Уколи в колінний суглоб при артрозі: препарати, опис. Які уколи призначаються при артрозі колінного суглоба?

Артроз являє собою захворювання суглобів і ефективними при його лікуванні є уколи. На сьогоднішній день існує багато препаратів для боротьби з артрозом колінного суглоба і в нашій статті ми вам про них розповімо.

Колінні суглоби найчастіше схильні до виникнення артрозу, тому що саме на них протягом дня виявляється найбільша навантаження. При захворюванні артрозом відбувається ураження хрящів і вони поступово стоншуються і руйнуються.

Основними симптомами є хрускіт, обмеження в рухах, неможливість згинати і розгинати коліна. Якщо лікування відсутня, то хвороба переходить на більш пізні стадії і суглоб починає деформуватися, болі турбують постійно, навіть у стані спокою.

Артроз є досить небезпечний стан для здоров'я. Справа в тому, що він може призвести до дуже сильної деформації колінного суглоба і це призведе до інвалідності або появи нових захворювань.

Ефективні уколи при артрозі?

Артроз

Як правило, на початкових етапах для лікування артрозу застосовуються медикаментозні препарати. В основному можна обійтися прийомом таблеток або використанням мазей. Одним з найбільш ефективних засобів є ін'єкції, які вводяться прямо в суглоб. Крім того, використовуються і внутрішньом'язові уколи, які дозволяють зупинити запальний процес і зняти біль.

Серед достоїнств внутрішньосуглобових ін'єкцій виділяються:

 • Речовина проникає відразу в місце ураження, а тому ефект виходить максимально швидким, так і концентрація ліки виходить дуже висока
 • В кровотік препарат потрапляє в малих дозах, а тому ризик появи побічних ефектів практично нульовий
 • Ін'єкції відрізняються тривалим ефектом, якого вистачає більше, ніж на півроку

Але, незважаючи на всі позитивні сторони, недоліки теж є:

 • Якщо лікар неправильно звертається з голкою, то він може пошкодити судини чи нерви. І те й інше вкрай небажано
 • Крім того, неправильно введення голки може стати причиною набряків або відмирання тканин
 • Ще є ризик занесення інфекції

Суглобові ін'єкції — коли призначаються: показання, протипоказання

Внутрішньосуглобові ін'єкції

Уколи в колінні суглоби застосовуються не тільки при артрозі, але і інших хворобах. Серед протипоказань для такої процедури виділяються:

 • Непереносимість окремих компонентів
 • Виникнення висипу і алергії у місці введення препарату
 • Якщо температура тіла підвищена, то укол також ставити не можна
 • Якщо пацієнт погано себе почуває, ін'єкція може бути відкладена
 • Психічні розлади
 • Погана згортання крові
 • Гіпертонія

Важливо зазначити, що такі уколи категорично заборонені для дітей. Це стосується не тільки компонентів у складі, але й неможливості провести процедуру. Жодна дитина не зможе спокійно дивитися на такі уколи, а вже тим більше сидіти спокійно. Так що для дітей використовуються більш щадні способи.

Якщо говорити про можливі ускладнення, то самим нешкідливим з усіх є алергічна реакція. У найгірших ситуаціях можуть бути ушкоджені м'які тканини, розвинутися гнійний артрит відрізнятися синовіальна оболонка, яка оточує суглоб.

Які уколи використовуються для внутрішньосуглобових ін'єкцій: препарати

Лікується артроз не якимось одним препаратом. Їх існує величезна кількість. Яке конкретно буде призначено для вас, залежить від характеру захворювання, показань, протипоказань, хронічних хвороб і так далі.

Протизапальні препарати

Вони призначаються в різних формах, але найчастіше використовується внутрішньом'язова. Вона найбільш ефективно знімає запалення, больовий синдром і знижує температуру.

У деяких засобів навіть спостерігаються протинабрякові властивості. Їх треба приймати акуратно, тому що вони гнітюче діють на травну систему. Власне, тому і деякі захворювання ШКТ є протипоказанням для їх використання. Найбільш ефективними препаратами можна назвати:

 • Ібупрофен
Ібупрофен уколи

Це відоме знеболювальний та жарознижувальний засіб. У лікуванні суглобів воно використовується і для зняття запалення. Ефективність препарату доведена роками його успішного використання.

 • Диклофенак
Диклофенак

Має яскраво виражену протизапальну властивість і знеболюючий ефект. Дозволяє знімати набряки та гіперемію. Диклофенак часто використовують при захворюваннях суглобів різного ступеня.

 • Кетопрофен
Кетопрофен

Ще одне дуже ефективний засіб для усунення запалення та болю. По ефективності мало відрізняється від Диклофенаку та Ібупрофену.

Гормональні кортикостероїди

Ці препарати зроблені на основі гормонів, які виділяються залозами. Як правило, їх застосовують при дуже сильних болях, а також гострого характеру. Іншими словами, якщо препарати першого типу не ефективні, то тут вже як раз вступають у бій гормональні. Як правило, курс лікування у таких препаратів дуже короткий. Це обумовлено тим, що вони можуть викликати сильні побічні ефекти, а також вплинути на розвиток остеопорозу.

 • Дексаметазон
Дексаметазон

Активною речовиною в даному випадку є дексаметазон. Використовують його при артритах, остеоартрозу і так далі.

 • Гідрокортизон
Гідрокортизон

Препарат відрізняється найбільш потужним впливом, причому він застосовується для лікування різних хвороб і не тільки суглобів. Він дозволяє зняти больові відчуття, а також запалення.

Хондропротектори

Ці препарати використовуються зазвичай у випадках, коли хрящ вже починає руйнуватися. При введенні ліків в місце ураження, процес загальмовується і так обертається у зворотний бік, тобто хрящі починають відновлюватися. Плюсом до всього зменшуються болісні відчуття.

 • Румалон
Румалон

Це ліки відрізняється наявністю у складі глюкозаминогликана. Це пептиди, що виходять з кісткового мозку молодих телят. Зазвичай використовується при патологія суглобів різного ступеня і допомагає ефективніше реабілітуватися після операції. Препарат стимулює суглоб, щоб він поновлював синовіальну оболонку. Це дозволяє поліпшити мастило і ковзання суглоба, а також налагодити його обмін речовин.

 • Афлутоп
Афлутоп

Препарат, що містить біоактивної речовина, отримане з дрібних морських мешканців. Активною речовиною препарату є хондроїтину сульфат, мінеральний комплекс, а також амінокислоти і пептиди. Цей препарат дозволяє відновлювати хрящові тканини.

 • Артрадол
Артрадол

Ліки, активною речовиною якого є хондроїтину сульфат натрію. Його також використовують для лікування різних захворювань суглобів. Артрадол дозволяє зняти больові відчуття і усуває запалення. Крім того, він дозволяє повернути гарну рухливість суглоба, а також нормалізувати обмін речовин в хрящиках і запустити процес регенерації.

 • Дона
Дона

Розчин для ін'єкцій використовується при захворюваннях остеоартроз, остеохондроз і остеоартритом. Відрізняється хорошим знеболенням, а також ефективно знімає запалення і сприяє виробленню гіалуронової кислоти. Крім того, препарат нормалізує обмін кальцію, а також не дозволяє хряща руйнуватися далі.

 • Хондроксид
Хондроксид

Головним речовиною є хондроїтину сульфат натрію, який дозволяє зняти запалення, знеболити місце ураження, а також активує процес регенерації суглоба. Після проходження курсу лікування, рухливість колінної чашечки відновлюється, а також вона перестає сковуватися, і зменшуються набряки.

 • Хондролон
Хондролон

Цей медикамент дозволяє налагоджує обмін речовин в хрящиках і дозволяє їм регенерувати, а також зупиняє їх руйнування. Більш того, Хондролон здатний поліпшити мастило суглоба, що дозволяє прибрати скутість у рухах і усунути неприємний хрусткий звук.

Замінники оболонки суглоба

Ці препарати мають у своєму складі гіалуронову кислоту. Вона є головною складовою суглобової оболонки.

 • Остенил
Остенил

Це густа речовина, яка вводиться безпосередньо в порожнину суглоба. Це якийсь імплант для коліна, тому що речовина повністю заповнює порожнину суглоба і покращує його працездатність. Таким чином, рухливість коліна стає краще, а також зникають больові відчуття.

 • Ферматрон
Ферматрон

Цей препарат призначений для лікування артрозу. У ньому міститься гіалуронова кислота, яка дозволяє знеболити місце ураження і поліпшити рухливість суглоба. Крім того, завдяки їй зупиняється руйнування оболонок і поліпшується мастило, що запобігає тертя при ходьбі.

 • Синвиск
Синвиск

Цей препарат вважається кращим замінником синовіальної рідини в суглобі. Він вводиться за допомогою разової ін'єкції. Додатково, він має знеболюючу дію і дозволяє повернути рухливість суглобів.

 • Дьюралан
Дьюралан

В цьому засобі міститься гіалуронова кислота, а також розчин хлориду натрію. Використовується при артрозах великих суглобів, а ще він дозволяє дати хряща належне харчування і зняти хворобливі відчуття. Крім усього іншого, суглоби стають рухомими і зникає скутість.

Відео: Внутрішньосуглобові ін'єкції в колінний суглоб