Тамбурний шов — техніка виконання: інструкція. Як зробити тамбурний шов голкою: види, способи

У даній статті ми поговоримо, як правильно вишити тамбурний шов.

Рукоділля є цілим мистецтвом. Щоб створювати красиві речі слід напрацювати певні навички та отримати великий досвід, а для цього потрібен час. Так що вироби, які виконуються вручну, коштують значно дорожче. Найбільше цінується ручна вишивка. Щоб зробити справжню картину, треба освоїти певні техніки. Найбільш популярним з усіх є тамбурний шов. Давайте дізнаємося, як його зробити.

Що таке тамбурний шов?

Тамбурний шов

Тамбурний шов дозволяє створювати самі різні красиві візерунки. Це можуть бути пелюстки, квіти, а також об'ємні малюнки. Ще їм можна робити лише контури або повністю весь малюнок. Щоб отримати чітку картину, спочатку треба змалювати її на тканини і тільки потім приступати до вишивки.

Використання шва здійснюється не лише для створення декоративних елементів, але і обробки країв або зашивання дірок. Він дозволяє добре скріплювати шматочки тканини.

Ще шви використовуються професіоналами, тому що вони красиво виділяються на загальному тлі. Приміром, якщо створювати з його використанням аплікації, а на тканину будуть прикріплюватися красиві клаптики, то можна отримати яскравий цікавий малюнок.

Чому тамбурний шов популярний?

Тамбурний шов існує вже більше двох тисяч років і з'явився в Древній Греції. Тільки потім ця техніка вже прийшла в Русь.

Щоб шов було зручніше вишивати, використовувалися п'яльця. Тканина на них натягали як на барабані. Його мембрану раніше називали «тамбура». Звідси і пішла назва техніки.

На тканині вона виходить у вигляді кіски, яка складається з однакових ланок. За рахунок того, що виходить такий складний малюнок, він дозволяє створювати красиві візерунки і плавні переходи.

Ще важливо відзначити, що тамбурний шов можна створювати як голкою, так і гачком, але другий спосіб не дуже популярний, тому що за допомогою голки можна створювати різні варіанти, змінюючи положення нитки.

Як правильно зробити тамбурний шов голкою: інструкція

Щоб створювати гарний тамбурний шов, не потрібно особливих складних навичок і зараз ми розповімо, як його зробити:

Тамбурний шов
 • Проткніть тканина ниткою так, щоб вузлик виявився з вивороту
 • Притисніть нитку великим пальцем
 • Продовжуйте тримати нитку і введіть голку назад в прокол
 • Тепер голка у вас буде з вивороту, а нитка все ще виявиться затиснутою
 • На завершення виведіть голку в центр петлі і акуратно зніміть палець
 • Затягніть петлю і у вас вийде щось на зразок крапельки
 • Так робіть стільки разів, скільки потрібно для вашого візерунка

Не забувайте, що петлі повинні бути однаковими і перебувати на одній лінії. Вийде, що кожна з них виходить з попередньої. Якщо зробити петлі різних розмірів, малюнок буде негарним. Петлі сильно затягувати не варто, щоб тканина не деформувалася.

Види тамбурных швів: опис

Види тамбурного шва

Якщо ви використовуєте класичну вишивку тамбуром, то вона виходить як ланцюжок на тканини. Однак, з такою технікою можна робити і безліч інших малюнків:

 • Ялинка. Вже з назви зрозуміло, на що схожий такий шов. Так, стежки робляться не прямою лінією, а по різних сторонах.
 • Оповитий. Виконується звичайно, але в кінці стібки треба обвивати ниткою.
 • Відкритий. Вийде, якщо голку вводити не в місце виходу, а трохи далі.
 • Опуклий. Зробіть кілька класичних швів, а потім виведіть нитку на початок візерунка і робіть стежки вже по різних сторонах.
 • Петля з прикрепом. Часто такий метод застосовують для створення квітів. Робимо звичайну петельку, а в місце згину робимо «прикріп». З допомогою невеликого стібка заплітаємо нитку петлі.

Тамбурний шов — що можна зшити: ідеї, фото

Фото 1
Фото 2
Фото 3
Фото 4
Фото 5

Відео: Тамбурних вишивка. Зардози