Апаратний манікюр: особливості, техніка виконання та ідеї для дизайну

Однією з найбільш затребуваних косметичних процедур вважається апаратний манікюр. Маючи спеціальні інструменти і обладнання, його можна виконувати не тільки в салонах краси, але і вдома. Завдяки такому догляду нігтики виходять красивими і акуратними, а ефект доглянутості зберігається тривалий час, не вимагаючи частою корекції.

Що це таке?

Апаратний манікюр являє собою сучасний і ефективний метод по догляду за нігтями, кутикулою і шкірою на валиках. Його здійснюють апаратом, який називається фрезер манікюрний. Дане пристрій оснащений різними насадками і дозволяє безпечно і безболісно видаляти зони огрубілою шкіри і задирки, не зачіпаючи при цьому кутикулу. Оскільки апаратний манікюр забезпечує професійний догляд, його рекомендують проводити дівчатам при наявності наступних проблем:

 • шарування нігтьової структури і хвиляста (нерівна) поверхню нагідок;
 • суха шкіра рук;
 • при «м'ясистою» кутикули, яка швидко відростає.

Крім стандартної обробки нагідок, даний манікюр також допомагає виправити форму пластин. Головною особливістю процедури вважається те, що вона проводиться на сухій шкірі, а це означає, що перед корекцією не потрібно заздалегідь розпарювати руки. Добре підходить такий манікюр і для догляду за нарощеними нігтиками.

Щоб отримати максимальний ефект доглянутості багато майстри пропонують своїм клієнтам виконувати комбінований манікюр, який передбачає апаратну обробку і обрізну техніку. У даному випадку більш ніжні місця пальців обробляють звичайними інструментами, а затверділа шкіра віддаляється фрезою.

Плюси і мінуси

Більшість представниць прекрасної статі не має вільного часу для відвідування салонів, тому щоб позбавити себе від довгих поїздок і очікувань у чергах, дами воліють доглядати за руками самостійно в домашніх умовах. Манікюр можна виконувати як обрізним, так і апаратним методом, при цьому останній користується більшою популярністю, оскільки його переваги наступні:

 • якісне видалення фрагментів ороговілого епідермісу без ушкодження здорових ділянок;
 • травмобезпечний, оскільки під час сеансу не застосовуються різальні інструменти;
 • стерильний — при обробці виключається попадання забруднень та інфекції;
 • забезпечує довгий догляд, шкіра відростає повільніше і нігтики не вимагають частої корекції;
 • руки не потрібно розпарювати ванночках і розм'якшувати, що захищає шкірний покрив від вимивання міжклітинної жиру і знижує ризик листковий рогових пластин;
 • можливість отримання симетричної форми нігтя, краї стають охайними та ідеально рівними.

  Незважаючи на переваги у апаратного манікюру є і недоліки.

  • Косметична процедура досить складна і самостійно впоратися з фрезою під силу не всім початківцям майстрам. Оскільки апарат працює на декількох швидкостях, які використовуються для обробки певних ділянок, для їх виставлення потрібен навик. Не маючи досвіду в експлуатації фрезера можна травмувати пластинку і зробити на ній поперечні або поздовжні бороздочки. Крім цього, процедура може бути прикрою і болючою, якщо її проводити неправильно.
  • Такий манікюр не гарантує повної «чистоти», яка досягається при обрізному методі. Так як шкіра розпарюється, майстру за допомогою фрезера практично нереально прибрати всю кутикулу.
  • Не можна використовувати апаратний манікюр дівчатам, у яких нігтики знаходяться в дуже занедбаному і недоглянутому стані.

  Підвівши підсумки, можна сказати, що апаратна технологія вважається корисною, вона полегшує роботу майстра і значно підвищує якість манікюру. Єдине, що для отримання відмінного результату потрібно мати навички і досвід у використанні апарату.

  Необхідні інструменти та матеріали

  Перед тим як приступити до самостійного опрацювання нагідок апаратним методом в домашніх умовах необхідно мати певний набір інструментів і допоміжні матеріали. Оскільки процедура здійснюється машинкою, необхідно заздалегідь підібрати зручну модель і навчитися нею користуватися. Апарат продається з двома видами двигунів.

  • Колекторний тип. Складається з декількох щіточок, що відповідають за зворотний хід. Мінусом таких двигунів є те, що вони працюють повільно і всередині вентилятора швидко збирається нігтьова пил. Крім цього, вони часто ламаються.
   • Безколекторний тип. Відрізняється тим, що у його комплектацію входять не щітки, а спеціальні електронні датчики, що контролюють подачу струму. Такі прилади характеризуються тривалою експлуатацією, вони безшумні і швидкі.

   Якщо апаратний манікюр планується проводити вперше будинку, то рекомендується набувати машинки з колекторним двигуном, оскільки вони коштують дешевше і дозволяють придбати досвід початківцям майстрам. Крім апарата для проведення манікюру, необхідно мати також наступні додаткові інструменти:

   • пушер або апельсинові палички (ними відсувають кутикулу);
   • щітка для пилу;
   • пилка (керамічний або скляний) з жорсткістю 240 грит;
   • настільний пилосос.

    Залежно від виду обробки нагідок необхідно підбирати фрези. Вони виготовляються з різного матеріалу і відрізняються призначенням. Як правило, класичний набір повинен складатися з таких фрез.

    • Алмазні. Їх використовують для роботи з самими ніжними ділянками шкіри, а також для корекції закінчень пластин і видалення кутикули. Алмазні фрези ефективні та дорогі. За рахунок алмазного напилення вони забезпечують не тільки профілактичний догляд, але і дозволяють виправляти нерівності нагідок.
    • Керамічні. Такі насадки набагато жорсткіше алмазних та їх застосовують для роботи з проблемними зонами. Зазвичай майстри керамічними фрезами видаляють мозолі і загрубілі ділянки. Вони випускаються різної зернистості від 100 до 400 мкм.
    • Зворотний конус. Ця насадка необхідна для підготовки пластин до французького манікюру, оскільки робить кінчик нігтя рівним і без перепадів на висоті.
    • Кульовий бор. Використовується в тому випадку, коли необхідно позбутися від наростів і дрібних тріщин. При наявності смужок з грубою шкірою навколо нігтя подібний інструмент практично незамінний. Він ідеально стесывает загрубілі епідерміс, не пошкоджуючи рогову платівку.

    Крім цього, для зняття гель-лаку і укорочення нагідок знадобиться набір інструментів циліндричної форми. Тому кожному майстрові під рукою потрібно мати «барабанчик» та конусоподібні полірувальники. Дані інструменти можуть бути як з пластику, так і з силікону.

    Правила безпеки

    Манікюр з застосуванням апаратної обробки виконується однаково як в салонах краси, так і домашніх умовах. Недосвідченим майстрам, які роблять процедуру вперше, необхідно знати певні правила. Щоб уникнути порізу шкіри й ушкодження пластини їм важливо врахувати наступні моменти:

    • ручку апарата слід тримати міцно, це мінімізує його вібрацію;
    • не можна щільно притискати до пластині насадку;
    • під час процедури потрібно витримувати кут в 45 градусів, особливо це стосується корекції бічних зон і загрубілі ділянок;
    • насадку потрібно плавно переміщати від центру до краю і не затримуватися довго на одному ділянці;
    • починати рекомендується з мінімальними оборотами апарату.

    Крім цього, у безпеці процедури величезну роль відіграє і правильність експлуатації машинки. За нею треба доглядати і після кожного сеансу ретельно очищати від пилу. Не можна перегрівати прилад: у тому випадку, якщо з'явилося надмірне тепло і помічений запах гару, пристрій необхідно відразу вимкнути і дати йому відпочити 20 хвилин. Зберігати апарат слід у коробці в сухому місці.

    Підготовка до процесу

    Перед тим як вдома приступити до апаратного манікюру, потрібно здійснити ряд підготовчих заходів. Спочатку нігтьові пластини очищають від старого покриття, застосовуючи спеціальні засоби. Фахівці рекомендують проводити очищення щадними препаратами, до складу яких не входить ацетон. Руки перед процедурою повинні бути чистими і сухими, їх не можна розпарювати ванночках. Тому шкіру слід промити водою з милом і добре висушити.

    Потім слід змастити кутикулу пом'якшувальною засобом і акуратно відсунути її до основи за допомогою паличок. Коли кутикула приведена в порядок і шкіра на пальцях висушена можна приступати до основної корекції та надати нігтикам обрану форму.

    Техніка виконання

    Процес виконання апаратного манікюру в домашніх умовах вважається непростим, але будь-яка охоча дівчина зможе швидко освоїтися з даною технологією і робити його самій собі. Головне, проводити процедуру правильно і поетапно. Для початківців майстрів в цьому допоможе наступна покрокова інструкція.

    • Спочатку підготовлені пальчики потрібно обробити фрезами середньої жорсткості. Ними видаляються сухі ділянки епідермісу і очищаються бічні валики навколо нігтика. Крім цього, щадними насадками слід усунути мозолі на долонях. Для цього ідеально підійдуть фрези у формі барабана з середньою абразивністю. Прибрати омертвілі клітини епідермісу можна також і за допомогою кулястої насадки.
    • Потім можна переходити до корекції форми і довжини пластин, застосовуючи трапецієвидні і циліндричні насадки. Якщо дизайном передбачена коротка довжина нігтика, то необхідно залишати невеликий кінчик в 2 мм.
    • Далі, здійснюється полірування нігтьової поверхні спеціальними фрезами. Під час процедури не можна допускати дотику до нігтя краю насадки інакше пластину можна подряпати. Щоб уникнути пошкодження рогової пластини насадку слід переміщати від центру в сторони і не затримуватися довго на одному ділянці.
    • Потім щіточкою очищають нігтики від пилу. У тому випадку, коли манікюром не передбачено декоративне оформлення, на зону нігтя і кутикули наносять поживне масло. Якщо ж планується створення дизайну, то подібну процедуру проводять по його закінченні, так як крем і жирне масло погіршать зчеплення поверхні нігтя з лаком.

     Крім цього, недосвідченим майстрам важливо врахувати в роботі наступні нюанси:

     • ручка апарату при обробці нагідок повинна проводитися від центру кутикули до бічних краях;
     • тримати апарат необхідно зручно, як кулькову ручку;
     • для догляду за ніжними ділянками допускається використання насадок тільки з низькою і середньою абразивністю;
     • апарат рекомендується запускати на швидкості від 12 тис. до 15 тис. об/с;
     • щоб уникнути печіння, обробку потрібно виконувати акуратно і не на одній точці;
     • під час сеансу важливо стежити за тим, щоб фреза обертається не зачіпала платівку.

     Варто також зауважити, що апаратний догляд не рекомендується для всіх типів нігтів. Тому якщо кутикула м'ясиста і велика, то її краще всього видалити обрізний технологією за допомогою спеціальних кусачок. В даному випадку також можна застосувати комбінований манікюр, коли одні ділянки обробляють класичним, а інші — апаратним методом.

     Поради по догляду секрети

     Запорукою гарних нігтиків вважається не тільки правильно зроблений манікюр, але і догляд за ними після даної процедури. Тому щоб якомога довше зберегти ефект доглянутості необхідно виконувати прості правила.

     • Знімати відросла довжину пластин найкраще скляній пилкою або інструментами на гумовою або картонній основі. Така корекція нігтів вважається щадною і не приносить шкоди поверхні. Підпилювати нігтики рекомендується в одному напрямку і в сухому стані.
     • Кутикула після апаратного манікюру відростає повільніше, але це не означає, що її не варто зовсім обробляти. Періодично кутикулу необхідно змащувати спеціальним пом'якшувальним засобом і відсувати до основи за допомогою апельсинових паличок. Крім цього, важливо своєчасно видаляти по краях пальця задирки і омертвілу шкіру, використовуючи щипчики. Робити це потрібно обережно, щоб не пошкодити здоровий епідерміс і не викликати його запалення. В іншому випадку манікюр буде зіпсований і виправити ситуацію можна буде тільки через кілька днів.
     • Виконуючи нігтьовий дизайн, варто відповідально поставитися до вибору лаків. Бажано купувати засоби відомих торгівельних марок. Періодично нігтикам необхідно давати відпочинок і залишати їх нефарбованими. Часте застосування темних лаків може також викликати пожовтіння нігтів. Щоб цього не допустити, оброблену пластину потрібно покривати захисної основою і при знятті лаку використовувати препарати, що не містять у складі ацетон.

     Стильні ідеї для дизайну

     Отримати ідеальний манікюр в домашніх умовах стало можливо за допомогою апаратної техніки обробки нігтів. На даний момент існує багато цікавих видів нейл-арту, який легко виконати самостійно. Величезною популярністю у сучасних дівчат користуються наступні варіанти дизайну.

     • Короткий манікюр. Його можна доповнити ніжними квітковими мотивами. Подібне оформлення завжди в моді і ідеально поєднується з будь-яким нарядом. Щоб створити романтичний образ, досить акуратно обробити машиною нігтики і нанести пензликом або через трафарет красивий орнамент.
     • Спортивний. Подібний манікюр, як правило, вибирають дівчата, які часто відвідують спортивні зали. Коротка довжина пластин і відсутність страз не вважається ознакою відсутності оригінальності. В даному випадку можна застосувати гру яскравих фарб і нанести незвичайні фігурні зображення.
     • Монохромний. В даному нейл-арте головний акцент робиться на колір. Величезний вибір палітри дозволяє створювати цікавий манікюр. У цьому і майбутньому сезоні в моді жовтий і зелений колір. При цьому для середньої довжини нагідок добре підходить мигдалеподібна або овальна форма. Непогано виглядають контрастні відтінки і на квадратах.
     • Стемпинг. На середню довжину пластин можна легко нанести картинки будь-якого дизайну. Величезним попитом у модниць користуються як одноколірні, так і різнокольорові малюнки.
     • Оксамитовий. Після апаратної процедури нігтики часто оформляють акриловою пудрою. Таке виконання виглядає розкішно і стильно. Для літнього манікюру краще всього вибирати об'ємний дизайн і яскраве глянсове покриття, взимку ж можна прикрасити пластини теплими кольорами, нанесеними у вигляді плетених візерунків.
     • Довгий манікюр. Його зазвичай вибирають для весіль та урочистих заходів. Форма пластин може бути різною, але стилісти радять віддавати перевагу балерині, мигдалеподібної і овальної форми. Влітку для дизайну підійдуть контрастні кольори і розпис у вигляді фруктів; взимку ж можна намалювати сніжинки і доповнити манікюр з блискітками.
     • Металік. Вважається ідеальним варіантом для створення вечірнього образу. У такому нейл-арте допускається використання «битого скла», фольги, дзеркальної пудри. Головне, щоб нігтики сяяли і переливалися кольорами на світлі.
     • Френч. Це класичний вид манікюру, який завжди буде модним. Для отримання ідеальної поверхні пластин потрібно виконувати ретельне шліфування фрезами. Що ж стосується колірного оформлення, то традиційний білий колір можна замінювати на більш яскраві відтінки. Цікавим рішенням також стане оформлення кінчиків кількома кольорами.

     Відгуки

     На сьогоднішній день існує декілька технологій для виконання манікюру в домашніх умовах, але особливою популярністю серед них став користуватися апаратний метод. Представниці прекрасної статі оцінили його по достоїнству, так як він дозволяє безболісно і безпечно видаляти мозолі, огрубілі ділянки шкіри і кутикулу. На відміну від обрізний технології апаратний манікюр повністю виключає порізи і поранення. Крім цього, пані відзначили, що така корекція тримається довше.

     Задоволені також даною процедурою і молоді мами, у яких немає вільного часу на відвідування салонів. Маючи простий набір інструментів і машинку, вони можуть самостійно привести в порядок нігтики і насолоджуватися ефектом доглянутості тривалий час. Позитивні відгуки залишили і дівчата, які перебувають у постійних роз'їздах і не можуть вчасно потрапити до майстра манікюру. Вони успішно проводять процедуру самостійно.

     Як робити апаратний манікюр, ви дізнаєтеся у відео нижче.