Як погладити речі без праски?

Праска – незамінна річ у нашому повсякденному житті. Будь-яка річ буде виглядати охайно, якщо вона выглажена, в той час як навіть найкраща річ у неглаженном стані буде виглядати неохайно. Праска винайшли ще в XVIII столітті і в той час він був повністю залізним. У печі розігрівалася металева пластина, яка потім вставлялася в праска і нагрівала його, дозволяючи, таким чином, гладити їм речі. Причому було це диво техніки тільки в багатих заможних будинках. В даний час це необхідний і доступний в кожній родині електроприлад.

Всі речі потрібно прасувати?

Для тих, хто не любить гладити, є чудові новини. Окремі елементи одягу, які мають велику кількість синтетики в своєму складі, при вивішуванні їх на плічка після прання прасування не потребують. Магазини повні модних синтетичних речей, адже вони відносно недорогі, а догляд за ними потрібен мінімальний. Але не всі синтетичні речі гарні і приємні в шкарпетці. Тому велика кількість речей зараз виготовляють зі спеціальною обробкою бавовни, після якої річ практично не мнеться. Називається ця технологія «Без праски». Але все ж є тканини, які потрібно гладити і потребують догляду. Натуральні тканини більше мнуться, вимагають часу на догляд, але і по сей день більше цінуються.

Варіанти розгладження одягу без праски

Добре, коли ми вдома, де без проблем можемо погладити будь-яку річ і цим вирішити всі питання по одязі. Але що ж ми будемо робити, якщо праска зламався або, наприклад, чекає поїздка у відрядження, а праска занадто важка річ, щоб брати його з собою? Ми живемо в епоху інтернету і можемо використовувати перевірені поради мандрівників або просто винахідливих і кмітливих людей.

На допомогу прийдуть поради по вирівнюванню тканини без праски. В залежності від типу тканини, часу вирівнювання та наявного у вас в запасі часу можна вибрати відповідний спосіб розгладження одягу.

Якщо праска зламався будинку чи їдете у відрядження, але у вас є відпарювач для одягу, далі можна вже не читати. Він більш компактний, легкий, а вирівнює тканини під впливом пари деколи навіть краще праски. Сміливо беріть його з собою і використовуйте! За цінами є як досить бюджетні варіанти, так і дорожчі, але з різними доповненнями. Він легко розгладить і сорочку, і блузку, і кофту, сукні, брюки, майку і навіть медичний халат. Відпарювач будинку може замінити праска у всьому з величезною перевагою, за винятком, напевно, розгладження стрілок.

Якщо відпарювач виготовлений хорошою фірмою і його потужність, сила подачі пари, зручність і компактні розміри правильно підібрані під конкретні очікування господині, вона з радістю відмовиться від праски. Адже прасувати з його допомогою швидше, легше і приємніше. Тим більше останні віяння моди і реклама дуже активно пропонують таку заміну праски. Розміри його компактні по більшій частині. А купивши його, відпадає необхідність у прасувальної дошки і прасці. А це істотна економія місця.

Раз читаєте далі, значить, відпарювача ні, тоді будемо шукати підходящий спосіб розгладження одягу без праски в домашніх умовах тощо.

Якщо час дозволяє і ви готуєте одяг з вечора, то, одягнувши річ на плічка, візьміть її з собою у ванну. Ви будете приймати теплий або гарячий душ, а річ буде вирівнюватися на плічках під впливом пари. Цей спосіб діє безвідмовно. Звичайно, ідеально випрасуваний речі ви навряд чи досягнете, але від заломів точно позбудетеся. Якщо річ до того ж раніше була випрана в пральній машині в правильному режимі, добре встряхнута і правильно розвішена, то ефект буде просто відмінний. Якщо річ після відпарювання трохи волога, а надіти її потрібно вже зараз, просто підсушіть її кілька хвилин феном.

Приблизно таким же способом, тобто з допомогою пари, можна розрівняти заломи, якщо повертати річ над киплячим носиком чайника. Гарячий пар зволожить і вирівняє нитки тканини, залишиться тільки повісити її на плічка для просушування. «Прасувати» таким чином можна бавовняні речі, джинси, блузи, сорочки, футболки, білизна, штани. Спосіб дуже делікатний, підійде навіть для вовняних речей, але відстань у цьому випадку від носика чайника слід збільшити, щоб шерсть не села. Якщо немає і чайника, то можна використовувати каструлю з водою, поставивши киплячу воду на самий маленький вогонь і тримаючи річ над парою. Як і в попередньому випадку, фен потім допоможе швидко висушити річ.

З вечора можна також скористатися наступним способом. На столі розкласти віджате вручну мокру гарячий рушник і на нього зверху покласти одяг, її добре розрівняти і дати полежати близько години-півтори. А потім просто повісити на плічки до ранку. І все — одяг буде виглядати відпрасованого і доглянутою! Якщо ж річ з дуже щільної тканини, можна скористатися наступним способом. Необхідно змішати воду, оцет і кондиціонер для прання білизни в рівних пропорціях і за допомогою пульверизатора нанести на розкладену на столі або вивішену на плічка річ. І просто дати просохнути. Це точно спрацює.

Цим же способом можна «розгладити» і трохи освіжити тюль прямо на вікні. Це додасть їй свіжості і прибере зайві запахи, такі як запах сигарет, смаженої їжі і пилу. Звичайно, це не прання речі, а лише надання їй легкої свіжості.

Можна скористатися цим способом і після прання тюлі. Виполоскати її після прання у воді з ополіскувачем і невеликою кількістю оцту, повісити на сушку, щоб стекла зайва вода. І після цього відразу повісити на вікно. Бажано добре її розправити. Через 2-3 години тюль виглядає вигладжений і свіжою. Відмінний спосіб економії часу. І витрачати довгі години на розгладження багатометрової тюлі вже не потрібно.

Це найбільш легкі і швидкі способи відпрасувати тканина без праски. Але відомі й багато інших. Наприклад, можна використовувати металеву кружку або каструлю з киплячою водою в якості праски. Цілком можна гладити ними, тільки обережно, розкладену на столі річ. Фактично це аналог праски, необхідно тільки його періодично підігрівати і протирати дно, щоб не зіпсувати річ, якщо каструля або гуртка брудняться від вогню. Цим способом користувалися наші бабусі та прабабусі.

Для жінок пропонується використовувати плойку або утюжок для розгладження заломів. Вона теж металева або тефлонова і гаряча, тому такий рада також може стати в нагоді. Можна пробувати розгладити речі з бавовни та синтетики, але не вовни.

Для любителів гострих відчуттів є спосіб відпрасувати річ гарячої лампочкою, обернутої в тонку тканину. Пропонується лампу розігріти в світильнику і, акуратно викрутивши, обмотати тканиною і пропрасувати річ. Екстремальний спосіб, але якщо під рукою нічого немає, то можна спробувати. Але тільки не здумайте вкручувати лампочки в патрон перенесення і гладити постійно палаючим освітлювальним приладом. Це небезпечно для життя!

Студенти можуть відпрасувати футболки та сорочки, спочатку отпарив їх в душі на плічках. А потім, розклавши їх на столі, надавати пресом з книг. Залишити так на ніч. Можна трохи набрызгать на тканину «чарівним» розчином оцту, води та ополіскувача і покласти річ на ніч під матрац. Необхідно річ трохи розтягнути. Під впливом тяжкості і після зовсім невеликого змочування річ розгладиться. При використанні різних способів потрібно враховувати склад і колір тканини. Для вовни відмінно підійде спосіб викладання речі на теплому вологому рушнику і надалі просушуванні на плічках.

Такі речі, як медичний халат, футболки, спідниці відмінно розгладжуються під дією пари в душі або над чайником.

Корисні поради по догляду за одягом

А взагалі, щоб різні тканини легко гладились, необхідно дотримувати деякі правила їх прання, перевезення та зберігання.

  • У багатьох сучасних пральних машинах є режим «легке прасування», використовуючи який можна не допустити появи заломів при пранні.
  • Вивішувати річ відразу після прання в пральній машині.
  • Гладити краще всього полувлажную річ.
  • Після прання річ добре струснути і розвісити як можна рівніше. Сорочки і блузи, футболки та халати краще вішати після прання відразу на плічка.
  • При подорожах речі складати рулоном, а не згинати кілька разів. Так можна заощадити більше місця і привезти річ з мінімальними заломами.
  • Використовувати кондиціонери, пом'якшувальні і розрівнюють тканини.

Способів багато, кожному підійде і сподобається якийсь свій. І тепер, опинившись, як правило, раптово без праски і без глаженых речей, ви точно будете знати що і як робити. А попереджений означає озброєний.

Про те, як погладити речі без праски своїми руками, дивіться у наступному відео.