Що буде, якщо людина проковтне швейну голку: наслідки. Що робити, якщо людина чи тварина проковтне швейну голку: поради, комплекс заходів

Наслідки від проковтнутої голки.

Багато хто з нас з дитинства знають, що голка є дуже небезпечним предметом. Якщо вона потрапляє в організм, то може добратися до серця і легенів, стати причиною смерті. Але цей результат найтрагічніший і трапляється вкрай рідко. У цій статті ми розповімо, чим може загрожувати ковтнув голка.

Чоловік проковтнув швейну голку: варіанти попадання в організм

Багато хто дивується, яким же чином можна взагалі проковтнути голку. Це звучить досить дивно і нерозумно. Насправді це не так. Існують абсолютно випадкові варіанти попадання голки в організм:

 • В основному цим страждають швачки, модельєри, які часто тримають голки в зубах під час роботи. При цьому можна чхнути, кашлянути. Відповідно з потоком повітря швейна голка потрапляє в горло, можливо далі в стравохід.
 • Голка може потрапити в горло, якщо ви випадково щось зашивали, і тримали в роті її разом з ниткою.
 • Нерідко від подібного страждають маленькі діти, у яких існує величезна цікавість і вони все тягнуть до рота.
 • Домашні тварини також можуть проковтнути швейну голку абсолютно випадково, знайшовши її на підлозі або в килимі. Якщо таке трапилося, необхідно одразу ж їхати до лікаря і не намагатися самостійно її витягти, навіть якщо вона застрягла в горлі.
Голки

Чоловік проковтнув швейну голку: наслідки

У більшості випадків дійсно, голка застряє в небі або в горлі, і працівникам швидкої допомогою легко вдається її витягти. При цьому існує також можливість попадання швейної голки в стравохід.

Наслідки:

 • Лікарі також вважають, що це один із сприятливих результатів, тому що у 80% випадків гострий предмет, який потрапив у шлунок, виводиться природним шляхом, тобто з калом. У решти 20% голка може проткнути шлунок або кишечник. Але це трапляється вкрай рідко, тому що кишечник і шлунок покриті мастилом, яка досить слизька, відштовхує голку.
 • Голка зі шлунка може потрапляти в м'язові тканини або ж залишатися в животі. Але якщо ніяких наслідків після проковтування голки ви не помітили, це не означає, що треба заспокоїтися, не звертатися до лікаря. Справа в тому, що навіть якщо голка розташувався у зручному місці і ніяким чином не загрожує здоров'ю та життю людини, з часом, під впливом постійної вологи, вона почне іржавіти, що загрожує виникненням запального процесу, а також зараженням крові.
 • Після того як доктор зробить рентген, він визначить, де знаходиться голка. З горла її можна витягнути за допомогою інструментів отоларинголога, тобто пінцетами і затисками. Це абсолютно безболісна маніпуляція.
 • Якщо голка потрапила в шлунок, варто дочекатися, коли вона вийде природним шляхом. Якщо цього не відбувається, робиться рентген і доктора за місцем розташування голки приймають рішення про долю пацієнта.
Проковтнути голку

Що робити, якщо людина проковтне швейну голку: поради, комплекс заходів

Якщо ви проковтнули голку, в першу чергу необхідно звернутися до лікаря. Якщо немає можливості, то можете скористатися нашими порадами.

Поради:

 • Візьміть невеликий шматочок вати, приблизно 1 г, скачайте з неї кульку, змастіть вазеліновим маслом, проковтнете. Вважається, що такого роду виріб допоможе закрити гострий кінець голки, який в майбутньому не зможе пошкодити нутрощі. Далі, необхідно з'їсти приблизно 250 г вівсянки або манної каші. Необхідно щоб каша була в'язка, це робиться для того, щоб їжа обволокла стінки шлунка, і зробила його менш проникливим, м'якими.
 • Не варто тиснути на живіт або придавлювати, масажувати, в місці, в якому спостерігається дискомфорт. Справа в тому, що голка може просуватися через м'язову тканину, тому що м'язи дуже часто працюють і напружуються, що сприяє просуванню металевого предмета всередині тіла.
 • Не хвилюйтеся, якщо голка потрапила в стравохід або шлунок. Зазвичай лікарі не роблять ніяких внутрішньопорожнинних операцій. Досить використовувати гістероскопію, лапароскопію. Ці операції вважаються найменш травматичними, не залишають після себе шрамів і швів.
 • Також не варто викликати блювоту, приймати проносні препарати. Тому що в такому випадку зневоднюється організм, що сприяє швидкому просуванню голки по внутрішнім органам.
Проковтнути голку

Швейну голку проковтнуло домашня тварина: що робити?

Якщо це домашня тварина, принцип дії точно такий же. Необхідно звернутися до ветеринара, який зробить рентген і виявить, в якому місці знаходиться голка. Справа в тому, що голка може залишатися у легкому. Але в такому випадку необхідна операція, для того щоб голка всередині не поржавіла і не привела до вторинної інфекції. Тому, після виявлення голки в легкому, робиться операція з подальшою ампутацією частини органу.

Найчастіше голка зазвичай застрягає або заплутується де-небудь у венах або м'язах, звідки її досить просто видалити. Найпростіший варіант, це видалення за допомогою щипців з горла або неба. Багато хто боїться, що голка потрапить в серці і призведе смерті. Таке буває вкрай рідко, тому, що до того як потрапити в нього, необхідно подолати довгий шлях, пройшовши безліч вен, органів. Перед тим як вийти природним шляхом, голка може поранити органи, що стане причиною розвитку виразки, ерозії, а також різних новоутворень.

Собака проковтнула голку

Радимо не жартувати, відразу ж після того, як проковтнули голку, звертатися до лікаря. Можливо нічого страшного немає, її дістануть з горла без болю і операції.

ВІДЕО: Що буде, якщо проковтнути голку?