Дона — препарат для суглобів: склад, застосування, протипоказання, передозування, побічна дія. Аналоги препарату Дона — особливості застосування

У статті детально описується, як впливає препарат на Дону пацієнтів з патологіями суглобів. Дізнайтеся, які є аналоги в ліки, як його правильно приймати.

Захворювання суглобів, на жаль, хвилюють не тільки літніх, а й молодих людей. При цьому недугу значно погіршується стан пацієнта, воно погано позначається на його якості життя. Тому не слід запускати патологію, треба відразу ж приймати заходи, щоб хвороба не затягнулася і не перейшла в незворотну стадію. При запущеній формі захворювання терапія вже не буде ефективною.

Дуже часто для терапевтичного лікування всіх хвороб, пов'язаних з захворюваннями суглобів, застосовують аптечне засіб Дону. Препарат досить-таки популярний, його широко використовують, тому що у нього свій особливий механізм впливу на захворювання. Хондропротектор отримав високу оцінку хворих різними формами патологій суглобів. Особливо він дієвий щодо тих форм хвороб, які проявляються ушкодженнями хрящів.

Дона — препарат для суглобів: склад, в якій формі випускається, як приймати?

У препарату існує безліч переваг. Він істотно полегшує стан пацієнта, сприятливо впливає на перебіг обмінних процесів у хрящовій складової суглобової тканини. Після необхідного курсу терапії препаратом відбувається відновлення рухової активності, виникає поліпшення стану здоров'я, сповільнюється руйнування будівельного матеріалу в суглобах.

Основний діючий компонент лікарської форми — глюкозамін сульфат. Він вважається одним з кращих хондропротекторів у фармації. Елемент являє собою сіль аминасахарида глюкозаміну. У речовини низька молекулярна маса. Сіль здатна активізувати відновні реакції на клітинному рівні тканин, хрящів, і відновлювати проникність суглобових капсул.

Чим лікувати суглоби

Даний діючий компонент зменшує біль в уражених зонах, здатний зупиняти запалення, перешкоджає розвитку деформації суглобів, поліпшує їх рухову здатність.

Лікар може прописати ліки при наступних проблемах з суглобами:

 • При різних стадіях розвитку первинного, вторинного артрозу.
 • Остеоартрозі, остеохондрозі, захворюваннях плечових суглобах, зокрема — періартрит.
 • Руйнування хрящової тканини задньої частини надколінка.

Для зручності користування, фармацевти роблять препарат у трьох, доступних для вживання формах: ампулах, пігулках, порошках. Ампули містять сіль і розчин, які після змішування безпосередньо внутрішньом'язово і вводять пацієнтові. У пакетованої формі міститься 1500 міліграмів активного компонента. В одній ампулі є 400 міліграмів діючої солі.

Схема лікування

При призначенні Дони лікарі-фахівці можуть використовувати різні схеми терапії. Багато що залежить від використовуваної форми засоби і від того, яка ступінь патології у пацієнта. Застосовувати порошок рекомендується наступним чином: пакета розводять у невеликій кількості рідини, розмішують і приймають за двадцять п'ять хвилин до їжі. Період вживання від півтора до трьох місяців. Якщо хвороба запущена, то вживання ліків повторюють після невеликої перерви.

Запалення колінного суглоба. Таблетки Дону

Пігулки рекомендується вживати два рази в день. Бажано таблетки пити в той час, коли приймаєш їжу, і запивати одним склянкою рідини. Терапевтичний курс може становити від чотирьох до шести тижнів. Помітне поліпшення здоров'я настає вже після двотижневого прийому пігулок.

Внутрішньом'язові уколи пацієнтам рекомендується робити три рази на тиждень, курс терапії може становити один-півтора місяця. Перед тим, як робити ін'єкцію слід змішати порошкоподібну масу і розчин, лише після цього вводити кошти.

ВАЖЛИВО: У важких випадках фахівець рекомендує провести комплексне лікування. Точніше — поєднання уколов, пігулок або порошку. Такі методи є найбільш дієвими при терапії захворювань суглобів і хрящових тканин.

Успіх лікування залежить від індивідуальних особливостей. У деяких настає полегшення через півмісяця після початку лікування. Стійкий ефект буде зберігатися у хворого практично вісім тижнів. Пацієнт не буде відчувати болі в цей період навіть не приймаючи препарати.

Дона — препарат для суглобів: протипоказання, передозування, побічна дія

Ті, хто застосовував лікарський засіб не помітили, якого-небудь негативного впливу на свій організм. Забороняється його вживати тільки хворим з такими захворюваннями і характеристиками:

 • З алергенними реакціями на складові лікарської панацеї
 • З патологіями важкого типу серцевої недостатності, пацієнтам, хворим на епілепсію.
 • Із захворюваннями спадкового характеру — фенілкетонурію. Аспартам негативно впливає на пацієнтів з порушеннями амінокислотного метаболізму.
 • З вагітністю теж треба бути обережніше, оскільки клінічних даних щодо вживання даного засобу немає, можна користуватися таблетками та іншими формами препарату дітям до дванадцятирічного віку і молодим мамам, які годують немовлят.
Консультація лікаря

ВАЖЛИВО: Для уникнення прикрих помилок при вживанні кошти, перед початком терапії вивчіть опис, обговоріть з лікарем, як його вживати.

Незважаючи на унікальність панацеї, все ж деякі пацієнти в силу індивідуальних особливостей свого організму, помітили, що Дона і має побічну дію, а саме:

 1. Відбуваються різні порушення роботи кишечника, можуть виникати запори, діарея, метеоризм.
 2. Якщо присутні алергенні реакції, то виявляється шкірний висип, кропив'янка, свербіж та інші проблеми, пов'язані з даними реакціями.

Коли вам роблять уколи, то може проявитися наступна симптоматика:

 • сонливість, помутніння в очах і голові, мігрень, втрата дезорієнтації
 • проблеми з ШЛУНКОВО-кишкового тракту: блювання, нудота, болі в черевній частині
 • збої у звичній роботі серця, тремтіння, оніміння в ротовій частині.

Дона — препарат для суглобів: особливості вживання при різних патологіях

Примітно, що Дону можна вживати навіть при таких патологіях, як астма, цукровий діабет. Причому дозволяється застосовувати при цих недугах звичайну схему терапії без обмежень. Єдине, що необхідно — так це постійний контроль цих хворих. Не можна пити таблетки Дони і робити ін'єкції, якщо у пацієнта є такі патології, як фенілкетонурія, печінкова недостатність, хвороби нирок, алергенні реакції на морських молюсків, інші складові даного засобу.

Дона — препарат для суглобів: аналоги

Дона має аналогічні препарати, активним компонентом яких є глюкозаміну гідрохлорид. Речовина застосовують у фармацевтичній промисловості для виробництва безлічі лікарських форм від різних недуг суглобів. Але підбирати аналог повинен все ж ваш лікуючий лікар. Він на підставі загальної картини здоров'я пацієнта, дає рекомендації, які ліки підійде хворому.

Ін'єкції Эльбона — аналог Дони

З найпоширеніших вважається аналогічний засіб глюкозаміну гідрохлорид. Ці пігулки мають таку ж дію на хворого, як і Дону. Дозування препарату становить дві таблетки на добу.

В аптечних мережах можна купити Артракам, у нього теж діюча речовина, що і в Дони. А форма випуску буває в порошкоподібному вигляді та у вигляді пігулок. Він теж відмінно переноситься пацієнтами, як і Дону. Амеолин, Эльбон — так само аналоги Дони. Тільки перший продають в таблетках і порошках, а другий у вигляді ампул для уколів. Протипоказання препаратів схожі з Доной, а ціна дещо різниться.

Застосовувати Дону або якийсь інший препарат повинен вирішувати фахівець. Пацієнт не може самостійно призначати собі засіб для терапії і тим більше самостійно підбирати схему лікування. Від правильної терапії і залежить подальше усунення симптоматики і полегшення стану людини.

Відео: Дону, для лікування суглобів