Фрези для апаратного манікюру: різновиди, призначення та поради з вибору

Апаратний манікюр вважається досить гігієнічною і простою процедурою, що дозволяє зробити ваші нігті красивими без допомоги ріжучих інструментів. Якщо навчитися користуватися ним, то апарат стане незамінною річчю. Нейл-майстри всього світу вже оцінили привабливість роботи з апаратом для манікюру.

Що це таке?

Звертаючись в салон краси або до свого майстра, ви хочете бачити лише найкращий результат. Безсумнівно, промисловість зробила величезний стрибок вперед, тому технології торкнулися навіть області манікюру. Існує два види манікюру: обрізний та апаратний. На відміну від обрізного, апаратний манікюр виглядає більш акуратно, а процес його нанесення не викликає больових відчуттів.

Якщо в звичайному обрізний манікюр використовуються пилочки, апельсинові палички, пушера, бафи, маленькі манікюрні ножиці, щипчики-кусачікі і багато інші інструменти, то в манікюрі з допомогою машинки вам достатньо лише спеціального пристосування – апарату, який схожий на товсту ручку. Такий апарат називається фрезер або фрезерна машина.

Для того щоб фрезер міг виконувати різні за призначенням дії, необхідно використовувати різного виду насадки: фрези, свердла, бори, полірувальники та інші. Такі пристрої зазвичай йдуть в комплекті, але досвідчені майстри докуповують їх окремо (залежно від тих завдань, які необхідно виконати з допомогою них).

Манікюр і педикюр для свого якісного виконання вимагають різні за формою насадки, різні фрези. Ці наконечники можуть бути зроблені з різною текстурою або виконані з різних матеріалів. Найчастіше до кожного апарата йде опис у вигляді інструкції по застосуванню, тому розібратися, що до чого, не складе великої праці.

Основними плюсами апаратного манікюру є його безболісність і швидкість виконання. Не можна вважати, що у даної процедури немає мінусів. Апаратний манікюр тільки починає розвиватися, тому не всі майстри знають про те, як правильно працювати з фрезером. До того ж, необхідно правильно вибирати насадки і якісно стерилізувати їх перед кожним новим застосуванням.

Класифікація та призначення

Як ми вже говорили, насадки для фрезера діляться на декілька категорій:

 • тупоконечная фреза;
 • узкоконечная (або фиссурная) фреза;
 • фреза зі сфероподобным кінцем;
 • фреза з кукурузоподобным кінцем.

Кожен тип фрез призначений для своїх цілей і завдань. Часто використовують універсальні або комбі-насадки.

За формою

Фрези розрізняються і за формою.

 • Голчасті – можна віднести до фиссурному типу. Назва дано їм із-за зовнішнього вигляду, що нагадує голку. Голки потрібні для роботи з валиками – ділянками між нігтем і шкірою, а також під час видалення нижнього шару кутикули – птеригия. Діаметр голчастою фрези не перевищує 2 мм. Це не найбезпечніша насадка, адже робота з кутикулою і птегрием повинна бути дуже акуратною, щоб не зачепити зайву шкіру і не викликати кровотечу.
 • Зворотний конус ідеально вирівнює пластину, але все ж частіше використовується в педикюрі для видалення дрібних мозолів.
 • Куля або бор – ця фреза до 2 міліметрів в діаметрі дозволяє вирівняти лінію кутикули, відшліфувати тріщинки на наращенном нігті і обробити простір між шкірою і пластиною.
 • Закруглений циліндр буває вузького і широкого діаметра. Вузький дозволяє обробити шкіру навколо нігтя, широкий – зняти шар гелю, скорегувати пластину або обробити бічні валики.
 • Загострений циліндр (куля або пулька) готує ніготь до майбутнього дизайну.
 • Полум'я – це єдиний універсальний фрез. Підійде для початківців майстрів або домашнього використання.
 • Конус дозволяє робити форму для ненатурального нігтя.
 • Усічений конус – відмінне рішення для грубою і шорсткою шкіри, твердих і нарощених нігтів. Також його можна використовувати для педикюру.

За матеріалом

Кожен вид наконечника може бути виконаний з різних матеріалів, це теж грає велику роль в створенні нового манікюру.

Так, виділяють корундові і алмазні фрези, зроблені з кераміки або твердих сплавів, існує категорія твердосплавних насадок, гранатових або кремнієво-карбідних, також на ринку представлені силіконові і навіть сталеві фрези.

Існує показник абразивності – жорсткості напилення. Зазвичай його визначають по мітці на ручці. Виділяють кілька кольорів абразивності.

Металеві

До категорії металевих фрез відносять всі тверді сплави, а також карбіди, сталь. Такі насадки використовуються, в основному, для нарощеного нігтя або огрубілою шкіри, так як із-за своєї жорсткості можуть пошкодити натуральний ніготь. Відмінність фрез з металу від інших полягає в тому, що вони не спилюють, а зрізують шар нігтя.

Жорсткість роботи визначається насічками. Вони можуть бути прямі, косі і хрестоподібні. Найбільш жорстким вважається фреза з прямими насічками. Насічки наносяться на фрезу висіканням або штампуванням, а потім елемент обробляється оксидами (це необхідно для того, щоб запобігти подальше іржавіння і деформацію).

Металеві насадки – одні з найбільш універсальних насадок, адже вони призначені і для нігтьової пластини, і для обробки шкіри.

Алмазні

Якщо металеві фрези – це варіант для штучних пластин і грубої шкіри, то алмазні призначені для тонкої шкіри, кутикули і натурального нігтя.

Абразивність алмазної насадки визначається її кольором. Світла фреза свідчить про м'якість і безпеки напилення, темно-сіра – про твердість і яскраво виражених крупинках.

Алмазне напилення може бути натуральним або штучним – від цього залежить ціна виробу (натуральне алмазне напилення дорожче, але і якість експлуатаційних характеристик у нього вище).

Керамічні фрези

Зазвичай вони відразу ж входять в комплект до фрезерної машинки, адже підходять і для домашнього і професійного догляду. Керамічні елементи потрібні для обробки сухих ділянок шкіри, мозолів.

Абразивність визначається також за кольором: біла, рожева і чорна. Чорна – сама жорстка, її показник становить 400 мкм (тому її часто називають «штучна пемза»).

Об'єднані

Ці кремнево-карбідні фрези – ідеальний старт для новачків. Вважається, що такі ковпачки – одноразові, тому витримують тільки 1 процедуру.

Вид матеріалу і абразивність – це запорука успішного манікюру.

Самі фрези по вартості не досить дорогі – від 50 рублів за 1 штуку. Чим краще якість, чим вище абразивність, чим якісніше марка – тим вище вартість. Фрези продаються в комплекті, наборами або поштучно в професійних і аматорських магазинах.

Поради щодо вибору

Для того щоб вибрати якісну фрезу, за допомогою якої вдасться зробити гарний і акуратний манікюр, скористайтеся деякими порадами.

 • Визначте, для чого вам потрібна фреза: для манікюру або педикюру. Від цього багато в чому залежить те, який вибрати матеріал і з якими характеристиками.
 • Визначте для себе те, яке буде припускати ваш апарат: домашнє або салонне. Так, для салонного потрібно більше фрез, вони повинні бути кращої якості, адже апарат буде використовуватися часто, а розхідники – річ не дешева.
 • Вибирайте фрези під конкретний апарат. Справа в тому, що крутящая сила у всіх різна, сам апарат може давати обороти від 1500 і більше (від цього і залежить знос фрез). Для домашнього використання фрези можуть бути використані з набору і не заміняться довгі роки.
 • Вибирайте апарати, в яких контролюється перегрів фрези.
 • Завжди звертайте увагу на діаметр фрези. Маленькі фрези повинні працювати на високих оборотах, а великі – на низьких.
 • На деяких видах насадок є буква «Т». Це означає, що елемент покритий речовиною, збільшує ріжучу здатність.

В цілому, для точного визначення якостей фрези ви можете скористатися стандартом ISO. Також звертайте увагу на маркування – вони описують властивості.

Для кожної дії з нігтем, нігтьової пластиною, кутикулою і шкірою навколо нігтя існує окрема насадка. Якщо використовувати насадку не за призначенням, можна не тільки не досягти бажаного результату, але і сильно пошкодити ніготь, як в естетичному, так і у фізичному плані.

Нижче представлені основні дії фрези в ході апаратного манікюру.

Для видалення кутикули

Видалення кутикули має на увазі використання відразу декількох типів фрез. Циліндричний конус дозволяє не тільки підняти кутикулу, то і видалити з-під неї птеригий. Тупокінцеві фрези розраховані на підняття кутикули і зачистку нігтя в цілому. Узкоконечные – розраховані виключно на видалення птеригия. Потім використовується куляста фреза – вона дозволяє обробити місця тріщин або надривів кутикули.

Для зняття гель лаку

Наконечник «кукурудза» легко справляється з нарощеними нігтями, видаляючи навіть самий товстий шар покриття. Краще вибирати фрезу з твердих сплавів – це дозволить заощадити час (та й придбання нових насадок буде відбуватися значно рідше).

Принцип роботи «кукурудзи» полягає в перетворенні гель-лаку в стружку – насічки на фрезі, обертаючись, спилюють частина лаку. Вибирайте елементи з глибокими насічками – це дозволить зберегти якість фрези на довгий час. Об'ємні поглиблення забиваються не так часто, що дозволяє легко чистити інструмент.

Також «кукурудзу» можна використовувати при наданні форми нігтя при нарощуванні. Сучасні майстри віддають перевагу «кукурудзі» з кераміки, адже вона не зрізає стружку, а перетворює її в пил. До того ж, кераміка міцніше сплавів в 4 рази.

Для додання форми

Для додання форми штучного нігтя все також використовують кукурудзу, ще можна застосовувати усічений конус. Для натурального нігтя використовуйте зворотний конус або циліндр. Це найпростіший набір, який повинен бути навіть при домашньому використанні.

Для поліровки і шліфування

Сфероподобный кінець полірує ніготь, шліфує його, а також захищає підняту тупоконечной фрезою кутикулу. Важливо знати, що для полірування найчастіше використовуються гумові або силіконові фрези – важливо не пошкодити ніготь, не видалити ороговілий шар і не зрізати кутикулу, а зашліфувати ніготь до гладкості, підготувати для подальшого покриття.

Взагалі такі насадки – джерело для починаючого майстра. З ними ви точно не пошкодите ніготь, не зіпсуєте форму, а тільки навчитеся більш впевнено працювати з апаратом, поступово вивчаючи всі тонкощі апаратного манікюру.

Критерії підбору насадок

Важливим критерієм в підборі фрез для апаратного манікюру є ваша кваліфікація та досвід роботи. Досвідчені майстри можуть експериментувати з насадками, їх формами, жорсткістю, насічками. Для новачка або для домашнього використання досить стандартних фрез, що входять в набір.

Звертайте увагу і на матеріал – як вже було сказано вище, нове покоління керамічних насадок служить довше. Ті, хто тільки починає, можуть вибирати класичні зразки матеріалів, які не шкода викинути після швидкого стирання або якщо вони не підійшли вам у використанні.

Починайте з менш жорстких абразивів. Чим жорсткіше насадка, тим швидше проходить процедура манікюру, тим швидше можна досягти бажаного ефекту або зіпсувати ніготь. Для початку використовуйте найменшу твердість, а тільки потім підбирайте комфортну для себе абразивність. Пам'ятайте, що визначити її можна за кольором на ручці фрези.

Для початкового використання і освоєння апаратного манікюру ви можете звернутися до наступних насадкам:

 • силіконова насадка для шліфування білого кольору;
 • для роботи з птеригием вибирайте насадку червоного кольору;
 • для обробки кутикули і шкіри віддавайте перевагу зеленому;
 • для штучних покриттів і зняття гель лаку підійде синій колір.

Важливо підбирати насадки, які підходять саме вашому апарату. Вам повинно бути зручно і комфортно працювати їм, щоб ні у вас, ні у клієнта не було неприємних відчуттів і емоцій.

Інструкція по застосуванню

Для того щоб правильно використовувати апарат, дотримуйтесь простий інструкції.

 • Дістаньте апарат для манікюру з коробки.
 • Необхідну вам насадку потрібно вставити в машинку до упору, вона повинна бути міцно зафіксована зажимом всередині гнізда ручки.
 • Існує три типи затиску фрези в гнізді: автоматичний, поворотний, гвинтовий. При автоматичному затиску вам необхідно просто вставити насадку в гніздо ручки. При поворотному затиску після вставляння фрези в гніздо необхідно повернути кільце біля основи гнізда. Апарат з гвинтовим затиском – самий легкий в експлуатації, тому підходить для домашнього використання. Для того щоб закріпити фрезу в гнізді, вам необхідно повернути підстава гнізда до упору, як би угвинчуючи елемент в ручку.
 • На професійному фрезерному апараті є функція вибору оборотів, якщо ви тільки починаєте свій шлях – не встановлюйте швидкість вище 6-10 тисяч обертів, та як із-за браку досвіду ви можете пошкодити пластину і шкіру на такій швидкості.
 • Тримайте фрези в одному місці, бажано – в пристосованій для цього коробочці з поділками. Так ви ніколи не втратите їх і завжди будете знати, де знаходиться та чи інша насадка.
 • Не притискайте фрезу до нігтя – вона призначена тільки для спилювання ороговілих шарів або застарілого гель-лаку.

Правила очищення і стерилізації

Дезінфекція елементів апарату і стерилізація – важливі дії при завершенні манікюру. Зазвичай чистку проводять у кілька етапів: дезінфекція, очищення від забруднень, кип'ятіння або повторна дезінфекція. Кожен з етапів необхідно проводити ретельно, дотримуючи всі норми, щоб всі бактерії були знищені, і нічого не віщувало зараження наступного клієнта.

Кожен вид фрез по матеріалу необхідно дезінфікувати своїм способом.

 • Металеві елементи занурюють у розчин при необхідних температурах. Пам'ятайте, що при дуже високій температурі або підвищеної концентрації хімічних речовин металеві елементи можуть деформуватися, що призведе до утилізації фрези. Потім потрібно ретельно промити елементи, щоб змити концентрат. Також можна використовувати духова шафа. Для концентрату використовують 30 г марганцевокислого калію, 100 мл 70% медичного спирту і 10 грамів солі борної кислоти, а після змішування додають марганцівку. Також можна використовувати готові препарати: Кутасепт Ф, Октенисект, Стериллиум.
 • Кераміка і алмазне напилення легко дезінфікується у спеціальних печах або автоклавах.

В цілому, навіть якщо ви «майстер на дому», то вам слід придбати ультрафіолетову лампу або духова шафа. Це полегшить вам чищення елементів, і ви будете точно впевнені в стерильності вашого апарату.

Рекомендації по заміні

Заміна фрез відбувається по мірі сточування абразиву. Згідно відгуками професіоналів і любителів, металеві елементи фрези сточуються за 3-5 років (в залежності від частоти використання і кількості обертів, на якому працює машинка). Якісне алмазне напилення при своєчасному і правильному чищенню і обробці прослужить до 3 років. Керамічні насадки недовговічні (всього два місяці регулярного використання), а ось силіконові або гумові замінюються по мірі їх повного стирання.

Найчастіше в комплекті до апарату йдуть саме керамічні насадки. Їх швидке сточування дозволить вам зрозуміти суть роботи, а пізніше придбати ті фрези, якими буде зручно працювати саме вам.

Також час експлуатації залежить від правильної зміни насадок. Якщо ви володієте професійним апаратом, то вам достатньо повернути елемент в гнізді фрези. Якщо ж домашній апарат, то вам буде потрібно спеціальний ключ, який частіше йде в комплекті з машинкою. Тут будьте обережні, можливо, що ви перекрутіть затискачі -тоді гніздо може тріснути. В цьому випадку доведеться міняти повністю всю ручку або навіть весь апарат.

Таким чином, ви ознайомилися з тим, які види фрез для апаратного манікюру присутні на сучасному ринку, а також вивчили їх особливості та характерні риси. Також ви дізналися про правила їх вибору і експлуатації. Не нехтуйте ці знаннями і звертайте увагу навіть на ті деталі, які на перший погляд здалися вам несуттєвими. Будьте обережні, адже неправильний вибір фрези може призвести до розшарування нігтя і деформації нігтьової пластини, що ні в якому разі не можна допустити.

Огляд фрез для апаратного манікюру дивіться у наступному відео.