УФ-лампи: особливості, види та відмінності від LED-моделей

Сфера манікюру і педикюру не стоїть на місці. З'являються нові матеріали, технології, покликані зробити нігтьове покриття міцним, безпечним і, звичайно ж, ефектним. Щоб зберегти створену красу, нігтьове покриття потрібно правильно висушити. Це можна зробити за допомогою ультрафіолетової лампи. Причому неважливо – приводьте ви нігті в порядок за допомогою майстра-професіонала, вмілою подружки або власними силами.

Що це таке?

Сучасні лампи не тільки закріплюють отриманий ефект і забезпечують матеріалу необхідну міцність. Вони ще й значно економлять час. Без них процес полімеризації матеріалів для манікюру може займати не один десяток хвилин. А якщо врахувати багатошаровість покриття – то й години. Адже спочатку треба нанести базовий, вирівнюючий шар, потім – один або два шари кольорового лаку. А на завершення – гель, здатний зафіксувати покриття нігтя зверху і з торця.

Наносити кожен наступний шар краще після повного висихання попереднього. Без ультрафіолетової лампи тут точно не обійтися. Залежно від матеріалу, використовуваного для покриття, і потужності лампи процес затвердіння займе не більше двох хвилин.

Лампа для сушіння нігтів являє собою прилад, що складається з наступних елементів:

 • пластикового корпусу, який виконує не тільки захисну, але і декоративну функцію;
 • вбудованих ламп (їх може бути декілька);
 • внутрішнього світлоповертального покриття;
 • вентилятора, що запобігає перегрів деталей приладу і поверхні рук;
 • зовнішніх перемикачів, за допомогою яких здійснюється управління – включення, вимикання, налаштування таймера і так далі.

Крім стандартного набору функцій, у такому приладі можуть бути:

 • таймер зі світловим або звуковим індикатором, що забезпечує чітке дотримання часових рамок;
 • висувна нижня панель, необхідна для того, щоб зробити сушку більш зручним, наприклад, в педикюрі.

Чим відрізняються від LED-ламп?

Залежно від поставлених в них ламп, сушарки можуть бути ультрафіолетовими (UV), світлодіодними (LED) і газосвітними (CCFL), є їх різновидом. Значно рідше у продажу можна зустріти прилади, що поєднують в собі відразу два типи ламп. Це потрібно для того, щоб максимально ефективно використовувати переваги того або іншого типу або звести до мінімуму їх недоліки.

Принцип роботи таких ламп простий, але різний. У UV (УФ) люмінесцентних лампах міститься газ, проводить струм і випромінює ультрафіолетові промені. Принцип роботи газорозрядний ламп CCFL схожий, але вони менше нагріваються за рахунок того, що в них немає нитки розжарювання, і вони є більш економічними. За спектром випромінювання ці два види ламп однакові. Світлодіодні джерела випромінюють світло від спеціальних елементів, через які проходить струм. Причому ці елементи пов'язані мікросхемами з перетворювачами електричного струму. Спектр випромінювання у таких ламп менше.

Таким чином, можна відзначити наступні плюси і мінуси.

 1. Незважаючи на те що звичайні УФ-лампи відносяться до енергозберігаючих, світлодіодні є більш економічними.
 2. LED-лампи не потрібно змінювати. Люмінесцентні лампи розраховані на певну кількість годин роботи (ця інформація зазвичай вказується на упаковці). Тобто вони підлягають заміні. Але враховуючи їх низьку вартість і те, що на висихання потрібно трохи більше хвилини, ці витрати можна вважати незначними.
 3. У світлодіодних приладів менше можливостей. Тобто вони впораються із звичайним гель-лаком або біогелем. Крім того, зараз з'явилися спеціальні адаптовані для них гелеві покриття. Ультрафіолетова лампа середньої потужності впорається з будь-яким покриттям.
 4. Якщо взяти лампи однакової потужності, то на сушку під ультрафіолетовою піде трохи більше часу. Зате полімеризація (твердіння) в такій лампі буде більш рівномірним. З цією метою джерела світла в ній встановлені і з боків.
 5. Світлодіодні сушарки, як правило, більш компактні. Але якщо вам потрібно висушити нігтики на ногах, для комфортного розміщення краще взяти УФ-прилад побільше.

Взагалі, порівнювати прилади, в яких стоять лампи різного спектру випромінювання, не зовсім правильно. По суті, вони просто призначені для різних матеріалів. Та й наявність в них різних типів ламп або діодів теж накладає свій відбиток на функціональність.

Питання про шкідливість ультрафіолетового випромінювання під час манікюру є спірним. По-перше, його діапазон подібних приладах для сушіння не шкідливий для людини. По-друге, час перебування пальчиків всередині обмежено. По-третє, захисний корпус і внутрішнє покриття влаштовані таким чином, що промені розсіюються тільки всередині.

Велику небезпеку несе в собі ртуть, що знаходиться всередині ламп. Тому перед транспортуванням приладу їх необхідно вивернути. А при порушенні цілісності їх негайно слід помістити в герметично закривається ємність і звернутися у відповідну службу для утилізації. Якщо дотримуватися цих простих правил, то проблем з використанням не буде.

Різновиди

Вирішивши вибрати ультрафіолетову лампу для манікюру, ви здивуєтеся величезному вибору. Вони можуть відрізнятися по декільком факторам.

По місткості:

 1. для однієї руки (не намагайтеся розмістити всі п'ять пальців одночасно, для зручності і рівномірності полімеризації спочатку сушать чотири пальці, без великого);
 2. для двох.

За кольором – вибір досить великий, можна підібрати практично до будь-якого інтер'єру або вибрати щось для настрою.

За формою:

 1. можуть бути закритими (круглої, прямокутної, фантазійної форми);
 2. моделі без нижньої частини або з висувним дном (у вигляді арки).

По потужності ламп їх можна розділити на дві великі групи:

 1. 9 і 18 Вт;
 2. 36 54 Вт.

Зі збільшенням потужності пропорційно зменшується час на сушку, але зростає їх ціна. Тому перший варіант підходить у тому випадку, якщо людина тільки почав освоювати покриття нігтів і робить це тільки для себе або для вузького кола близьких. Якщо планується великий обсяг роботи, різні експерименти в області матеріалів і одержання прибутку – краще вибрати останній варіант.

Електроприлади потужністю 54 вата використовуються для двох рук і найчастіше їх можна побачити в салонах. Майстри, які роблять манікюр на дому, зазвичай вибирають прилади простіше. До речі, іноді вигідніше придбати два прилади для сушіння рук окремо, ніж для двох одночасно.

В залежності від схеми запалювання, лампи бувають:

 • електронними;
 • індукційними.

Другі – більш важкі, з додатковим елементом для запуску. Якщо в мережі можливі перепади напруги – цей варіант кращий. Електронні дешевше, але частіше виходять з ладу. Маркування зазвичай вказується на цоколі лампи разом із потужністю.

Рекомендації по вибору

Зробити правильний вибір непросто, особливо коли сучасний ринок буквально рясніє пропозиціями. На це може вплинути відразу кілька нюансів.

 • Для початку визначтеся, для чого вам потрібен прилад. Подумайте над тим, як часто ви плануєте його використовувати. Часто послуги майстра по манікюру приносять непоганий додатковий дохід. Тому якщо ви новачок, але припускаєте можливість подальшого навчання – виберіть більш потужний варіант. Як правило, вартість приладу швидко окупається, навіть якщо ви вирішили робити собі манікюр, порівняно з походами в салон.
 • Перед придбанням матеріалу обов'язково уточніть у продавця – чи підходить воно для вашого типу ламп. Тим більше, що весь час з'являються нові варіанти, з різними ефектами. Незважаючи на те, що УФ-лампи досить універсальні щодо матеріалів, передбачити, як буде виглядати нове покриття в підсумку можна тільки експериментальним шляхом.
 • Заздалегідь дізнайтеся, де можна придбати лампи для заміни. А також подбайте про безперебійники, оскільки сушарки для нігтів досить чутливі до перепадів напруги.

На ринку багато виробників. Прилад для сушіння нігтів можна купити через інтернет або безпосередньо в професійному магазині. Обов'язково ознайомтеся з відгуками. У приладу повинна бути гарантія, тоді не виникне проблем з його обслуговуванням у разі виявлення недоліків. Прослідкуйте, щоб до нього обов'язково додавалася інструкція на російській мові, уважно ознайомтеся з правилами використання та догляду.

Краще не купувати з рук прилади, які вже були у вживанні, оскільки ви не знаєте, як вони експлуатувалися. Внутрішні і зовнішні поверхні часто забруднюються і багато власників використовують агресивні засоби очищення, неприпустимі в цьому випадку.

Про те, як вибрати УФ-лампу для гель-лаків, дивіться у наступному відео.