Чоловіча ревнощі: ознаки і причини

Люди відчувають різні почуття по відношенню один до одного. Одні ненавидять, інші пристрасно люблять. А є ще таке почуття, як ревнощі. Кажуть, що ревнощі та кохання завжди йдуть рука об руку.

Стереотипна думка не має під собою основи. По-справжньому люблячий чоловік з усіх сил буде намагатися не робити боляче рідним і близьким.

Що це таке?

Наука психологія присвячена душі. Вона вивчає і описує емоційні стани людини. Ревнощі – одна з найбільш яскравих почуттів, яке можуть відчувати не тільки люди, але і тварини. Чоловіки і жінки мають різний темперамент. Почуття ревнощів мучить сильніше тих, хто не може і не хоче стримувати свої емоції.

Представники чоловічої статі ревнують своїх обраниць з різних причин. Розглянемо найбільш поширені.

 • Візьмемо, наприклад, людини, дуже емоційного, але доброго й м'якого. І ось угораздило його сильно закохатися! А жінка дала нехай і невеликий, але привід для ревнощів. Через нестриманість він може собі дозволити висловити невдоволення у м'якій формі і не більше того.
 • Інша людина також має нестриманий характер, але до всього іншого він грубий, невихований і жорстокий. Цей коктейль почуттів призводить до того, що любов для неї стає нав'язливою ідеєю. Такий індивід не буде церемонитися, якщо його подруга дасть привід для ревнощів. Він вихлюпне весь негатив на оточуючих. В першу чергу, дістанеться об'єкту його обожнювання.
 • Наступний випадок – найбільш непередбачуваний. Чоловік – егоїст. Все, що оточує його, повинно належати тільки йому! Він завжди любить тільки себе.

Жінка – це теж частина його маленького світу. Такого не потрібен особливий привід для ревнощів. Досить одного погляду або невинною жарти і він влаштує сцену, так як щиро вважає, що має на це повне право.

 • З'єднання жорстокості і невпевненості в собі – це найважчий випадок. Такий чоловік здатний на будь-який вчинок. Він може дозволити собі насильство проти жінок. Привід для цього не потрібен. Він придумає сам. Це буде такий акт самоствердження. Подруга для нього – просто «лялька для биття», яку можна образити, щоб виплеснути свої негативні емоції.

Звичайно, можна навести ще безліч прикладів. Кожному чоловікові властиві індивідуальні риси характеру, які можуть переплітатися в різних варіантах. Придивіться уважніше до свого супутника, і ви зможете самі визначити, до якого з цих прикладів ближче його поведінку.

Чоловіча самовпевненість, часом навіть неусвідомлену, призводить до страждань його близьких. Ревнивий чоловік – це біда для жінки. В народі кажуть «б'є і ревнує, значить любить». Але як неприємно дивитися на сцену, коли чоловік ганяється з кулаками за напівроздягненою дружиною по вулиці. Бідолаха не знає, куди їй подітися від такої «любові».

Причини

В першу чергу, це почуття власництва. Якщо людина небайдужа до іншого, він відчуває страх втратити свій об'єкт обожнювання. І це цілком природно. Але в різних випадках це проявляється по-різному.

Все залежить від того, з якої причини людина став таким ревнивим. Можливо, в далекому дитинстві трапилася психологічна травма. Може, мати пішла з сім'ї до іншого чоловіка і кинула їх з батьком. Тоді такого індивіду буде здаватися, що і його обраниця рано чи пізно вчинить так само.

Почуття невпевненості у собі, страх тотального самотності штовхають боязкого в побуті чоловіка до ревнощів. Він вважає себе простою людиною. Працює на заводі, цікавиться футболом, не читає книг. А дружина, навпаки – інтелектуалка, гарна собою, розумниця, працює на престижній роботі.

Невідповідність особистісних якостей і характерів призведе до того, що у чоловіка розвивається депресивний стан. Він стане дратівливим і підозрілим. Почне контролювати свою дружину у всіх її діях, щоб не дати можливості зрозуміти, що він її не гідний.

Іноді представник чоловічої статі зосереджений на якійсь нерозв'язною проблеми, яка сталася у нього в житті. Після пережитого горя він боїться втратити останнього близької людини. Тому чоловік буде ревнувати свою обраницю і намагатися не випустити з уваги кожен її крок.

Жінки бувають різними. Деякі свідомо йдуть на конфлікт і намагаються викликати ревнощі чоловіка, фліртують «направо і наліво». Їм це подобається, так вони самостверджуються і розважають себе і оточуючих людей. В результаті така поведінка неминуче призводить до скандалів і розлучень.

Ревнощі у чоловіка може викликати занадто незалежна поведінка дружини. Коли вона дозволяє собі робити все, що захоче, має високооплачувану роботу і обертається в чоловічому колективі. Почуття власництва і гідності не дасть чоловікові довго терпіти таку поведінку дружини. В кінцевому підсумку він спочатку почне пред'являти претензії, а якщо це не допоможе, то збере речі і залишить будинок.

Чутки, безпідставні розмови про зради дружини теж можуть налаштувати чоловіка на прояв ревнощів.

Припустимо, свекруха постійно говорить синові про те, що його дружина часто затримується на роботі, одягається занадто яскраво, не стежить за дітьми.

Згодом чоловік піддається навіюванню і починає ставитися до своєї другої половинки з підозрою. Це призводить до скандалів і розладів у сім'ї.

Як проявляється?

Чоловіча ревнощі не видно неозброєним оком. Це почуття може «шифруватися» під різними причинами прояву невдоволення в побуті.

Досвідчені фахівці навчилися визначати неявні ознаки ревнощів і виявляти її причини. Однак ви й самі можете побачити, ревнує вас близька людина чи ні. Для цього потрібно зіставити наступні приклади з прикладами поведінки вашого чоловіка. Якщо ви помітили збіги, значить, змініть свою поведінку, даючи зрозуміти, що ви вірна дружина.

 • Наприклад, чоловік часто чіпляється до вашого макіяжу, а занадто яскравий одяг викликає у нього лють. Особливе ставлення до тварини, наприклад, собаки, теж його дратує.
 • Деякі чоловіки цікавляться всіма справами, які відбуваються навколо благовірної. Їм потрібно знати все до дрібниць: про що ви говорили з подругою по телефону, що відбувається в колективі і навіть те, на якому трамваї ви сьогодні приїхали додому і так далі.
 • Часте відвідування батьків теж може викликати власницькі почуття. Чоловік буде бурчати з приводу того, що в будинку немає їжі (хоча холодильник повний провізії), а дружина в цей час ходить невідомо де.
 • Часто жінки не можуть зрозуміти, чим викликана агресія чоловіка. Всі спроби налагодити контакт не знаходять розуміння. Підвищена збудливість та нервозність дружина теж можуть бути наслідком ревнощів.
 • Похмурість і мовчанку теж скажуть про нападі ревнощів чоловіка. Свербляче відчуття викликає стрес, і тому людина замикається в собі. Тривожні думки не дають розслабитися.
 • Чоловік може часто пропадати на роботі. Це ще не означає, що він вам зраджує. Можливо, саме так проявляється його прихована ревнощі. Він психує і хоче, щоб ви звернули на нього увагу і самі задумалися над тим, що можете втратити коханого.
 • До речі сказати, багато психологи відмічали той факт, що до них на консультацію приходили люди, які перебували у шлюбі дуже довгий час і мали досить поважний вік. Виявляється, чоловік ревнував дружину тому, що боявся втратити не тільки близької людини, але і сформований уклад життя, який його цілком влаштовував. На перший погляд здається, що напади ревнощів у цієї категорії людей можуть викликати лише умиленную посмішку, але смішного тут нічого немає. Люди, дійсно, відчувають страх втрати, який затьмарює розум.
 • Наведемо ще один приклад: у жінки вже був один невдалий шлюб, після якого вона знову вийшла заміж. Тепер вони з нинішнім чоловіком щасливі. Їх щастя порушує ревнощі чоловіка до минулого життя дружини. Чоловікові здається, що його дружина до кінця так і не змогла забути свою першу любов. Тривога з цього приводу дає благодатний грунт для розростання сімейного конфлікту.

Ревнощі поступово, але вірно веде людей, які перебувають в парі, до розриву відносин. Для того щоб цього не сталося, вчасно вживайте заходів.

Як реагувати?

В першу чергу, потрібно розібратися з тим, яким чином проявляється ревнощі, а потім вже діяти. Деякі жінки на форумах, де обговорюються сімейні проблеми, скаржаться на те, що чоловік докучає їм своїм занадто нав'язливим поведінкою. Наприклад, дзвонить кожні півгодини, як тільки дружина виходить з дому, заважає спілкуванню з подругами або не дає побути на самоті на дачі, контролює кожен крок або пропонує підвезти при кожному зручному випадку.

Потрібно сказати, що тут немає ніякої проблеми. Навпаки, радійте, що у вас такий турботливий чоловік. Іншим жінкам про таку турботу залишається тільки мріяти.

Пам'ятайте, що спільне проведення часу тільки зміцнює узи шлюбу.

Інша справа, якщо чоловік проявляє ознаки агресії. Тут два варіанти. Якщо терпіти таку поведінку не тільки неможливо, а й небезпечно, тоді потрібно розірвати відносини як можна швидше. Якщо ви любите свого обранця і відчуваєте, що все можна змінити, тоді проявіть стійкість і спробуйте провести ряд дій, спрямованих на повне відновлення взаєморозуміння.

Отже, ставимо завдання і суворо виконуємо рекомендації.

 • Усуньте приводи для ревнощів. Перестаньте робити яскравий макіяж, скоригуйте свою поведінку, приберіть з гардеробу короткі спідниці (віддайте їх незаміжнім подругам). І ніяких спілкувань з чоловіками. Навіть з однокласниками хоча б на короткий час потрібно перестати спілкуватися.
 • Не викликайте конфліктів. Якщо чоловік вас підозрює у зраді, нічого не заперечуйте, не кричіть, а спокійним голосом поясніть, за яких обставин ви затрималися на роботі. Після чого на деякий час залиште чоловіка в самоті. Просто підіть в іншу кімнату. Дайте йому подумати над проблемою і заспокоїтися.
 • Кожен раз переконуйте свого обранця в тому, що він вам дуже дорогий як чоловік і як людина. Кажете, що більше ви такого не побачите ніколи. І, взагалі, не збираєтесь нікого шукати. У вас є щастя – це ВІН і вам більше нічого не потрібно.
 • Не звинувачуйте чоловіка у відповідь на звинувачення, спрямовані в вашу сторону. Поясніть йому, що така поведінка вас сильно засмучує та ображає. Це заважає вашому щастю.
 • Нічого від нього не приховуйте. Залишайте свій телефон на видному місці. Нехай він знає, що вам нема чого приховувати.
 • При дружині ставитеся до інших представників сильної статі більше, ніж байдуже. Ніколи не ставте в приклад інших чоловіків на противагу вашому чоловікові.
 • Створіть затишок у будинку і ставитеся до свого чоловіка з любов'ю, даючи зрозуміти, що він найдорожчий і єдиний на світі.

Поради психолога

Позбутися від неприємного почуття нелегко. Але ви повинні дуже сильно цього захотіти, і тоді все вийде. Ніхто не зможе виконати цю задачу, крім вас самих.

 • Сядьте перед дзеркалом і подивіться на себе з боку. Згадайте про ті емоції, які ви відчуваєте, коли чоловік ревнує вас. Неприємні почуття запишіть на папері. Згодом покажіть їх чоловікові і поясніть, що це отруює вам життя і руйнує вашу сім'ю.
 • Поговоріть з чоловіком один на один. Попросіть його зізнатися в тому, що він вас ревнує. Поясніть йому, що не потрібно ховати почуття і соромитися їх. Усе можна виправити. Це буде його першим кроком позбавлення від нав'язливого почуття.
 • Спробуйте зрозуміти справжню причину ревнощів чоловіка. Це можна зробити тоді, коли ви залишитеся наодинці. Виведіть його на відверту розмову. Порозумітися один з одним. Нехай кожен висловить свої образи і претензії. Такі дії допоможуть вам краще зрозуміти проблемні моменти вашого життя.

При наступних розмовах постарайтеся вселити впевненість у вашого чоловіка. Поясніть йому, що ваш вибір був не випадковий. Тільки він гідний бути поруч з вами і ніхто інший. Така поведінка підніме самооцінку вашого чоловіка.

   • Займіться спільним ділом. Наприклад, почніть збирати гроші на дачу або нову машину. Нове захоплення відсуває почуття ревнощів на другий план.
   • Випромінюйте позитив і робіть вигляд, що ви щасливі, незважаючи ні на що. Така поведінка приверне увагу чоловіка, і він буде брати з вас приклад. Чим більше позитиву, тим швидше ви зблизитеся.
   • Постарайтеся позбавити вашого чоловіка від нав'язливих думок. Завантажте його роботою, наприклад, почніть ремонт в квартирі. Самі теж приймайте активну участь. Так ви зможете відволікти чоловіка від поганих думок, а спільна робота буде сприяти вашому зближенню.
   • Постійно переконуйте чоловіка в тому, що минуле залишилося в минулому. Потрібно забути старі образи і розчарування.
   • Створіть затишок і комфорт. Якщо у вас є діти, то проводите більше часу з ними і з чоловіком. Зберіть за одним столом дітей, чоловіка і розкажіть про всіх позитивних рисах вашої родини.
   • Хваліть чоловіка за його вірність і свідомість. Завдяки його старанням, ви не потребуєте і живете без особливих матеріальних проблем. Це підвищить його самооцінку, і він буде менше до вас чіплятися.

   Не варто боятися виявляти негативні сторони вашого життя. Потрібно дивитися проблеми прямо в очі. Як тільки ви почнете шукати і виправляти помилки, ви відчуєте, що життя змінюється в кращу сторону. Розлучитися можна завжди, а от шкодувати про втрачені відносинах ви будете все життя. Тому потрібно прагнути до порозуміння та діалогу.