Ревнива дружина: причини та способи боротьби з ревнощами

Почуття ревнощів притаманне всім людям, але деякі навчилися стримувати свої емоції, а інші – ні. Ревнощі є показником невпевненості в собі, бажання довести свою унікальність. Дуже часто в сімейній парі у ролі ревнивця виступає дружина, яка може неадекватно реагувати не тільки на спілкування чоловіка з іншими жінками, але і на його спілкування з дітьми від першого шлюбу.

Причини виникнення

Більшість людей вважають помірну ревнощі елементом щасливих відносин, так як вона доводить прихильність і любов партнерів. Але безпричинне недовіру дружини може призводити до нападів агресії, що негативно позначиться на сімейних відносинах.

Причини, по яких жінка хоче контролювати свого чоловіка.

 • Невпевненість в собі. Часто з'являється у жінок, які не зуміли отримати ласку і турботу в дитячому віці. Комплекси, придбані у власній родині, заважають їм повністю довіритися партнеру. Таким жінкам постійно здається, що їх легко можна замінити, а тому вони всіма силами намагаються утримати кохану людину.
 • Минулі зради. Роблять жінку більш підозрілою до чоловіка, адже за ним раніше відзначалися епізоди невірності. Зрада близької людини залишає незгладимий відбиток, який в підсумку і призводить до постійних нападів ревнощів.
 • Почуття власності. Змушує даму повністю контролювати життя чоловіка. При цьому вона може ревнувати чоловіка не тільки до стороннім жінкам, але і до колег, подруг і навіть сестрі або свекрухи.
 • Незадоволеність любовними відносинами. Призводить до того, що дружина починає вимагати від чоловіка любові і ласки. Недолік уваги змушує підозрювати її коханого в зрадах, яких насправді може і не бути.
 • Високий соціальний статус чоловіка. Може змушувати жінку постійно підозрювати його в зраді. Це відбувається, наприклад, якщо дружина перебуває в декретній відпустці, а чоловік активно займається кар'єрою.
 • Грайливий характер чоловіка. Звичка з усіма загравати і робити недвозначні натяки дратують ревнивицу. При цьому подібна модель поведінки не завжди вказує на розбещеність дружина. Іноді він просто не помічає, що говорить зайве в адресу інших жінок.
 • Вплив суспільства. Іноді на підсвідомість молодої дружини впливають колеги по роботі або подруги, переконують даму в невірності всіх чоловіків. Постійні приклади та історії про чоловічі зради рано чи пізно змусять жінку ревнувати чоловіка, постійно стежити за ним і контролювати.

Не завжди необґрунтована ревнощі є результатом дитячих травм або громадського впливу.

Любов до випивки так само може провокувати сімейні скандали.

В алкогольному сп'янінні жінка здатна приревнувати дружина не тільки до кращої подруги, але і до власної мамі.

Друга дружина або ревнощі до минулого

Нерідко ревнива дружина починає конфлікт з чоловіком з-за наявності у нього дітей від минулого шлюбі. Деякі жінки вважають, що чоловік прагне більше часу проводити зі своєю дитиною, а з колишньою дружиною. Саме ця думка найчастіше не дає дамі розслабитися і насолоджуватися любовними відносинами.

Почуття власності може виникнути у ревнивиці, якщо чоловік буде не тільки проводити з малюком багато часу, але і брати його на спільний відпочинок. Не кожна жінка зможе впоратися з подібною конкуренцією і дитині стати подругою.

Найбільшим страхом будь-якої жінки є розрив відносин і догляд чоловіка до колишньої дружини.

Тому будь-який натяк на які-небудь відносини коханого з матір'ю його дітей сприймається жінкою як зрада.

Ускладнити відносини можуть батьки чоловіка, які здатні демонстративно проявляти любов до старших онукам.

Особливо гостро це відчувається тоді, коли свекри починають порівнювати дітей. При цьому такі дії не обов'язково спрямовані на обмеження молодших онуків або висловлюють претензію до другої невістки з приводу виховання. Іноді таким чином свекри ностальгують, ділячись з невісткою теплими спогадами.

Як боротися?

Як запевняє сучасна психологія, жінки сильніші за чоловіків схильні до почуття ревнощів. Це пов'язано з усталеною думкою, що передбачає полігамію сильної статі. Щоб навчитися контролювати емоції і придушити недовіру до чоловіка, дружина повинна слідувати порадам психологів.

 • Самонавіювання. Необхідно навчитися любити себе і перестати порівнювати з іншими жінками. Варто зрозуміти, що завжди знайдуться дами, що відрізняються більш привабливою зовнішністю, товариськістю, ефектністю і так далі. Необхідно постійно вселяти собі, що найкращою кандидатки на роль дружини ваш чоловік не знайде. Важливо постійно нагадувати собі про власних позитивних якостях.
 • Організація спільного дозвілля. Розумна дружина знайде безліч способів захопити улюбленого чоловіка, щоб він вважав за краще проводити вільний від роботи час у колі сім'ї, а не в компанії сумнівних особистостей. Для цього дамі необхідно вивчити захоплення чоловіка і постаратися стати для нього соратником. Наприклад, якщо чоловік є затятим фанатом футболу, варто вивчити правила цієї гри і постаратися постійно бути в курсі останніх спортивних подій.
  • Участь в житті чоловіка. Багато дружини зовсім не цікавляться життям коханого чоловіка, вважаючи, що чоловік у стані сам впоратися з проблемами. Таке байдужість може спровокувати чоловіка на пошук жінки, яка буде підтримувати його у важкі моменти. Створивши для коханої затишну домашню обстановку і ставши для нього не лише дружиною, а й другом, можна збільшити шанси на збереження подружньої вірності.
  • Саморозвиток. Жоден чоловік не захоче перебувати поруч з недоглянутою і закомплексованою супутницею, він віддасть перевагу їй ефектну і самовпевнену даму. Тому будь-якій жінці, яка складається в шлюбі, важливо приділяти достатню увагу власним зовнішнім виглядом. Крім того, необхідно займатися саморозвитком, щоб продемонструвати дружину інтелектуальні здібності.
  • Прийняття. Кожна жінка повинна прийняти думку про можливу невірності чоловіка. Необхідно зрозуміти, що зрада чоловіка не є кінцем життя, і ніякий контроль і ревнощі не зможуть утримати чоловіка від спокуси. Прийняття подібного результату допоможе дамі простіше ставитися до шлюбу і замість того, щоб мучити партнера постійними підозрами, дасть їй можливість займатися особистими справами.

  Щоб відучити дружину від безпричинної ревнощів, чоловік теж повинен докласти певні зусилля.

  В першу чергу, він повинен підняти самооцінку коханої. Для цього потрібно постійно говорити дружині компліменти, не боячись перехвалити її.

  Як тільки дружина відчує власну значимість і неповторність, кількість скандалів на ґрунті ревнощів значно знизиться.

  Допомогти ревнивиці може розмову по душах. Чоловік повинен постаратися зрозуміти причини патологічної ревнощів дружини і постаратися знайти способи їх усунути. Подібні діалоги здатні відкрити чоловікові очі на власну поведінку і допомогти жінці вивільнити тяготившие емоції.

  Мудрий чоловік у відповідь на провокаційну поведінку коханої спробує згладити ситуацію, але ніяк не погіршить її. Відповідна агресія не вирішить проблему, а відхід від конфлікту лише додасть жінці впевненості в правдивості її підозр. Заради збереження сім'ї дружину важливо навчитися стримуватися і не реагувати на образливі звинувачення.

  Деякі психологи радять чоловікам ревнивиць надавати супутницям життя можливість стеження. Таким чином можна довести коханій відкритість і вірність, що допоможе заспокоїти підозрілу даму.

  У рідкісних випадках партнер може звернутися за допомогою до фахівця. Консультація психотерапевта допоможе знайти причину проблеми та шляхи її вирішення.

  Про те, як правильно боротися з ревнощами, дивіться у відео.