Як зібрати сечу у немовляти дівчинки пакетом, тарілкою? Сечоприймач для новонароджених: як правильно користуватися? Можна збирати сечу дитини пелюшкою, памперсом, горщиком?

Способи зібрати сечу у немовляти дівчинки.

Отримавши направлення від педіатра на здачу сечі у немовляти, більшість мам відчувають подив, і поняття не мають, яким чином можна взяти сечу у новонародженого, тим більше у дівчинки. У цій статті ми спробуємо розібратися з найпоширенішими і простими способами.

Можна збирати сечу в пелюшку, горщик, підгузник?

Наші бабусі користувалися досить нестандартним методом. Вони просто віджимали пелюшку в банку і здавали цей матеріал на аналіз. Основний недолік в тому, що пелюшка нестерильна, і разом з сечею потрапляє величезна кількість сторонніх мікроорганізмів, які до здоров'я вашої дитини не мають ніякого відношення.

Тобто свідомо такий результат буде помилковим і неправильним. Багато мам починають вигадувати велосипед, і віджимають трусики, памперси або просто підкладають ватку, яку потім точно також віджимають.

Аналіз сечі

Багато матусі думають, що можна посадити дитину на горщик, а після цього перелити з неї у стерильну ємність. Насправді пластмаса категорично не підходить для збору сечі. Бо горщик жодним чином не можна простерилізувати, його не можна кип'ятити або обдавати окропом, тому що він може розплавитися. Тому, як би добре ви не вимили горщик, збирати сечу в нього не можна. І це досить проблематично, якщо вашій дитині кілька місяців, він ще не сидить.

Ці способи категорично не можна використовувати під час взяття сечі у дитини на аналіз. Тому що вони суттєво спотворюють результати. Зверніть увагу, що ємність для збору, а також посуд для зберігання повинні бути стерильними. Відповідно памперси не підходять у даному випадку. Яким же чином проводити збір сечі? Найпростішим варіантом є використання мочеприемника.

Памперс для збору сечі

Сечоприймач для новонароджених: як зібрати сечу у немовляти правильно?

Зверніть увагу, що він продається як для хлопчиків так і для дівчаток, і відрізняється своєю конструкцією. Тому обов'язково придбайте сечоприймач відповідно до статі вашої дитини. Для дівчинки сечоприймач досить широкий і оснащений спеціальними липучками.

Інструкція:

 • Він добре запакований, перед використанням його відкривають, знімати захисну плівку, і приклеюють навколо статевих органів дитини. Таким чином, щоб жовтий хрестик був в області промежини, тобто між анусом і вагіною малятка.
 • Тепер необхідно взяти дитину на руки таким чином, щоб цей пакет звисав. Не хвилюйтеся, він не відірветься, тому що клейка стрічка досить міцна і добре утримує пакет на місці. Необхідно походити з дитиною на руках, поки він не справить свою потребу.
 • Зверніть увагу, що проходити так можна досить довго. Щоб прискорити процес, можна перед маніпуляцією дати дитині груди, якщо він знаходиться на грудному вигодовуванні, напоїти водою, соком або ж включити у ванній воду, щоб дзюрчала струмінь.
 • Це прискорить процес сечовипускання. Як тільки дитина попісає, необхідно акуратно зняти прикріплений пакет. Його не потрібно перевертати, досить зрізати в нижній частині куточок і перелити все в стерильну банку.
 • Не забудьте заздалегідь придбати стерильну ємність або ж простерилізувати звичайну майонезну баночку. Для цього її необхідно вимити содою, а після обдати окропом або ж ще краще прокип'ятити у великій мисці, протягом 3 хвилин. Після цього можна відносити аналіз в поліклініку.
Сечоприймач

Як зібрати сечу у дівчинки немовляти за допомогою пакету?

Існують і інші способи взяти аналіз у дитини без застосування мочеприемника. Для цього підійде звичайний новий пакет майка.

Інструкція:

 • Для проведення маніпуляції необхідно розрізати пакет в області ручок і за допомогою утворилися стрічок закріпити його на ніжках у дитини.
 • Таким чином весь вміст буде стікати в пакет. Точно також необхідно носити дитину на руках до тих пір, поки він не попісає. Після цього зрізається куточок і вміст виливається в стерильну ємність.
 • Основний недолік в тому, що пакет не є стерильним. Крім того поліетилен може вступати у взаємодію з сечею, з утворенням сторонніх сполук, яких не повинно бути в рідині.
Спить малюк

Як зібрати сечу у немовляти дівчинки тарілкою?

Існує також спосіб зібрати сечу за допомогою стаканчика або тарілки. Цей варіант дещо складніше, тому що може викликати дискомфорт не тільки дитини, але і у мами.

Інструкція:

 • Справа в тому, щоб зібрати в стаканчик сечу, необхідно його попередньо простерилізувати, вимити статеві органи дитини і додати склянку до них. Тепер залишається чекати, відповідно це може викликати масу занепокоєння у малятка.
 • Дитина може плакати, вередувати, до того ж чекати доведеться досить довго. Можна прискорити процес раніше вказаним методом, із застосуванням дзюркотливої води, а також допаиванием дитини.
 • Цей варіант краще підходить для хлопчиків, ніж для дівчаток. У випадку з дівчинкою краще підійде варіант з плоскою тарілкою. Для цього необхідно взяти посуд, ретельно вимити з содою, простерилізувати.
 • Після цього покласти на столик пелюшку, бажано одноразову непромокальну, а зверху на неї поставити тарілку. Далі, потрібно покласти дитину на живіт і під статеві органи підкласти тарілку. Дочекайтеся, поки дитина сходить в туалет. Тепер перелийте сечу в стерильну банку і віднесіть на аналіз в лабораторію.
Малюк

Для отримання коректних результатів використовуйте сечоприймач.

ВІДЕО: Як зібрати сечу у дівчинки грудничка?