Особливості і ознаки нарцисизму перверзного

У сучасній медицині досить докладно описуються різного роду психологічні розлади, з якими може зіткнутися той чи інший людина. До таких розладів відносять і перверзный нарцисизм. Стан, коли людина не помічає нікого, крім себе, іноді може виходити за рамки і в такому разі вже може вважатися патологією. Діагностувати дане психологічне захворювання складно, тому що не можна напевно поставити діагноз людині, не маючи відповідних знань в психології і психіатрії. У даній статті будуть більш докладні описані особливості даного захворювання, його ознаки і методи лікування.

Особливості

Перверзный нарцисизм – це специфічний розлад особистості і деяких манер поведінки, яке може в однаковому обсязі проявлятися і у жінок, і у чоловіків. У народі людей з таким розладом називають «нарцисами». Однак, називати так кожного надмірно люблячого людини не варто, адже дане захворювання складно визначити, не будучи професійним лікарем. Більш того, у даного захворювання бувають різні форми, коли людина, що страждає від цієї недуги, не несе ніякої небезпеки суспільству. До особливостей перверзного нарцисизму також відносять:

 • необгрунтовану високу особистісну самооцінку;
 • відсутність почуття жалю або переживання по відношенню до інших людей;
 • відчуття переваги над усіма іншими членами соціуму.

Говорячи про чоловіка «нарциса», який страждає важкою патологією, можна згадати те, що такі індивідууми «грають» у власні ігри проти протилежної статі. Що, в свою чергу, нерідко негативно впливає на друге. Жінки починають страждати депресіями, а іноді отримують і більш серйозні психологічні травми.

У перверзных нарцисів своєрідна і навіть специфічна манера поведінки, яку вони виробляють не за один рік. Такі люди дуже часто заперечують свої дії і часто не роблять те, що обіцяють. Ці люди практично завжди намагаються підпорядкувати собі волю свого співрозмовника чи партнера.

Перверзные нарциси люблять маніпулювати почуттями інших, не відчуваючи при цьому справжніх переживань. Вони їм просто не притаманні. Такі люди ніколи не зважають на думку інших. Дуже багато лікарів вважають, що люди з запущеною патологією абсолютно холоднокровні і нечутливі.

Причини виникнення та формування патології

На сьогоднішній день немає чіткої відповіді від фахівців, чому ж виникає дане розлад. Але, як і багато інші розлади і комплекси, воно може мати коріння в дитинстві. Це може бути пов'язано і з комплексом неповноцінності, незадоволеності своєю зовнішністю або становищем у суспільстві. Провокування даної хвороби може бути викликано неправильним вихованням або недостатньою увагою, уделенном дитині.

Іноді фахівці навіть говорять про генетичну схильність такого типу розладів. А іноді це розлад може бути симптомом ще більш небезпечних захворювань, наприклад, це цілком може бути шизофренія.

Ознаки

Досить складно перерахувати всі ознаки «нарциса», адже кожна людина по своїй суті дуже індивідуальний, а тому хвороба може тією чи іншою мірою проявлятися по-різному. Тим не менш до найбільш значущих загальним моментам, завдяки яким можна розпізнати «нарциса», відносять:

 • дуже сильні фантазії про великий успіх, про яких постійно веде мову передбачуваний нарцис;
 • наявність бажань про шанування з боку конкретних людей і суспільства в цілому;
 • гордовитість і надмірна амбітність, не підкріплена жодними діями;
 • відкритий негатив на будь-яку критику в свою сторону;
 • всіляка маскування комплексів;
 • використання інших людей у своїх корисливих цілях.

Чоловіки і жінки з даною патологією ніколи не цікавляться успіхами інших людей, у тому числі близьких. Вони нерідко говорять про кумирів, а після чого всіляко призирают їх. Є певні ознаки, які мають гендерну природу. Так, чоловіки-нарциси завжди дуже горді, мають бажання стати дуже багатими і знаменитими у що б це не стало.

Такі чоловіки, як правило, ні в чому собі не відмовляють, навіть якщо їм цього не дозволяють можливості. Вони дуже часто нехтують ставленням представниць прекрасної статі. Більше того, чоловіки дуже вимогливі і горді. Типові чоловіки-нарциси фінансово залежать від своїх батьків або дами серця. Як правило, думають про сім'ю в останній момент або ж не думають взагалі, висуваючи себе на перший план. Що ж стосується жінок, то у них патологія перверзного нарцисизму проявляється в наступному:

 • вони надмірно стежать за своїм зовнішнім виглядом, доходячи до абсурду;
 • шукають багатих і забезпечених партнерів, навіть якщо розуміють, що вони їм не пара;
 • милуються собою при кожній можливості, всіляко себе нахвалюючи;
 • дуже часто в прагненні до ідеальної зовнішності жінки-нарциси вдаються до пластичних операцій, іншим хірургічним втручанням і занадто рясному використання декоративної косметики.

Незважаючи на те, що дама може мати патологію такого типу, виявити її досить складно. З вигляду такі доглянуті особи нітрохи не здаються психічно нездоровими і шукають свою вигоду, навпаки, ними нерідко захоплюються. Такі дівчата, як і чоловіки-нарциси, які не воліють заробляти самостійно, найбільш часто вони знаходяться на фінансуванні батьків. У будь-якому випадку деякі люди можуть просто мати завищену самооцінку і це зовсім не означає, що вони хворі.

А тому ще раз варто відзначити, що просто так поставити діагноз сусіда, родича чи якимось дивним людей не можна, навіть незважаючи на знання певних особливостей даної патології.

Розвиток взаємин з нарцисом

Багато особистості, заводячи розмову з співрозмовниками, не можуть відразу розпізнати нарциса. Також його дуже складно виявити, просто подивившись на нього. Люди з патологією дуже галантні і часто справляють гарне враження на перший погляд, у результаті чого з ними досить приємно спілкуватися. Запідозрити що-небудь до певного часу практично неможливо.

Перші етапи відносин з чоловіком або жінкою, що страждають від перверзного нарцисизму, можуть здатися дуже «солодкими». Багато дослідники навіть називають «медовим місяцем», але потім все докорінно змінюється і відносини починають бути абсолютно іншими. Оскільки у людей з нарцисичної перверсією є серйозний розлад особистості, вони дуже часто відчувають себе незадоволеними, хоч і не показують цього. Але, коли їх партнер їм набридає, вони перестають це приховувати, показуючи свою справжню суть. Тоді стосунки в прямому сенсі можуть перетворитися на справжній кошмар.

Заводити дружні стосунки ні з такими людьми – сказати складно, все залежить від форми захворювання і від того, наскільки занедбано сама поведінка. Але якщо говорити про серйозну патологію і безпосередньо про стосунки пари, то ці відносини – глухий кут. Вони якщо і будуть розвиватися певний час і приносити якесь задоволення, то надалі нічого доброго не принесуть.

Зрозуміло, в парах можуть бути і винятки, особливо якщо «нарцисична натура» все-таки буде мати бажання вилікуватися.

Характерні прийоми морального насильства

Незважаючи на те, що поведінка нарциса складно передбачити, фахівці відзначають певні кліше і специфічні прийоми, які люди з даною патологією вміло використовують. Отже, до даних прийом відносять.

 • Преувеличивание будь-яких проблем, прикрашання ситуацій в свою користь.
 • Небажання вислухати партнера, зрозуміти його почуття та емоції. Часте «перемикання» повного уваги на себе, у той час як партнер обговорює щось важливе і нагальне. При цьому нарцис може використовувати глузування, різко змінюючи тему розмови.
 • Тривожним дзвіночком може стати і те, що партнер–нарцис буде перебріхувати слова свого співрозмовника.
 • Також люди з такою недугою можуть просто бойкотувати тих, з ким спілкуються, не пояснюючи при цьому причин.
 • І, нарешті, вони можуть проявляти раптові напади агресії, навіть по відношенню до близьких людей і родичам. Вони дуже часто можуть бути в гніві, коли щось пішло не так.

Перверзный нарцис буде завжди намагатися зруйнувати іншої людини, для того щоб отримати над ним всю владу. І багато слабкі особистості, на жаль, піддаються такому впливу.

Методи лікування

Постановка діагнозу і будь-які терапевтичні заходи повинні бути призначені професіоналом. Дане захворювання, як правило, не виявляють в самому початку його виникнення, а тому воно стає хронічним, в результаті чого і сеанси терапії можуть даватися проблематично. Як правило, фахівці розробляють певний хід лікування, намагаючись зацікавити хворого і підштовхнути його до самовидужання. Найкращі показники в лікуванні показують саме сеанси психотерапії, а не лікування медичними препаратами. Останні доцільно призначати в тому випадку, якщо крім одного розлади у людини присутня депресія, панічні атаки або якісь фобії, все це вимагає обов'язкової коригування.

В якихось конкретних ситуаціях зі змішаними розладами фахівець може призначити хворому транквілізатори, антидепресанти, інші заспокійливі і фітопрепарати. Однак, медичні препарати в більшій мірі притупляють симптоми того чи іншого розладу, не лікуючи при цьому недугу. Для досягнення найкращого результату повинна бути застосована комплексна терапія, обов'язково включає в себе зустрічі з психотерапевтом.

Поради жертві

Зрозуміло, що найкращий варіант уникнути проблем, це зовсім не контактувати з такими людьми, оскільки протистояти їм дуже складно. Перверзные нарциси як би живляться енергією тих, на кого вони націлилися, з цим складно що-небудь зробити. Як правило, якщо чоловік-нарцис зневажливо ставиться до своєї жінки в побутовому плані і багато в чому іншому, що стосується сім'ї, то тут складно що-небудь зробити. Найбільш часто фахівці і сімейні психологи вирішують проблеми більш прості ситуацій, пов'язаних з побутовими чварами.

Але якщо йдеться саме про нарциса, то тут або потрібна тривала терапія, або людям доведеться розійтися. Іноді жінки вибирають смирення, але знову ж таки, надовго їх не вистачає. Жінці слід усвідомити, що якщо так вийшло, що її обранець страждає даною патологією і є тираном, то в цьому не його вина. Так вже склалося. Але це зовсім не привід терпіти і дозволяти всіляко знущатися над собою.

У рідкісних випадках корекція поведінки за допомогою фахівця дає плоди, але тільки якщо в цьому зацікавлений сам нарцисичний перверт, а не його жертва. Варто розуміти також і те, що люди-нарциси дуже часто страждають від відчуттів, які їх руйнують зсередини. Деякі з них навіть страждають від самотності, оскільки не можуть впоратися самі з собою.

Про те, які існують особливості і ознаки перверзного нарцисизму, дивіться у наступному відео.