Як і чим зняти гель-лак в домашніх умовах?

Своєю вражаючою стійкістю гель-лак зобов'язаний нерастворимому пластичному гелю у комбінації зі звичайним лаком. За рахунок поєднання цих компонентів гелевий манікюр здатний триматися як мінімум два тижні, а як максимум – місяць, причому без втрати глянсового блиску. Безумовно, цьому виду декоративного покриття потрібна своєчасна часткова або повна корекція, проте не завжди виходить зробити її у нейл-майстра. У зв'язку з цим виникає питання про можливість проведення даної процедури будинку своїми силами. З'ясуємо, які засоби допоможуть вирішити це завдання максимально ефективно і безпечно для здоров'я нігтів.

Кращі способи

Майстри нігтьового сервісу негативно ставляться до самостійного видалення гелевого покриття будинку з метою економії часу і грошей на відвідування салону. Вони аргументують це тим, що за використання непрофесійних коштів або механічних маніпуляцій при знятті гель-лаку може постраждати нігтьова пластина. А значить, краще не ризикувати і видаляти його у професіоналів. В іншому випадку пошкоджені нігті доведеться лікувати і відновлювати, таким чином спроба заощадити навпаки призведе до збільшення тимчасових і фінансових витрат.

Подібна інформація нерідко стає для жінок приводом до роздумів з приводу того, чи варто взагалі наносити це красиве стійке покриття. Адже якщо його потрібно терміново прибрати, то де гарантія, що в той момент не буде проблем з часом для корекції в салоні? Насправді при наявності певних навичок і знань цей матеріал для манікюру цілком можна зняти і в домашніх умовах без негативних наслідків для здоров'я нігтів. Але варто мати на увазі, що його видалення вважається набагато більш трудомістким процесом у порівнянні із звичайним лаком.

Гелю властиво проникати у верхні шари нігтьової пластини, яку легко травмувати внаслідок неакуратного поводження з інструментами при механічному зняття. Згубно позначитися на стані нігтів може і застосування низькоякісних засобів або порушення багатоетапної техніки видалення суперміцного лаку.

Так що майстра багато в чому мають рацію. Тому перш ніж переходити до практики, потрібно досконально вивчити теорію: що, як, чим і в якій послідовності треба робити.

Професійні засоби

В області нігтьової естетики при створенні гелевого манікюру використовуються певні інструменти і спеціальні препарати, завдяки яким полімерне покриття стійко тримається на нігтях і бездоганно виглядає під час шкарпетки. А які засоби дозволяють безпечно видалити його і в чому їх особливості, з'ясуємо далі.

  Ремувер

  Майстри nail-індустрії знімають гель-лакове покриття та інші штучні матеріали (тіпси, акрил, біогель) рідким засобом під назвою ремувер (remover). Його головна перевага полягає у швидкому і делікатному дії. Він ефективно видаляє декоративне покриття, розчиняючи його за 8-10 хвилин і зберігаючи структуру нігтьової пластини.

   Подібну здатність рідина набула завдяки вмісту в складі водного розчину каустичної соди (гідроокис натрію), який надає руйнівний вплив на пігменти будь-якої складності, та фруктової гліколевої кислоти, що має масу корисних косметичних властивостей. Зокрема, вона має регенеруючу здатність і стимулює механізми оновлення клітин дерми.

   Присутність в косметичному продукті масел (касторової, арганової) та вітаміну E забезпечує живлення нігтів, сприяє їх природному відновленню. Кондиціонери дбають про красу рук і підтримують нормальний водний баланс шкіри.

    Ремуверы добре використовувати зі спеціальними багаторазовими прищіпками, які надягають на кінчики пальців. Такі затискачі володіють великими перевагами перед фольгою:

    • забезпечують більш щільне притиснення ватяних дисків до нігтям;
    • скорочують тривалість процедури видалення покриття;
    • виключають тактильний дискомфорт, як це нерідко буває при замочуванні нігтів у фользі;
    • дозволяють знизити витрати на придбання дорогого ремувера за рахунок його економічної витрати.

    Стимер

    Сьогодні фахівці з манікюру для видалення штучних декоративних покриттів активно задіюють досягнення технічного прогресу. Хоча розробити машину, здатну акуратно фарбувати нігті, нікому ще не вдалося, зате вдалося створити розумного помічника, який вміє розчиняти шелак. Мова йде про стимере – унікальний прилад, що володіє винятковими перевагами, які вже встигли оцінити майстра нігтьового сервісу і їх клієнти.

     Переваги корисного гаджета:

     • робить процес зняття будь-яких штучних покриттів (гель-лак, біогель, акрил) швидким, легким і зручним;
     • дозволяє обійтися без виснажливої процедури замочування нігтів з прищіпками або ковпаками з фольги;
     • здатний з легкістю видаляти навіть найскладніші гель-лакові дизайни;
     • діє м'яко і не травмує роговий шар нігтя;
     • володіє зрозумілим і простим принципом роботи, завдяки чому його можна використовувати не тільки в салонах краси, але і вдома;
     • дає можливість економити час та гроші на витратні матеріали для зміни nail-дизайнів.

     Апарат працює аналогічно компрес: компоненти штучного покриття розчиняються під дією парів рідини для зняття гель-лаку, нагрітої в приладі.

     Як його правильно використовувати:

     1. розміщуємо апарат на рівній стійкій поверхні;
     2. наливаємо в пластиковий резервуар 60 мл ремувера і закриваємо кришкою;
     3. підключаємо до джерела електроживлення і чекаємо звукового сигналу, який повідомляє про готовність пристрою до роботи;
     4. фінішний топ обробляємо за допомогою бафа або пилки;
     5. опускаємо пальці в ряд отворів, стиснувши їх таким чином, щоб виключити контакт з ремувером;
     6. тривалість процедури становить 5-15 хвилин, що залежить від виду покриттів;
     7. під час процедури прозвучить два звукових сигнали, руку витягуємо з пристрою після того, як прилад пропищит вдруге;
     8. беремо пушер і позбавляємося від залишків гель-лаку.

     Ремувер в апараті рекомендується зберігати та використовувати максимум протягом 3-5 днів виходячи з того, наскільки часто прилад використовується.

     Фрезер

     Можливості апаратного манікюру – простого, безпечного і, мабуть, найефективнішого з існуючих способів догляду за нігтями, перевірили на собі тисячі жінок. У цьому випадку нігтьові пластини з прилеглими до них ділянками обробляють спеціальним приладом – фрезером. В залежності від виду маніпуляцій з нігтями майстра оснащують його тими чи іншими змінними насадками – керамічними або алмазними фрезами, що дуже зручно, так як використання одного апарата дозволяє виконувати широкий спектр манікюрних процедур.

     Цей девайс застосовують для наступних видів робіт:

     • надання різної форми нігтьовим пластин;
     • видалення кутикули і птеригия – тонкої плівки на підставі нігтьової пластини;
     • глибока прочищення бічних пазух рогових пластин;
     • шліфування нігтів з/без вирівнювання їх поверхні під нанесення декоративного покриття;
     • зняття старих декоративних покриттів, у тому числі з штучних матеріалів.

     На думку nail-майстрів, видалення гель-лаку фрезером шляхом спилювання – найбільш щадний спосіб позбавлення від цього штучного матеріалу. Коли активні речовини ремуверов руйнують компоненти гелю, то одночасно з цим вони знежирюють і зневоднюють нігтьову пластину. При використанні фрезера подібного не відбувається, оскільки полімерний матеріал спиливается тільки до базового шару, що передбачає безпосередній контакт виключно між фрезою і гелем.

     Вибір фрез залежить від рівня підготовки майстра. Для новачків, які тільки осягають премудрості роботи з цим приладом, оптимальним варіантом будуть керамічні фрези з жовтою лінією. Такий інструмент самий безпечний, так як не нагрівається в процесі роботи і їм практично неможливо травмувати шкіру.

     У робочому арсеналі профі, як правило, присутні алмазні фрези малої абразивності з каймою червоного кольору і вироби з кераміки середньої жорсткості з лінією синього кольору. Головний критерій підбору форми інструменту – зручність в роботі. Досвідчені майстри радять віддавати перевагу конусовидным або циліндричним насадкам або тим, що за формою схожі на кукурудзяний качан.

      Порядок роботи з фрезером.

      1. Виставляємо швидкість приладу. Якщо використовується кераміка, то працюємо на 10-15 тис. об/хв, а коли алмазний інструмент – мінімум 20 тис. об/хв.
      2. При спилюванні покриття робимо довгі руху від зони росту кутикули в напрямку краю нігтьової пластини.
      3. В процесі роботи не затримуємося в одній точці оброблюваної поверхні довше секунди і намагаємося виконувати всі маніпуляції з рівномірним розподілом тиску.
      4. Спилюємо лише штучний матеріал, нігті не чіпаємо. Працюємо тільки до базового шару, побачивши який видалення припиняємо.
      5. Повністю прибравши декоративний кольоровий шар, беремо м'який баф і поліруємо базу.
      6. Наносимо поживне масло на волосся і нігті.

      Тут же варто згадати про використання пилок в якості альтернативи фрезеру. Звичайно, цей спосіб набагато більш трудомісткий і займає чимало часу. Однак звичайні пилки теж здатні допомогти позбутися гель-лаку в домашніх умовах, потрібно лише запастися терпінням.

      Для роботи знадобиться кілька пилок для нігтів з абразивністю 100-150 грит. Їх застосовують для додання необхідної форми нігтям з штучних матеріалів. У цьому разі покриття також спилюють до базового шару. Щоб не прибирати зайвого, потрібно регулярно видаляти опил і застосовувати клинсер для видалення липкого шару. База знімається за допомогою м'якого бафа, а якщо її залишають, то полірують їм все відшарувалися і нерівні місця.

      Ацетон

      Це один з найбільш простих і недорогих способів зняти гель-лакове покриття, не виходячи з дому. Основний недолік ацетону полягає в зневодненні нігтів. Процедуру проводять виключно з використанням ацетоновмісних косметичних рідин для зняття лаку (ЖДСЛ) типу «Северини», а ніяк не агресивного розчинника для побутових потреб.

      Порядок дій:

      • беремо кілька невеликих ємностей і наповнюємо їх засобом для зняття лаку на основі ацетону;
      • спилюємо фініш пилою зі ступенем жорсткості 100-150 грит;
      • обробляємо область поруч з кутикулою і сам шкірний валик кремом з жирною текстурою, спеціальним маслом або вазеліном;
      • опускаємо пальці в ємності з рідиною так, щоб вона цілком покривала нігті, і залишаємо розмочуватися на 8-10 хвилин.

      Розм'якшене полімерне покриття зчищають апельсиновими паличками.

      Гель-лак також можна видалити за допомогою спеціальних серветок, які вже просочені ацетоном. Їх можна замовити в магазинах nail-спеціалізації. Недолік серветок в тому, що для позбавлення від гель-лаку в більшості випадків доводиться робити не одну, а кілька спроб плюс вони теж здатні пересушувати нігтьові пластини.

      У кожній упаковці знаходяться окремі пакетики, а кожен з них, у свою чергу, містить по одній безворсовою серветці, просоченої активним компонентом. Матеріал, з якого виконані внутрішні частини пакетиків, схожий зі звичайною фольгою.

      Після спилювання верхнього шару покриття і використання жирного крему для обробки шкіри навколо нігтьових пластин, пакетики обрізають з одного краю і дістають серветки, намотуючи їх на нігті. Потім пакетики надягають на пальці і обережно притискають їх, щоб вони не злітали.

      Через 15-20 хвилин перевіряють стан гель-лакового покриття. Якщо воно так і залишилося на нігтях, то беруть апельсинову паличку і підцепляють його. У разі невдачі процес повторюють, підлив у ці ж пакетики ЖДСЛ, а потім, надівши їх на пальці.

      Горілка або спирт

      Коли немає ремувера, зіпсований гелевий манікюр можна прибрати горілкою або спиртом. Для розведення спирту використовують воду в пропорції 1: 2. Горілка не розбавляється. Будь-яким з цих коштів просочують ватяні диски, прикладають їх до нігтів і щільно намотують поверх фольгу, щоб прискорити руйнування полімерного матеріалу. Через 15-20 хвилин стягують фольгу з пальців в тій же послідовності, що і при укладанні на нігті. Якщо покриття залишилося на місці, процедуру повторюють. Механічні маніпуляції заборонені, так як при цьому можна пошкодити роговий шар нігтя.

      Підготовка

      Для зняття блиску потрібно пошкодити фінішний топ за допомогою бафа або м'якою пилки. За рахунок порушення цілісності фінішу ремувер зможе глибше проникнути в «багатошаровий» гель-лаків манікюр, а тривалість процедури при цьому скоротиться. Оскільки при нанесенні гель-лаку кінчики нігтів обов'язково запечатують, то коли його знімають, їх важливо обробити пилянням, тим самим «роздрукувавши» покриття на торцях нігтьової пластини. Всі вироблені дії повинні бути акуратними і розміреними, надмірні зусилля тут точно не потрібні.

      Для подальшого миття рук використовують нейтральне мило і теплу воду. Потім околоногтевые валики змазують будь-яким з наявних кремів, щоб знизити агресивний вплив активної речовини в ремувере і захистити шкіру. В іншому випадку рідкий засіб може стати причиною небажаної реакції або сильного почервоніння шкірних покривів. Після цього переходять безпосередньо до самої процедури видалення покриття.

      Процес зняття

      Розглянемо покроково, як правильно прибрати гель-лак за стандартною технологією з використанням ремувера або ЖДСЛ на основі ацетону.

      Для роботи знадобиться:

      • ватні подушечки;
      • пилки для нігтів: баф для полірування гель-лаку на натуральних нігтях і пилка з абразивністю 180-240 грит;
      • палички з деревини апельсинового дерева;
      • фольга відривна або спеціальні затиски;
      • крем для жирної та насиченою текстурою.

      У салонах замість ватяних дисків майстри користуються спеціальними серветками, які за структурою та експлуатаційно-технічними характеристиками схожі на натуральні матеріали. Але при цьому серветки мають додаткові корисні властивості, хорошу повітропроникність та гігроскопічність, антистатичність і гіпоалергенність.

      Важливо, що ці вироби виконані з безворсового матеріалу, тобто після їх використання при гелевому та акриловому моделювання на нігтях не залишаються частинки ниток. Серветками дуже зручно прати липкий дисперсійний шар з штучних покриттів після полімеризації в УФ-лампі, очищати від гель-лаку штучні або натуральні нігті, обезжиривать нігтьову пластину. Ще один плюс серветок – економічна витрата.

       Послідовність дій.

       • Вирізаємо з подушечок 10 накладок, які збігаються за розміром і формою з нігтями, щоб мінімізувати згубний вплив агресивних речовин розчинюючого складу на шкіру.
       • Гарненько просочуємо накладки ремувером або ЖДСЛ, закриваємо ними нігті і намотуємо зверху фольгу або надягаємо прищіпки, щоб запобігти випаровування активного компонента.
       • Засікаємо час. Щоб видалити полімерне покриття ремувером, потрібно почекати 8-10 хвилин. Якщо знімати його засобом на основі ацетону, то час очікування збільшується вдвічі.
       • Для прискорення процесу розмочування гелю фольгу на пальцях рекомендується час від часу розминати легкими масажними рухами.
       • По закінченні визначеного часу прибираємо з одного пальця фольгу або прищіпку разом з ватною накладкою. Потім пробуємо підчепити і стерти розм'якшене полімерне покриття за допомогою пушера або дерев'яної палички. Щоб уникнути розшаровування нігтьової пластини інструментом працюємо тільки по напрямку її зростання.
       • Позбавляємося від решти смужок фольги або прищіпок разом з ватяними накладками і аналогічним чином знімаємо покриття з інших нігтів.
       • При наявності залишків гель-лаку після процедури беремо м'який бафф і акуратно зачищаємо проблемні місця.
       • Змахуємо опіл, миємо руки і обробляємо нігті поживним складом.

       При використанні ЖДСЛ на основі ацетону процедура може не принести бажаного результату з першого разу, тому при необхідності повторюють.

       Багатьом прихильницям гель-лаку подобаються сліпучі nail-дизайн зі стразами. Знімати такі прикраси для нігтів не складніше, ніж наносити. Зробити це можна за допомогою манікюрного фрезера з гострою насадкою, приміром, зонтиковидною форми, або старих щипчики для манікюру. У першому випадку камінчики просто обережно піддягають знизу фрезою, а в другому – щипчики потрібно підвести до основи страза і злегка натиснути.

       Обидва способи прості і забезпечують однаковий результат: стрази легко зіскакують зі своїх місць. Після видалення всіх прикрас нігті обробляють топом і знімають гель-лак будь-яким з описаних вище методів.

       Поширені помилки

       Використання гель-лаку саме по собі не може стати причиною погіршення стану нігтів. Зате порушення технології його видалення якраз здатне призвести до різних негативних наслідків – погіршення зовнішнього вигляду і витончення нігтьових пластин.

        Помилки, із-за яких при знятті полімерного покриття найчастіше страждають нігті.

        • Неправильне спилювання фінішного топа. Замість зняття глянцю з нігтів деякі новачки намагаються позбутися від усього штучного матеріалу, зачіпаючи при цьому верхню частину нігтьової пластини. Серед них є і ті, хто не розрізняє базу і натуральний ніготь через прозорості базового покриття. В результаті нігті спилюють мало не під нуль.
        • Використання залізного пушера замість апельсинових паличок. Це інструмент для досвідчених майстрів. Якщо його застосовують для спилювання топа ті, хто тільки знайомиться з манікюрним справою, то в більшості випадків подібний експеримент закінчується плачевно. Набагато простіше і безпечніше видалити фініш баффом до базового покриття з подальшим размачиванием його залишків ремувером. Після цього залишиться взяти м'яку дерев'яну паличку, яка просто не здатна пошкодити нігті, і прибрати покриття.
        • Видалення недостатньо розм'якшеного покриття. Якщо матеріал після замочування у фользі або прищіпках погано піддається зняттю, деякі продовжують його наполегливо зчищати і тим самим травмують нігті. Хоча потрібно всього лише ще потримати гель лак в фользі або додати ремувера, щоб по максимуму розм'якшити полімерне покриття.
        • Застосування дешевих коштів низької якості. Після видалення гель-лакового покриття такими препаратами шкіра на руках, пальцях може почати свербіти або сильно свербіти. У власниць чутливої шкіри найчастіше починається алергія, яка проявляється пухирями або набряком шкірних покривів.

        Подальший догляд за нігтями

        Після зняття гель-лаку нігті потребують комплексного догляду, який полягає в їх харчуванні, зміцнення і захисту. Для оздоровлення і відновлення краси нігтів можна користуватися як магазинними препаратами, так і недорогими домашніми засобами.

         Перерахуємо найбільш популярні готові засоби для зміцнення нігтів.

         • Кератіновие маски з поживними маслами. Завдяки вмісту кератину – головного будівельного матеріалу, що формує нігтьову пластину, такі препарати стануть незамінними помічниками в боротьбі за відновлення сильно пошкоджених нігтів після зняття гель-лаку.
         • Зміцнюючі покриття. У складі таких лаків присутній кальцій, підвищує міцність нігтів, різні вітамінно-мінеральні сполуки і протеїни, які вирішують проблему їх ламкості, волокна шовку і кевлара, що утворюють на поверхні нігтьової пластини захисний бар'єр. Існують також лікувальні кольорові лаки. Їх використання дозволяє не відмовлятися від красивого манікюру в період відновлення нігтів.
         • Мінеральні пасти. Такі засоби володіють здатністю запечатувати відшарувалися лусочки роговий пластини, сприяють загоєнню мікропошкоджень, повертає нігтям блиск і гладкість.
         • Відновлюючі олії. В їх складі міститься токоферол і пантотенова кислота. Ці вітаміни стимулюють регенерацію тканин, запобігають розшарування нігтів, активізують їх зростання.
         • Поживні сироватки. Такі системні комплекси зі збалансованим вітамінно-мінеральним складом використовують для вирішення різних проблем з нігтями.

          Привести нігті і кутикулу в порядок можна за допомогою домашніх засобів.

          Масаж рук краще всього робити з оливковою, реп'яхову, касторовою, мигдальним лляною олією. Для живильних масок підійде масло жожоба і виноградних кісточок. Систематичне застосування масел пом'якшує, насичує і омолоджує шкіру.

           Зміцнити і відновити нігті, травмовані агресивними активними компонентами в складі ЖДСЛ на основі ацетону, можна за допомогою ванночок з натуральними засобами.

           • З маслами. Касторку, соєва олія і бергамотове ефірне масло змішують у співвідношенні 7: 3: 1, а потім отриману суміш підігрівають на водяній бані. Занурюють у ванночку кінчики пальців, періодично масажуючи шкіру навколо кутикули. Тривалість процедури – 20-30 хвилин.
           • З морською сіллю. У невелику ємність наливають теплу воду, розчиняють 30 г чистої морської солі без ароматичних ароматизаторів або інших домішок і занурюють пальці в лікувальний розчин. Тривалість процедури – 15-20 хвилин.

           Після таких ванночок потрібно ретельно витерти руки і покрити зміцнює нігті лаком з вітамінно-мінеральним складом.

           Як зняти гель-лак в домашніх умовах, ви дізнаєтесь з відео нижче.