Мільгамма: інструкція по застосуванню, ціна, відгуки

Від болю і запалення допоможе Мільгамма. А як застосовувати препарат — дізнайтесь із статті.

Мільгамма являє собою комплексне засіб, до якого входять вітаміни групи В. Випуск проходить в таблетированном вигляді і у вигляді розчину, призначеного для ін'єкцій. Призначений для лікування неврологічних захворювань. Лікувальний ефект досягається завдяки дії входять до складу препарату речовин на запалення, і забезпечення зниження больових відчуттів. Застосовується за індивідуальним призначенням лікаря.

Призначений для ін'єкцій препарат діє швидше, оскільки швидше проникає в кров, тому вважається більш ефективним.

Склад таблеток та ін'єкцій Мільгамма

Обидві форми препарату складаються з піридоксину, який також називається вітамін В6, і є підсилювачем обмінних процесів. Вітамін також робить позитивний вплив на вироблення гемоглобіну, крім того, при його прийомі краще проводяться нервові імпульси. В комплексі з іншими вітамінами групи впливає на продукування гістаміну, адреналіну, серотоніну.

Мільгамма
  • Вітамін В1 (інша назва — тіамін) представлений в препараті бенфотиамином (для таблеток) і здатний впливати на перетворення вуглеводів.
  • В ампулах міститься ціанкобаламін (або В12), що забезпечує болезаспокійливий ефект і знижує ризик прогресування анемічних процесів.
  • Також однією зі складових ін'єкцій є Лідокаїн, завдяки чому забезпечується не тільки купірування бойових симптомів, але і більш швидке відновлення порушених рухових функцій.

Призначення препарату Мільгамма

Входить до складу комплексу терапевтичних призначень з метою зняття запальних процесів і больових відчуттів. Застосовується при наявності хвороб, пов'язаних з порушеннями в нервовій системі, таких як плексопатия, невралгія, остеохондроз, судомний синдром, парез нервів особи, неврит, міалгія, радикулярний синдром та ін Призначається і при наявності герпевируса, залежно від показань.

Дозування і тривалість прийому Мільгамма

Ін'єкційна форма призначається в кількості однієї ампули (2 мл) за один раз. Якщо йде купірування нападу хвороби – внутрішньом'язова ін'єкція в залежності від стану хворого вводиться кожен день, поки не буде досягнута стабілізація загального самопочуття. При підтримуючій терапії ця ж доза вводиться через день.

Ін'єкції

Таблетки і драже Мільгамма призначені для терапії, спрямованої на підтримання досягнутого стабільного стану і призначається з розрахунку по одній таблетці або драже один раз в день. У разі загострення хвороби, якщо відсутня можливість внутрішньом'язового введення препарату, об'єм ліки збільшується до трьох таблеток протягом дня.

Протипоказання до прийому Мільгамма

Деякі кардіологічні захворювання (серцева недостатність, порушення в роботі серцевого м'яза), підвищена чутливість до тих чи інших складових препарату. Як правило, його призначають дітям у зв'язку з підвищеним вмістом вітамінних складових з-за ризику гіповітамінозу, що загрожує порушеннями в роботі всіх систем та органів організму, що росте.

Тестування препарату на вагітних і годуючих матерів не проводилося, тому, хоча суворих протипоказань немає, застосування даного лікарського засобу не має рекомендацій зі сторони виробника. В кожному окремому випадку призначення Мильгаммы лікар враховує склад застосовуваних паралельно лікарських засобів, що входять до складу комплексної терапії, щоб уникнути можливого перенасичення організму хворого вітамінними комплексами.

Побічні дії Мільгамма

Залежно від сприйнятливості організму можливі шкірні реакції у вигляді свербежу, кропив'янки, висипів. Більш рідкими побічними явищами можуть бути блювотні позиви, пригнічення дихальних рефлексів, підвищене потовиділення, сонливість, лущення або сухість шкірних покривів, порушення серцевих ритмів. Тому лікування препаратом повинно суворо контролюватися лікарем, який при появі подібних наслідків визначає причини їх виникнення і регулює хід лікування.

Ціна препарату Мільгамма

В середньому ціна препарату становить:

  • У формі таблеток – 700 руб.
  • У формі драже – 1200 руб.
  • У вигляді розчину для ін'єкцій по 5 ампул (2 мл) в упаковці – 300 руб.
  • У вигляді розчин для ін'єкцій по 25 ампул (2 мл) в упаковці – 1200 руб.

Препарати, аналогічні Мільгамма

Структурними аналогами, що містять схожий вітамінний склад, є форми Бинавита і Комбипилена, безпосередньо вітаміни, що входять у групу, розчин Лідокаїну. Будь-яка заміна препаратів проводиться виключно з призначення лікаря, який визначає наявність у замінниках потрібної кількості діючих компонентів і поєднані з ними препарати, що використовуються в комплексному лікуванні.

Таблетки

Відгуки про препарат Мільгамма

За відгуками хворих, які пройшли курс лікування, при введенні ін'єкцій Мильгаммы помічалося падіння кількості цукру в крові у хворих на діабет. Також пацієнти помічають, що полегшення настає після другого уколу препарату.

Відео: Інструкція по препарату Мільгамма