Епіляція і депіляція: в чому різниця, відмінність? Що краще: епіляція або депиляция?

У статті детально розібрані способи позбавлення від небажаної рослинності на тілі — епіляція і депіляція: плюси, мінуси, подібності та відмінності.

Видалення волосся зараз є чи не найбільш обов'язково процедурою для жінок. Попит народжує пропозицію, тому стали з'являтися нові і нові способи, покликані позбутися небажаної рослинності на тілі. В залежності від типу шкіри, швидкості росту волосся, бажаного ефекту і цінника процедури можна розділити на два типу: депіляція й епіляція.

Що таке епіляція і депіляція, і які бувають види?

Епіляція включає в себе видалення не тільки волосся, але і його кореня. Саме тому цей вид вважається більш довговічним. Виникає питання: «А чи можна позбутися від волосся назавжди за допомогою епіляції?». Відповідь — так. Але для цього потрібно чимало часу і коштів. Як правило, епіляція — «задоволення» не дешеве і мало приємне. Чого не скажеш про депіляції.

Після епіляції волосся довго не ростуть

Епіляція ділиться на кілька видів:

 • лазерна епіляція
 • фотоепіляція
 • електроепіляція

Самий хворобливий вигляд — електроепіляція. А самим часто використовуваним вже багато років вважається лазерна епіляція. При фотоепіляції вплив на волосся відбувається за допомогою потужних микровспышек світла, в результаті чого корінь волоса гине. Лазерна епіляція передбачає точкове вплив лазера і знищення волосся разом з коренем. Електроепіляція — вплив на корінь волосся за допомогою струму. Напруга використовується дуже низька, але його достатньо, щоб точково знищити кілька волосяних цибулин.

Найчастіше видаляють волосся з ніг (до коліна)

Депіляція — це видалення поверхневої частини волосся, при цьому корінь волосини не зачіпається. Депіляція включає в себе наступні різновиди:

 • гоління
 • шугарінг
 • віск
 • крем

Гоління як вид депіляції знайоме всім. Волосся після нього ростуть досить швидко, зате на 1-2 доби можна забезпечити ідеальну гладкість шкіри. Що називається «дешево і сердито». Шугарінг та воскова депіляція — схожі процедури. У першої в якості основного компонента використовується паста на основі цукру, у другій — теплий віск. Обидві процедури не з приємних, але ефект від них тримається від 1 тижня до місяця.

Депіляція кремом, напевно, самий менш поширений вид, хоча більш доступний, ніж віск. Крем знищує волосся на поверхні шкіри, не зачіпаючи коріння. У цілому мало чим відрізняється від гоління. Як і після бритви, після крему можливе подразнення шкіри і почервоніння.

Тим, у кого волосся швидко ростуть, депіляція протипоказана

Чим відрізняється епіляція від депіляції: порівняння, різниця, схожість

Тепер поговоримо безпосередньо про порівняння депіляції і епіляції більш докладно.

Подібності:

 1. Волосся видаляються в обох випадках.
 2. Для будь-якого виду депіляції або епіляції довжина волосся повинна становити мінімум 5 мм.
 3. Депіляцію, як і епіляцію потрібно проводити кілька разів.

Відмінності:

 1. Депіляція робиться швидко, на відміну від епіляції.
 2. Ефекту від епіляції вистачає на більш тривалий термін, ніж від депіляції.
 3. Цінник. Депіляція в більшості випадків обходиться набагато дешевше епіляції.
 4. Депіляція передбачає постійне видалення волосся через певний відрізок часу. Епіляція включає в себе кілька курсів, після яких ви забудете про рослинності на тілі назавжди.
Можна видаляти волосся не тільки на ногах, але і на животі, руках, в області бікіні і пахвах

Важливо! Ще одним мінусом як депіляції, так і епіляції є поява врослого волосків. Щоб цього не відбувалося, регулярно користуйтеся жорсткою мочалкою або робіть скраби на ділянці видалення волосся, зрозуміло після того, як шкіра відновиться.

Що краще: епіляція або депиляция?

Найкраще для себе кожен вибирає сам. Будь-який вид зовнішнього впливу на тіло людини має суто індивідуальний ефект. Так, наприклад, вам може не підійти шугарінг, так як від нього бувають синці і сильне роздратування, якщо шкіра особливо чутлива. У той же час порятунком буде лазерна епіляція, адже прямого фізичного впливу на шкіру не відбувається.

Точно за таким же принципом багато хто робить вибір на користь фотоепіляції.

Епіляцію можна проводити вдома з допомогою спеціального приладу — епілятора

Цукрова, воскова, лазерна: епіляція або депиляция — як правильно?

Щоб остаточно закріпити вивчений матеріал, нагадуємо наступне.

Епіляція буває:

 • фото
 • лазерної
 • електричної

Депіляція буває:

 • восковий
 • цукрових
 • механічної (пінцет, нитка, бритва)
 • кремовою (крем для депіляції)

Радимо ознайомитися з наступним відео, якщо вас зацікавила всерйоз тема видалення волосся.

Відео: Епіляція та депіляція. Легко і безболісно!