Що буде, якщо випити алкоголь, приймаючи при цьому антибіотики: наслідки. Чи можна при лікуванні антибіотиками вживати алкоголь?

Наслідки прийому алкоголю і антибіотиків.

Багато хто з нас зіткнулися з думкою, що антибіотики і алкоголь несумісні. У багатьох випадках це дійсно так. Але в деяких ситуаціях приймати алкоголь і антибіотики разом можна. У цій статті ми розповімо, які препарати категорично не можна вживати з алкоголем.

Звідки з'явилася заборона на спільний прийом алкоголю і антибіотиків ?

Звідки з'явився цей міф? Існує кілька варіантів. Один з них в тому, що у воєнний час пеніцилін був дефіцитом, частина виробляли з сечі солдатів, яких годували антибіотиками. Адже частина речовини виділялася разом із сечею. Якщо солдати пили пиво, відповідно сеча розбавлялася і концентрація антибіотика знижувалася, що робило добування ліки скрутним. Тому лікарі сказали, що ліки і міцні напої несумісні.

Існує ще один міф, згідно з яким антибіотики не поєднуються міцними напоями. Його придумали венерологи. Це пов'язано з тим, аби вберегти своїх пацієнтів від розгульного статевого життя після прийому алкоголю під час лікування. Така дія дозволяло перешкоджати поширенню хвороб. Адже під дією алкоголю здійснюється безліч випадкових статевих зв'язків.

Алкоголь і антибіотики

Що буде, якщо випити алкоголь, приймаючи при цьому антибіотики: наслідки

Існують виправдані випадки, в яких не варто поєднувати міцні напої і прийом антибіотиків.

Причини по яким не варто поєднувати алкоголь і антибактеріальні препарати:

  • Особлива реакція, яка виникає при взаємодії деяких видів антибіотиків зі спиртом. Відбувається неповне розкладання спирту і перетворення його в альдегід. Відповідно подібна речовина викликає блювоту, нудоту, запаморочення, з'являються слабкі ознаки отруєння. Саме тому забороняють вживати алкоголь і антибіотики.
  • Але насправді не всі препарати перешкоджають розщеплення алкоголю. Обережними варто бути з групою цефалоспаринов, а також метронідазолом.
  • Після вживання антибіотиків і алкоголю печінка працює в посиленому режимі, їй необхідно переробити і те, і інше. Може трапитися непередбачувана реакція між алкоголем і антибіотиками з утворенням нових речовин і солей. Вони можуть відкладатися в жовчному міхурі, а також нирках.
  • Перешкоджають нормальному розкладання алкоголю Орнідазол, Метронідазол та цефалоспоринові антибіотики. При їх прийомі повністю протипоказані міцні напої. Близько трьох днів не можна вживати міцні напої після того, як закінчили лікування даними препаратами.
Спиртне і ліки

Чому, коли п'єш антибіотики не можна пити алкоголь, горілку, вино, спиртне?

  • Такі препарати як Кетоконазол, Еритроміцин, розщеплюються спеціальним ферментом, який знаходиться в печінці. Саме з його допомогою розщеплюється алкоголь. Відповідно при спільному вживанні алкоголю і цих антибактеріальних препаратів виникає конфлікт, не вистачає ферменту. Алкоголь повністю розщеплюється, а ліки накопичується в організмі. З часом це може стати причиною інтоксикації, а також отруєння.
  • Деякі антибіотики провокують зниження діяльності центральної нервової системи, тобто чинять седативний ефект. Вони є своєрідними заспокійливими. При спільному прийомі разом з міцними напоями, їх дія посилюється. Тому не рекомендується вживати алкоголь і деякі з ліків, якщо ви працюєте машиністом або на посади, що вимагають особливої уваги. Тому що навіть після виведення з організму алкоголю, седативний ефект зберігається та продовжується, що може стати причиною нещасного випадку на робочому місці.

Існує ще кілька причин, за якими не варто поєднувати міцні напої з антибіотиками:

  • При впливі алкоголю на речовини, що входять до складу лікарських препаратів, вони можуть видозмінюватися, в результаті хімічної реакції. Відповідно незрозуміло що потрапить в організм, і наскільки ефективним буде лікарський препарат.
  • При впливі алкоголю, антибактеріальні препарати швидше розщеплюються в кишечнику, тому виводяться з організму. Відповідно частина лікарських речовин не всмоктується, а виходить з організму у незмінному вигляді, тому ефективність такого прийому знижується. Можливо ви будете довше лікувати захворювання або вам доведеться змінити антибіотик з-за того, що він буде неефективний разом з алкоголем.
Антибіотики і алкоголь

Чи можна при лікуванні антибіотиками вживати алкоголь?

  • Існують певні групи препаратів, застосування яких разом з алкоголем категорично заборонено. Але зазвичай доктора завжди попереджають своїх пацієнтів про це. Також вказано в інструкції, що даний препарат абсолютно не сумісний з алкоголем. Але є антибіотики, при прийомі яких з алкоголем не виявлено ніяких побічних реакцій. Вони не вступають у взаємодію з алкоголем і ніяк не беруть участь в обмінних процесах. Відповідно пити алкогольні напої з такими антибіотиками можна. Вітчизняні лікарі не регламентують кількість алкоголю, але англійські вчені, а також лікарі, вже давно визначили можливу дозу алкоголю.
  • Вважається, що при прийомі більшості антибіотиків можна приймати 2-3 дози алкоголю. Це приблизно 100 г горілки або коньяку, або 200 г вина, шампанського. Саме така кількість на добу є допустимим при прийомі більшості антибіотиків. Перед тим як приймати рішення про доцільність поєднання лікування і алкоголю, обов'язково ознайомтеся з інструкцією до лікарського препарату. Можливо він належить до групи, яка не сумісна з алкоголем.
Алкоголь і антибіотики

Якщо ви приймаєте якісь антибактеріальні препарати, проконсультуйтеся з лікарем. Особливо це стосується випадків, якщо вам належить вечірка або якесь святкування, на якому буде алкоголь, і відмовлятися неприйнятно. Попросіть лікаря замінити препарат на інший, якщо ліки, які вам виписав лікар, вступає в реакцію з алкоголем. Це може стати причиною отруєння або негативних наслідків для організму.

ВІДЕО: Сумісність алкоголю і антибіотиків