Прозора, безбарвна сеча у дитини, при вагітності, пієлонефриті: причини. Чому сеча прозора, як вода?

Причини прозорою і безбарвною сечі.

Діти — найбільше щастя для батьків, тому, якщо вони хворіють, виникає дуже багато переживань. Варто зазначити, що нерідко викликає занепокоєння батьків якраз колір сечі. У цій статті ми розповімо, якого кольору має бути сеча, що означає, якщо вона безбарвна.

Чому сеча прозора у дитини?

Більшість тривог щодо кольору сечі виникає у мам малюків, які ходять на горщик. Адже проконтролювати колір сечі, яка потрапляє в унітаз, досить складно. Зате якщо дитина мочиться в горщик, то просто побачити її колір. Що означає, якщо колір сечі не жовтий, і не солом'яний, а практично прозорий, білявий?

Причини прозорої сечі у дитини:

 • Це не обов'язково говорить про присутність якихось порушень чи проблем зі здоров'ям. Таке нерідко трапляється в літній час, коли на вулиці дуже жарко, і дитина п'є багато води. Колір сечі залежить від кількості спеціальних пігментів, які знаходяться безпосередньо в нирках.
 • Якщо додати пігменти велику кількість рідини, природний колір сечі стане більш світлим. І це абсолютно нормальна ситуація.
 • Тобто, якщо напередодні ваша дитина пив дуже багато води, або ввечері він з'їв огірки, томати, яблука, кавун чи диню, то на ранок ви дійсно можете виявити сечу, яка відрізняється практично прозорим кольором.
Сеча як вода

Сеча прозора, як вода: причини

Причини прозорої сечі:

 • Найчастіше сеча прозора говорить про можливе цукровому діабеті. Багато лікарі відзначають, що люди, які страждають цією недугою, п'ють дуже багато води, їх мучить спрага. Це пов'язано з тим, що організм намагається вивести надлишок глюкози через сечу. Людина починає багато пити, і сеча стає більш світлою.
 • Причина, за якою може виникати знебарвлення сечі, це ниркова недостатність. Можливо, нирки працюють не так, як потрібно, на них йде дуже сильне навантаження. Вирішити всі проблеми і позбутися від переживань допоможе загальний аналіз сечі. Це швидка маніпуляція, тому на наступний день ви отримаєте результати.
 • Варто відзначити, що вечірній час — не найкращий варіант для оцінки. Справа в тому, що показовою є як раз сеча, зібрана рано вранці, після сну. Таким чином, в нирках збирається велика кількість рідини, яка виводиться рано вранці. Саме ця сеча і є показовою, і на її колір варто орієнтуватися.
 • Нерідко зміна кольору сечі спостерігається при поліурії. Це захворювання, при якому спостерігається прискорене сечовипускання. При цьому пацієнт досить часто ходить в туалет, але невеликими порціями. Колір сечі при цьому істотно змінюється і стає практично безбарвним.
Сеча на аналіз

Безбарвна сеча при вагітності

При настанні вагітності в організмі жінки наступають серйозні зміни, які пов'язані практично з усіма органами і системами. Такий гормон, як прогестерон, впливає на сечову і видільну систему. З ним пов'язана велика кількість запорів, а також труднощі, пов'язані з походами в туалет. Жінка може досить часто ходити по-маленькому, з-за того, що зростаюча матка тисне на сечовий міхур.

Здача аналізів

Причини прозорої сечі:

 • Багато жінок при вагітності відзначають, що сеча стає набагато світліше, практично прозорою. Це також не завжди говорить про якісь порушення. Але досить висока ймовірність, що жінка страждає пієлонефритом. Навіть представниці прекрасної статі, які до вагітності не знали про таке захворювання, часто з ним стикаються в період цікавого положення.
 • При вагітності навантаження на видільну систему зростає, так як дитина віддає в організм жінки якусь частину не перероблених речовин, які необхідно очищати, виводити з організму. З цим якраз і справляються нирки. Саме тому в період вагітності можуть виникати неполадки з ними.
 • Часто у вагітних у сечі виявляється білок, може змінюватися її колір. Це все говорить про запальних процесах, нирки не зовсім справляються з поставленим завданням. Саме тому, якщо ви при вагітності виявили прозору сечу, бажано сходити на консультацію до вашого гінеколога. Але зазвичай подібні аналізи в разі вагітності і так призначаються щомісяця.
 • Тому ймовірність того, що доктор не помітить пієлонефрит, практично нульова. Якщо все ж у вас є сумніви, сходіть в платну поліклініку, здайте загальний аналіз сечі. Якщо виявиться білок, то дійсно це може говорити про проблеми в роботі нирок. Переживати не варто, так як захворювання лікується досить успішно навіть при вагітності.
 • У вагітних у третьому триместрі часто виникають набряки. Лікарі нерідко призначають трави, які відрізняються сечогінним ефектом. Завдяки цьому вагітна може часто ходити в туалет, кількість сечі збільшується. Відповідно може змінюватися її колір. В результаті ви виявите, що сеча стала практично безбарвною. Також зміни кольору сечі під час вагітності сприяє прийом вітамінних, а також лікарських препаратів.
 • Часто при вагітності призначають препарати кальцію, які можуть знебарвлювати сечу. Іноді навіть спостерігається білуватий осад. Незважаючи на це, білий колір і пластівці можуть свідчити про наявність білка. Тому, якщо сеча стала каламутною, то обов'язково варто звернутися до лікаря. Якщо ви приймаєте якісь вітамінні препарати, ліки, то варто бути готовою до зміни кольору сечі. Деякі антибіотики, а також сечогінні препарати, дійсно сприяють зміні кольору сечі.
При вагітності

Сеча прозора при пієлонефриті і циститі

Не помітити пієлонефрит досить складно, тому що дуже часто він супроводжується високою температурою, а також болем в області спини. При цьому у хворого може навіть спостерігатися блювання, прискорене сечовипускання.

Особливості:

 • Дуже часто до пієлонефриту під'єднується цистит, який характеризується болями внизу живота при сечовипусканні. Найчастіше при пієлонефриті в сечі міститься велика кількість лейкоцитів, а також білка, відповідно сеча може змінювати свій колір. Найчастіше при пієлонефриті вона каламутна, може відрізнятися невеликим вмістом пігменту, тобто досить світла. При пієлонефриті можна помітити зміну кольору сечі в бік її освітлення.
 • Тому дійсно при цьому недугу може спостерігатися знебарвлення сечі, разом з цим часто можна побачити і каламутність, зваж або осад, якщо сеча постоїть деякий час в ємності. Часто каламутна сеча спостерігається при циститі, що нерідко буває з дітьми.
 • Дівчатка набагато частіше хлопчиків хворіють на цистит. Це пов'язано з тим, що уретра відкрита і знаходиться в районі статевих органів. Іноді досить посидіти і пісочниці, щоб в труси потрапив пісок або бруд. Відповідно вмить може виникнути інфекція, при якій боляче ходити в туалет, відзначається біль внизу живота.
 • Цистит, при відсутності адекватного лікування, може переходити в пієлонефрит. Тобто виникає висхідна інфекція. У такому разі необхідно обов'язково лікувати цистит. Крім явних клінічних симптомів може спостерігатися зміна кольору сечі. Вона також стає світлою, практично безбарвною.
Загальний аналіз сечі

Якщо ситуація повторюється, і протягом тривалого періоду часу у дитини або дорослого практично сеча прозора без кольору, то варто задуматися і здати аналіз. Справа в тому, що це може свідчити про наявність серйозних недуг.

ВІДЕО: Безбарвна, прозора сеча