у нього з'являються перші симптоми застуди або іншої недуги. Батьки відразу ж вимірюють температуру і найчастіше виявляють на термометрах підвищені значення. Після цього дають жарознижуюче. Це цілком нормальна практика серед батьків маленьких дітей. Але також існують ситуації, при яких температура не підвищується, а знижується, на це варто звертати увагу. Ні в якому разі не варто ігнорувати дану ситуацію. Існує маса причин, по яких може спостерігатися зниження температури.

Причини низької температури:

 • Інфекційні захворювання, застуди, ГРВІ або грип
 • Онкологічні захворювання
 • Порушення в роботі щитовидної залози
 • Низький рівень гемоглобіну
 • Неврологічні порушення
 • Переохолодження
 • Занепад сил
 • Стрес, недолік вітамінів
Малюк хворіє

У дитини температура 35 після переохолодження: що робити?

Як бачите, практично всі недуги є дуже небезпечними і потребують лікування. Цілком стандартною є ситуація, коли після того як ви дали дитині жарознижуючий, температура падає нижче вказаної норми. Для дітей віком 6 років ця норма становить приблизно 36,0. При зниженні температури, досягнення нею рівня 35,2-35,3 вимагається звернення до педіатра. Якщо таке сталося після застосування жарознижуючого засобу, досить укутати дитини ковдрою, і дати йому попити гарячий чай, при чому з цукром або варенням. Справа в тому, що цукор підвищує рівень глюкози, а гаряче сприяє підвищенню тиску.

Відповідно на кілька позначок температура у дитини підвищиться. Якщо це сталося в результаті переохолодження, то дитину необхідно одягнути в теплий одяг і перевести в приміщення. Зверніть увагу, що необов'язково переохолодження дитини буває у тому випадку, якщо він роздягнений, вибіг на вулицю взимку. Дуже часто переохолодження трапляється з дітьми в дитячому саду, особливо після активних ігор. Тому як після фізичних навантажень дитина може потіти, його тіло стає мокрим, відповідно дуже холодним.

Тому спостерігається зниження температури. Організму недостатньо власних сил і енергії для того, щоб відновити температуру тіла. Тому необхідно завести дитину в групу, зняти вологий одяг, надіти суху, напоїти теплим чаєм. Ніяких лікарських препаратів давати не варто.

Норми температури

Дуже часто буває зниження температури після якоїсь серйозної хвороби, наприклад після ГРВІ та грипу, ангіни. Це також нормальна реакція організму на хворобу. Імунітет зараз ослаблений, не вистачає вітамінів, корисних речовин та енергії, тому в цей період потрібно давати дітям загальнозміцнюючі препарати, а також вітаміни, і годувати дитину їжею, з більш високим вмістом вуглеводів і жирів. Така їжа буде незайвою для відновлення сил дитини. Відповідно якщо така температура тримається кілька днів після хвороби, переживати не варто. Це не привід звертатися до педіатра.

Температура у дитини 35: коли звертатися до лікаря?

Коли ж варто бити тривогу, йти до лікаря? Існує маса станів, які вимагають втручання лікарів, або навіть швидкої допомоги. Якщо така температура у дитини тримається протягом 4-5 днів, і не підвищується, при тому, що ви робите всі необхідні маніпуляції. Тобто тепло одягаєте дитини, годуйте вуглеводної їжі, а також даєте вітаміни. Необхідно терміново перевірити рівень цукру в крові у дитини і відвезти його на прийом до педіатра.

Справа в тому, що педіатр може самостійно не побачити причин такого зниження температури. Можуть знадобитися додаткові дослідження і консультація вузьких фахівців. Можливо направлять на прийом до онколога, ендокринолога або невропатолога. Досить часто у дітей дошкільного віку падає температура з причини неврологічних недуг. Можливо це пов'язано з передчасними пологами, недоношеністю дитини, або з-за травм, які були отримані в процесі пологів.

Дитині не здоровиться

Поради:

 • Зверніть увагу, що для підвищення температури дітям не варто давати ніяких лікарських препаратів. Ви не лікар, тому не знаєте, що спричинило за собою зниження температури. Відповідно і лікувати захворювання ви не в силах. Ні в якому разі не можна давати Персен, Гліцин та інших седативних препаратів, які підвищують температуру. Так дійсно, такі ліки призначаються дорослим, але ж лікування дітей суттєво відрізняється.
 • Терміново звертатися у швидку допомогу необхідно при зниженні температури у дитини нижче 33 градусів. Справа в тому, що при такій температурі всі процеси в організмі сповільнюються. Відповідно малюк може впасти в кому. Тому, якщо ви бачите, що дитина дуже блідий, холодний, погано їсть, у нього спостерігається задишка, або навіть судоми, терміново викликайте швидку допомогу. Це не є нормальною ситуацією, може стати причиною смерті дитини.
 • Ні в якому разі при зниженні температури не можна занурювати дитину в холодну ванну. Такий спосіб дозволено використовувати тільки дорослим. Незміцніла нервова система у малюка може дати збій, і дитина просто загине з-за різкого зниження температури.
 • Щоб уникнути зниження температури, якщо дитина хворіє, обов'язково давайте разом з ліками ще вітамін C. Він істотно прискорює одужання. Крім цього, потрібно загартовувати дитину і стимулювати заняття спортом. Це суттєво знизить кількість хвороб і захворювань ГРВІ, якими малюк буде хворіти. Обов'язково давайте препарати для підвищення імунітету, але не ті, які містять Інтерферон, а навпаки ліки, що стимулюють вироблення власного імунітету.
 • Зверніть увагу, що при зниженні температури нижче 33 градусів не варто давати дитині свічки або препарати на основі інтерферону. Справа в тому, що подібне зниження температури може бути причиною розвитку серйозної патології. Інтерферон може прискорити прогресування захворювання, і це тільки посилить ситуацію.
Малюк

Відповідно максимум, що ви можете зробити, це напоїти дитину гарячим чаєм з варенням, медом або цукром. Потрібно розтирати кінцівки, ноги і холодне тіло, обгорнути дитину теплою ковдрою і дати відпочити. Слідкуйте за повноцінним харчуванням. Якщо при такому догляді температура не підвищується протягом більше ніж 3 днів, обов'язково зверніться до педіатра.

ВІДЕО: Зниження температури у дітей