Вікасол: інструкція по застосуванню, ціна

Інструкція по препарат Вікасол наведена в даній статті.

Синтетичний аналоговий розчинний водою препарат вітаміну К, отриманий штучним методом. Основним компонентом є — менадіона натрію бісульфіт, він сприяє виробленню протромбинов, що покращують згортання крові. Нестача вітаміну К в організмі людини призводить до формування підвищеної кровоточивості.

Вікасол: фармакологічна дія

При внутрішньом'язовому введенні препарат швидко поглинається тканинами, володіє легким накопичувальним ефектом. В результаті трансформації обміну речовин, препарат досягає печінки і вступає в стадію окислення до диоловой форми. Переробляється нирками і жовчю і виводиться з організму разом з екскрементами. Підвищена концентрація вітаміну К в калі визначається його поєднанням з мікрофлорою кишечника. Дія препарату спостерігається через 8-24 години після внутрішньом'язового введення.

Вікасол: форми випуску

Лікарський препарат виготовляється у вигляді порошку, таблеток та ампул з розчином для ін'єкцій. У рідкому вигляді має прозорий безбарвний або жовтуватий, зеленуватий відтінок.

Застосування Вікасолу

Препарат призначають у таких випадках:

 1. Освіта кровотеч при виразці дванадцятипалої кишки або шлунка.
 2. Променеве захворювання та ідіопатична тромбоцитопенічна пурпура.
 3. Порушення жовчного відтоку і гострий гепатит – у період розвитку жовтяниці.
 4. При капілярних кровотечах.
 5. Для застереження виникнення кровотеч у момент проведення операцій.
 6. Хронічні носові або гемороїдальні кровотечі.
 7. При затяжних маткових кровотечах у період виникнення клімаксу і при статевому дозріванні дівчаток.
 8. Профілактика і лікування розвитку геморагічної патології у немовлят.
 9. При захворюванні на туберкульоз легень, септичному стані з кровотечами.
 10. Вживання препаратів антикоагулянтів. При передозуванні препаратів послаблюють засвоєння вітаміну К.
 11. Патології в роботі тонкого кишечника і підшлункової залози. Тривалої діареї або дизентерії.
Препарат

Також засіб призначають у передпологовий період з метою усунення ризику виникнення кровотеч.

Вікасол: дозування препарату

Для ін'єкцій дорослим при внутрішньом'язовому введенні разова доза становить 15 мг, максимальна в добу – 30 мг.

 • При вживанні всередину — від 15 мг до 30 мг протягом дня.
 • Дітям добову дозу розраховують за такою схемою: новонародженим – по 4 мг, дітям до одного року – від 2 мг до 5 мг, від двох років – 6 мг, до чотирьох років – 8 мг, з п'ятирічного віку – по 10 мг, до 14 років – 15 мг.
 • Дозу розподіляють на 2-3 застосування в день. Лікування проводиться курсами: 4 дні прийом препарату, 4 дні перерва — потім лікування відновлюється.

У підготовчій передопераційної терапії прийом препарату призначають до проведення хірургічних втручань протягом трьох днів. Породіллям дають одноразову дозу при госпіталізації. У разі якщо пологи не наступають – прийом препарату проводять через 12 годин і повторюють через 24 години.

Вікасол: протипоказання

Не слід приймати препарат при підвищеній чутливості до складових компонентів. Не вживати при тромбоемболії і збільшення згортання крові, а також гемолітичних відхилень у немовлят. У випадку печінкової недостатності та вагітності – контролювати прийом препарату. Препарат малоефективний при захворюванні Верльгофа та гемофілії.

Вікасол: побічні ефекти передозування і

Можливі прояви алергічних реакцій – шкірний висип, подразнення.

 • Патологічні стани в області дихальної, нервової і серцево-судинної системи організму: порушення смакових рецепторів, запаморочення, задишка, зниження артеріального тиску, тахікардія і слабка пульсація.
 • При відхиленні в області печінки і жовчних проток, жовтяниці та ядерної жовтяниці у немовлят буває таке прояв як гемолітична анемія.
 • Також при захворюваннях шкірних покривів ймовірні прояви свербіння і збільшення припливу крові до судин в зоні особи. У разі внутрішньом'язового введення допустимі прояви болю, почервоніння шкіри і набряклість в місцях впливу.
Ліки
 • Рідкісними бувають прояви бронхіального спазму, гипертромбинемия і гостра інтоксикація з судомними нападами у немовлят.
 • Передозування препарату може посилити дію побічних симптомів. У випадку прояву негативних реакцій лікування препаратом відміняють і призначають паліативну терапію.
 • У виняткових епізодах призначають антикоагулянти, застосування яких здійснюється при контролі рівня згортання крові.

Вікасол: спеціальні приписи

У передпологовій період – внутрішньом'язово призначають вітамін К, коли виникає непереносимість пігулки або порошкової форми прийому ліків або при відхиленні жовчного відтоку.

 • З-за негативного результату тестування препарату на тваринах в період виношування плоду – не рекомендується приймати протягом терміну вагітності і в період грудного вигодовування.
 • Препарат застосовується тільки в третьому триместрі, для уникнення ризиків кровотечі викликаних родової діяльністю.
 • При вживанні препарату обмежити керування транспортними засобами та складними механізмами, що потребують сконцентрованого уваги і швидкої реакції.
 • Препарат не слід вживати без консультації фахівця.

Вікасол: сумісність з іншими ліками

Засіб має здатність знижувати або повністю блокувати дію непрямих антикоагулянтів. При комплексному використанні з групою антибіотиків широкого спектру дії, сульфаніламідними препаратами, хінідином, хініном, саліцилатами та збільшення їх дози прийому – необхідно помножити дозування препарату вітаміну К. Синхронне застосування з препаратами, що спричиняють гемоліз, посилюється прояв побічних симптомів.

Таблетки

Вартість препарату залежить від форми випуску. Середня ціна в аптеках на сьогоднішній день становить від 24 до 69 руб.

Відео: Вікасол при менструації