Чому чоловік постійно бреше — як бути? Що робити, якщо чоловік постійно бреше?

У даній статті ми поговоримо, чому чоловік постійно бреше і що з цим робити.

Деякі чоловіки настільки звикли брехати, що роблять це вже на автоматі. Багато з них одружені і у них вже стало звичкою приховувати реальний стан справ. При цьому, зовсім не обов'язково, що він приховує зраду або реальну зарплату. Але навіть у такому разі треба задуматися, чому це відбувається і що з цим робити.

Чому чоловік бреше постійно: причини

Чоловік бреше

Всі ми різні і в кожного з приводу брехні власну думку. Одні думають, що іноді брехня на благо може бути виправдана. А інші вважають, що вона недопустима незалежно від ситуації. Але, як же бути жінці, якщо чоловік постійно бреше? Адже його поведінка не належне.

Насамперед, заспокойтеся, якщо ви помітили, що чоловік бреше. Будь-який скандал зробить ситуацію тільки гірше. Ви повинні з холодною головою все обдумати і зрозуміти, як часто він вам бреше і взагалі, чи тільки вам.

Чоловік може брехати всім абсолютно і вам в тому числі. Він навіть може усвідомлювати всю серйозність ситуації, але вдіяти нічого не може. В даному випадку з проблемою можна впоратися виключно з допомогою психотерапевта. Він з'ясує причини подібної поведінки і проведе лікування.

Ще чоловік може брехати тільки вам. Відповідно, у нього є якийсь привід для цього. Наприклад, надмірний контроль з вашого боку. Йому здається, що ви йому не довіряєте, і звідси з'являється брехня. Щоб змінити ситуацію, почніть з себе.

Якщо чоловік обманює вас, то на це у нього є причини. Основними з них є:

 • Бажання зберегти мир в сім'ї

Бувають такі питання, на які просто неможливо відповісти чесно. А то дружина образиться і влаштує скандал. Подумайте, як часто чоловіки зізнаються, що дружині не підходить плаття? Або що вона трохи повненька? Боротися з такою брехнею легко. Ви просто повинні дати зрозуміти, що здатні адекватно сприймати критику.

 • Він намагається виглядати краще, ніж є
Чому чоловік бреше?

Наприклад він підносить себе у вигляді більш успішного, гарного і так далі. Але потрібно його відучити придумувати для себе якісь неіснуючі досягнення. Це зробити не складно. Вам слід бути доброзичливою і не порівнювати ні з ким свого чоловіка. Цього він точно вам не пробачить. І щоб не чути ніяких порівнянь більше, він буде брехати. Відповідно, щоб це припинити, потрібно перестати порівнювати.

 • Обмеження волі

Чоловік ніколи не скаже, що відпочивав з друзями у гаражі, так як це спровокує скандал. Простіше сказати, що він був з партнерами на зустрічі. Сюди ж відноситься і брехня чоловіка, коли дружина забороняє бачитися з друзями. Йому простіше сказати, що він затримався на роботі.

Поважайте свого чоловіка і його особистий простір. Не варто занадто сильно обмежувати і забороняти спілкуватися з друзями. Тоді у нього відпаде необхідність у брехні.

Як визначити, що чоловік бреше: ознаки

Ви точно впевнені, що вам брешуть, але не знаєте, як зловити чоловіка? Станьте уважніше і будьте логічні. Насправді це зовсім не складно.

Важливо звернути увагу на дрібниці в оповіданнях. Запам'ятовуйте їх або можете записати. Як правило, патологічні брехуни роблять це віртуозно. Їх історії завжди логічні і в них є послідовність. Але навіть він допускає помилки.

Більш того, правда може розкритися і під час відпочинку з друзями, коли спілкуються всі разом. І якщо правда виявиться не дуже гарною, то він стане придумувати всякі виправдання. А це зробити дуже складно, особливо якщо на ходу.

Патологічних брехунів можна розпізнати за кількома ознаками:

Як розпізнати брехуна?
 • Він постійно плутає деталі. Деякі моменти в його історіях виявляються суперечливими і часто є за що зачепитися. Це може призводити до скандалів.
 • Нерідко чоловіки можуть бути скритними і замкнутими. У нього не так багато друзів, тому що інші не відповідають реаліям його вигаданого світу. Ті, хто звик брехати постійно, часто дають поради людям, але тільки вони марні в більшості випадків.
 • Коли людина постійно обманює, то йому доводиться придумувати виправдання на ходу. Причому він робить це так віртуозно, що складно не повірити.
 • Іноді чоловік бреше не просто так, і йому потрібна допомога, просто він не хоче говорити про це.

Як бути в такій ситуації? Намагайтеся дотримуватися декількох простеньких правил:

 • Записуйте всі ваші розмови. Краще не в зошит, а на диктофон, щоб у разі чого чоловік не відмовився від своїх заяв. Коли ви разоблачите брехня, то поцікавтеся, навіщо це було потрібно.
 • Завжди слухайте розповіді уважно, щоб викрити брехню. Не варто вірити виправданням, а краще знайти слабкі місця в історії. І будьте готові, що вас почнуть звинувачувати в зневірі.

Навіщо це вам потрібно? Просто така поведінка допоможе зрозуміти, як часто вам брешуть. Ви можете розібратися в причинах події і зрозуміти, чи небезпечна така поведінка для відносин.

Типи чоловіків люблять брехати: види

Типи брехунів

Безумовно, коли кохана людина бреше, то це не подобається нікому. Це викликає гнів і обурення. Така ситуація поступово призводить до постійних скандалів і навіть розлучення. Ну як можна жити з людиною, якій не віриш?

Однак, навіть якщо він постійно обманює, то ще є шанс врятувати стосунки. Головне — не варто його звинувачувати у всіх гріхах, а краще сісти і подумати, як вчинити.

Перше, що ви повинні зробити — це з'ясувати, як часто і чому вам взагалі брешуть. Психологи виділяють три типи ситуацій:

 • Легка брехня по дрібниці

Якщо чоловік обманює по дрібницях, то це, звичайно, прикро. Але варто влаштовувати скандал? Може бути, він просто фантазер і нічого страшного в його брехні немає? Так навіщо тоді скандалити?

Зловив невелику рибу на риболовлі чи все ж купив на ринку? Зібрав не відро ягід, а менше? Ну нічого страшного. Просто подыгрывайте йому і ні в якому разі не засуджуйте.

Набагато складніше ситуація, коли він говорить про свої любовні пригоди, та ще й у деталях розписує. Постійно це слухати дуже неприємно. В такому випадку можна сказати, що вам це неприємно, але не висловлювати сумнівів з приводу його чоловічої сили. Така недовіра сильно вдарить по його самолюбству.

 • Патологічний брехун

Деякі чоловіки самі по собі патологічні брехуни. У такому випадку потрібно приймати певні заходи. Фахівці вважають, що ті, хто постійно бреше, і навіть сам вірить у власні твори. В основному це трапляється, коли у людини дуже низька самооцінка.

Чоловік може брехати всім — колегам, друзям, рідним і так далі. Така поведінка зазвичай можна пояснити вихованням. Може бути, йому в дитинстві доводилося приховувати всі свої провини, щоб батьки не покарали. Адже не даремно говорять, що чоловіки завжди залишаються дітьми. Так, звички з дитинства проявляються і в дорослому житті.

Така звичка могла з'явитися від минулих відносин, де чоловіка постійно контролювали. Людині просто не хотілося проблем у відносинах, і він таким способом їх уникав.

Як правило, вирішити проблему можна тільки з допомогою фахівця. Самостійно зробити щось навряд чи вдасться.

 • Він бреше тільки вам
Чоловік-обманщик

Така ситуація зустрічається найчастіше. І тут в основному винен навіть не чоловік і його виховання, а відносини в родині. Над ними треба попрацювати у першу чергу.

Що робити, якщо чоловік постійно бреше: поради

Дуже неприємно, коли брешуть, а ще гірше, якщо не вважають це поганим. Звичайно, ви можете почати контролювати і навіть стежити за коханим, але чи варто воно того? Краще піти іншим шляхом.

Перш за все, пам'ятайте про спілкування. Будь-якого скандалу можна уникнути, якщо вчасно поговорити і розібратися в проблемі. Хтось вважає цей метод неефективним, але, напевно, він просто ніколи його не пробував.

Безумовно, чоловік може відмовитися говорити про це. Можливо, розлучення-це не спровокує, але довіряти ви перестанете і будете підозрювати у брехні. І тут у вас два варіанти — вирішити проблему або прийняти її.

Перевиховати людину дуже важко, а особливо чоловіка. Як правило, це неможливо. Зате завжди можна змінитися самій.

Поговоріть з чоловіком і домовтеся про те, що він так робити не буде. А потім спостерігайте за ситуацією. Перестане він брехати або просто буде хитріший? Хоче він взагалі змінюватися? Або просто вирішив забути про розмову?

Іноді люди брешуть просто за звичкою або склад характеру у них такий. І тут бесіди взагалі не матимуть ніякої дії. Бувають випадки, що виправити ситуацію можуть лише походи до психолога. Головне, щоб чоловік сам хотів вирішити проблему. Якщо він не хоче, то і ви нічого не зможете.

Як змусити чоловіка говорити правду: поради

Як змусити чоловіка говорити правду?

Якщо ви помітили, що ваш благовірний постійно бреше, то спробуйте скористатися кількома порадами:

 • Якщо ви її постійно контролюєте, то постарайтеся подолати таку звичку. Подумайте, вам було б приємно, якби чоловік телефонував весь час і питав де ви, з ким і коли повернетеся.
 • Розберіться в причинах брехні, а потім поговоріть з чоловіком. В цій справі треба бути спокійніше. Продумайте, де і коли ви поговорите. Наприклад, не варто з'ясовувати стосунки на людях. Постарайтеся створити спокійну обстановку, де можна розслабитися.
 • Коли чоловік постійно бреше і не відчуває за собою провину, то розмова виявиться важким. Або навіть чоловік може відмовитися. Якщо причина брехні полягає в тому, що він вас не любить, то навіщо тоді жити далі?
 • До рідкісних випадків брехні можна ставитися спокійно. Просто поговоріть з чоловіком і домовтеся, щоб такого не траплялося більше.
 • В майбутньому довіряйте один одному і більше спілкуйтеся. Тільки так ви зможете налагодити відносини.

Відео: Чому чоловік бреше? І що робити? Думка психолога