Вирівнювання нігтьової пластини базою під гель-лак

У світі є деякі речі і явища, споглядати які можна нескінченно. Всім відомо, що це вода і полум'я. А ось модниці можуть годинами спостерігати за яскравими відблисками на своїх нігтики. Але часом сюрприз у вигляді нерівній нігтьової пластини псує враження від манікюру, а лак лягає не зовсім рівним шаром. Варто розглянути, як уникнути подібної проблеми і як з нею боротися.

Що це таке?

У всіх нігті мають свою індивідуальну текстуру. Не відчувають проблем ті дівчата, у кого вона по природі рівна і без вад. Але хто є володарем нігтів з нерівною поверхнею, понад ламкого і чутливих. А під час процедури манікюру нігтики піддаються додатковим випробуванням у вигляді обпилів, шліфування, апаратним дій, що створює додаткове навантаження на нігті. Вирівнювати нігті потрібно для того, щоб склалася правильна їх архітектура. Крім того, це запобігатиме такі неприємності, як затікання лаку, нерівність покриття, забарвлення зони кутикули.

Вирівнювання проходить в наступні два етапи:

 • перший шар – грунтове, призначений для маскування дефектів нігтя;
 • другий – фінішний, завдяки рівному розтіканню бази нігтик приймає природну рівну форму, сходячи нанівець в області зростання кутикули; в результаті виходить ідеально рівна готова до декорування нігтьова поверхню.

Вирівнювання поверхні нігтя – це важливий етап манікюру. Він має такі переваги, як:

 • можливість зміцнити нігті додатково і продовжити термін носіння декоративного покриття;
 • створення геометрично правильної поверхні нігтя, що дасть правильний напрямок його зростання;
 • простота процедури – часу йде не більше 15 хвилин, а додаткових коштів для її проведення не потрібно; важливо проводити процедуру вирівнювання в тому випадку, якщо колишній манікюр знімається апаратом, оскільки потрібно залишити шар бази недоторканим, щоб додатково захистити ніготь від зовнішніх впливів;
 • естетичність – рівна нігтьова пластина дозволить зробити глянцеві відблиски нігтів після нанесення декоративного покриття ідеальними.

Як уже зазначалося, немає необхідності купувати спеціальні засоби для цього етапу манікюру. Вирівнювачем можуть виступити кошти, які є у кожного нейл-майстра, а саме:

 • вирівнювальна база для гель-лаків;
 • зміцнюючий біогель;
 • гелі для нарощування нігтів;
 • акрилова пудра.

Важливо! Загальний принцип вибору вирівнюючого шару – щільність і густота. Рідкі основи для гель-лаків або самовирівнюючі гелі не підійдуть, оскільки просто стечуть з нігтя набік і створять додаткові проблеми.

Як вибрати?

Найпростіший спосіб вирівняти нігтьову пластину – скористатися гель-лаком. Цей метод під силу навіть новачкові. Насамперед, варто звернути увагу на флакончик з базою – на ньому повинна бути написана мітка «з каучуком». Каучук робить склад більш в'язким, густим і пластичним. Саме завдяки такій гумової консистенції і відбувається заповнення поглиблень і вирівнювання горбків на нігті, формується арка правильної форми. Переваги цього методу полягають в наступному:

 • база з каучукової основою зазвичай самовирівнююча;
 • усуває природні дефекти нігтя;
 • швидкість нанесення.

Є варіант вирівнювання нігтя за допомогою біогелю. Його плюс полягає в тому, що він не лише вирівнює нігтик, але і лікує його завдяки вітамінно-мінеральних комплексів у складі, білків і смол. Біогель має такі переваги, як:

 • натуральний склад;
 • лікувальний ефект;
 • прискорення росту нігтів;
 • простота зняття покриття.

Однак варто зазначити, що працювати з біогелем складно. Кисть не повинна доторкатися до робочої поверхні нігтя – вирівнювання повинно відбуватися від натягу складу. При виборі біогелю в магазині уважно розгляньте кисть – вона повинна бути м'якою і мати довгі ворсинки.

Третій варіант – вирівнювання нігтьової пластини гелем. Тут варто пам'ятати про те, що гель не можна зняти розчинником – його можна тільки спиляти машинкою для манікюру або абразивною пилкою. Склад гелю щодо нетоксичний і безпечний. Він добре вкриває і зміцнює ніготь, забезпечуючи рівне декоративне покриття та його стійкість до зовнішніх факторів.

Нарешті, можна скористатися для вирівнювання акриловою пудрою. Всім відомо, що акрил застосовують при нарощуванні нігтів. Однак цей матеріал досить універсальний. Працювати з ним складніше, ніж з вищепереліченими вирівнювачами, але в результаті ви точно будете задоволені результатом. Акрилова пудра відмінно зміцнює нігтики, служить міцною основою при зламаних куточках нігтів, дозволяє забезпечити зносостійкість покриття надовго. Вибір методу та матеріалу для вирівнювання нігтьової пластини залишається за вами, але пам'ятайте, що не варто занадто комплексувати з-за невеликих природних дефектів нігтів.

Як використовувати?

Ясна річ, що вирівнюючий шар на нігті – зовсім не основа манікюру. Перед його нанесенням ручки проходять ряд процедур – обпилювання нігтя, видалення кутикули, шліфування, нанесення основного праймера і вже потім базовий шар. Самовирівнювання відбувається в кілька етапів.

Якщо це база під гель-лак, то вони наступні:

 1. спочатку нанесіть на ніготь тоненький шар бази і просушіть його протягом декількох хвилин у спеціальній лампі;
 2. потім пензликом залиште велику краплю бази в центрі нігтя, а потім посуньте її верхній його точці, паралельно моделюючи округлість і З-образний вигин;
 3. не натискайте на кисть занадто сильно, моделювання вигину проводитися самим кінчиком пензля;
 4. для остаточної перевірки і ідеально рівного шару переверніть нігтик вниз покриттям – сила тяжіння сама виправить микропогрешности;
 5. не забудьте про торцеву сторону нігтика – обробіть її в останню чергу.

При вирівнюванні нігтів біогелем схема, по суті, є такою ж:

 1. спершу прогрунтуйте ніготь тонким шаром і просушіть його в лампі;
 2. потім велику краплю гелю рівномірно розподіліть по нігтю, починаючи з верхньої точки і рухаючись до кінчика; стежте за правильністю формування вигину нігтя – з боків у валиків біогелю повинно бути менше;
 3. не забудьте перевернути пальчик для гравітаційного вирівнювання в кінці.

При застосуванні пудри на основі акрилу в якості вирівнюючого шару є деякі особливості роботи, такі як:

 1. спершу на опиленный і сформований ніготь нанесіть невеликий по товщині шар бази і просушіть його;
 2. далі, як було описано вище, розподіліть велику краплю бази, і вже на нього посипте пудрою;
 3. після просушування нігтя в лампі видаліть надлишки пудри пензлем або щіточкою, нерівності можна прибрати пилою;
 4. акрилове покриття у кінці закрийте фінішним шаром бази;
 5. далі можна наносити декоративне покриття з обраним дизайном і топ.

Як бачите, не так вже й складно провести процедуру вирівнювання нігтьової пластини. Це під силу навіть новачкам у домашніх умовах при наявності необхідних матеріалів і лампи.

Поради

Взагалі, якщо нігті від природи мають нерівності і горбистість, то варто спробувати знайти першопричину таких проблем. Основними джерелами дефектів можуть служити наступні:

 • імунологічні захворювання;
 • гормональні порушення;
 • шкірні захворювання, такі як псоріаз та плоский лишай;
 • ослаблення імунітету, загальна втома організму;
 • грибок нігтів;
 • травми.

Важливо! Якщо раптом нігті стали болючими, ламкими і тонкими, то краще звернутися до вузького фахівця, який розбереться в проблемі і призначить адекватне лікування.

Можна спробувати виправити ситуацію, скориставшись народними радами. Одним з таких прийомів служать ванни, надають зміцнюючий та загальнооздоровчий ефект. Прикладом може стати ванночка для рук на основі олій: по кілька столових ложок оливкової, касторової і олії змішайте і підігрійте на водяній бані. Нігтики варто потримати в складі не менше 20-25 хвилин.

Що стосується практичних порад при вирівнюванні нігтьової пластини за допомогою нейл-коштів, то тут рекомендації полягають у наступному:

 • після вирівнювання огляньте нігтик з бічної сторони і з торця: ви повинні відстежити правильної арочної форми вигин з чіткими кордонами по центру нігтя;
 • перевіряйте покриття не тільки на око, але і на світ: відблиски на нігтях повинні бути рівними і чіткими, без будь-яких заломів і заломлення.

Рада з приводу того, як виконати покриття з ідеальним відблиском: тут не обійтися без лампи круглої форми. Глянець нігтя в першу чергу залежить від джерела світла. При застосуванні звичайної лампи блик може бути будь-якої форми (від квадрата до кута). З круглої ж лампою він стане ідеальним і правильної округлої форми. Можна скористатися звичайною настільною лампою, але головне – форма. Досить потримати ніготь під нею протягом 15-20 секунд, а потім вже помістити пальчики в лампу для полімеризації покриття.

У гонці за доглянутими ручками і стильним манікюром не забувайте про те, що в першу чергу нігті потребують правильного догляду. Не варто сподіватися тільки на чудеса нейл-індустрії та професіоналізм майстра. Вкрай важливо правильно і різноманітно харчуватися, проводити косметичні лікувальні процедури для нігтів (ванночки, маски, масаж), захищати руки від агресивних факторів зовнішнього середовища. Тільки тоді ваші пальчики будуть сяяти красою і здоров'ям до самих кінчиків.

Про те, як вирівняти нігтьову пластину під гель-лак, дивіться у наступному відео.