Чим відрізняються латте від капучіно, еспресо, американо: відмінність, різниця. В чому, в яких келихах подають латте, капучіно, еспресо, американо? Що смачніше і міцніше латте або капучино, еспрессо, американо?

У чому відмінність між найпопулярнішими видами кави латте, капучіно, еспресо, американо? Який з них смачніше, міцніше і містить менше кофеїну?

Зміст

Смак і аромат гарячої кави – краще, з чого може початися день. Саме так вважають прихильники кави, яких у цього напою стає все більше і більше. Але далеко не всі вони знають, чим відрізняються еспресо від американо від капучино або латте.

Щоб, не замислюючись, щоразу безпомилково вибирати собі напій, потрібно знати з чого і як готують різні види кави.

Чим відрізняються латте від капучіно, еспресо, американо: відмінність, різниця

Чим відрізняються латте від капучіно, еспресо, американо: відмінність, різниця

Латте – кавовий напій, який традиційно подається на сніданок. У його складі еспресо (3 частини) і молоко (1 частина). Особливістю цього кавового коктейлю можна вважати спосіб приготування. Напій наливають наступним чином: у склянку або чашку наливають одну частину кави і три частини спіненого підігрітого до температури 70С молока. Але роблять це якомога акуратніше, щоб не допустити змішування рідин. Молоко виявляється самим нижнім шаром, далі йде кави, і зверху – молочна пінка.

Урізноманітнити смак латте можуть різні сиропи, додавання яких також допустимо при приготуванні цього напою. Верхи майстерності подачі напою вважають арт-прикраси на пінці.

Стандартна порція латте в Європі – 200 мл, в Америці – 500 мл

Латте

Латте макіато – різновид латте, в перекладі означає «молоко з плямою». Відразу лате макіато був виключно дитячим напоєм, але з часом полюбився дорослим і придбав популярність в Європі. Готують напій шляхом додавання еспрессо в молоко, повітряну пінку прикрашають тертим шоколадом, подають у високому прозорому айріш-келиху.

Відео: Як приготувати правильний латте

Капучіно готують з еспресо і пінного молока, взятих у пропорції 1:2 без додавання цукру або інших підсолоджувачів. Різниця між латте і капучіно полягає також і в тому, що для латте потрібно гаряче молоко, а для капучино – охолоджене (4С).

Обидва напої повинні бути приготовлені так, щоб в пінці відсутні бульбашки повітря. Але якщо у латте пінка легка і повітряна, то у капучино – щільна.

Латте і капучіно відрізняються за смаком і ароматом. Латте – ніжний і легкий, в той час як смак і аромат капучіно досить яскраво виражений.

«Шаруватість» напоїв забезпечується за рахунок різних густин рідин: найбільш щільне молоко завжди виявляється знизу, а найлегший і найменш щільна піна – завжди зверху. Важливо, щоб в процесі приготування рідини не перемішалися.

Пінка латте і капучіно вийде повітряної, тільки якщо буде приготовлена за допомогою спеціального апарату.

Капучіно

Відео: Як приготувати капучіно

Еспресо – напій, який вперше отримали з кавоварки в 1901 році в Італії. Принцип його приготування полягав у прогоні води і пари під тиском через подрібнені зерна кави. Цей міцний кавовий напій швидко знайшов популярність і став модним в Італії та за її межами. Розробка була запатентована творцем в 1902 році, а вже через 2 роки кавоварки почали масово випускатися.

Відео: Як правильно приготувати еспресо

Для приготування 1 чашечки міцного ароматного еспресо необхідно 7 г кави і 30 мл води. Для приготування еспресо-доппіо кількість кави збільшують в 2 рази, а кількість води залишають незмінним. Эсперссо-лунго відрізняється м'яким смаком і слабким ароматом, так як для його приготування використовують лише 4 г кави на 30 мл води.

Еспресо

Відмітною ознакою хорошої кави є пінка на поверхні. Якщо в пінці є отвори, означає, що технологія приготування була порушена.

Американо – по суті, це еспресо, розведений водою 1:1. Смак американо не такий яскравий і виражений, як у еспресо, але відсутність у ньому гіркоти і мінімум кофеїну зробили цей напій популярним серед прихильників здорового способу життя.

Приготувати американо можна двома способами:

 • По-італійськи. Каву варять у кавоварці не більше 25 секунд. Після цього напій доливають гарячу, але не киплячу воду (1:1). Якщо варити каву довше, американо вийде надто гірким і міцним. Пінка не зберігається.
 • По-шведськи. Доводять до кипіння воду і забирають з вогню. За 20-25 секунд варять еспресо і доливають його в чашку із заздалегідь підготовленою водою. Американо, приготовлений таким способом, більш м'який на смак. Кавова пінка на готовому напої зберігається.
Американсько

Відео: Як правильно приготувати американсько

В чому, в яких келихах подають латте, капучіно, еспресо, американо?

Каву подають у чашках або айріш-келихах:

 • латте – 60 мл, латте-макіато – 250-300 мл або в айріш-келиху 240-360 мл
 • капучино – у розширюється догори чашці 180 мл
 • еспресо – в чашці з товстими стінками 60 мл
 • подвійний еспресо – 100 мл
 • еспресо лунго – 90-100мл
 • еспресо-корретто – 250-500мл
 • еспресо романо – 60 мл
 • еспресо-макито – 60 мл
 • американо — 150 мл
В чому, в яких келихах подають латте, капучіно, еспресо, американо?

Що смачніше латте або капучино, еспрессо, американо?

Щоб вибрати найсмачніший напій, потрібно згадати про власні смакові переваги:

 • Того, хто любить солодкий кавовий коктейль з молоком і повітряної пінкою, сподобається ніжний латте. Для його приготування часто використовують солодкі сиропи.
 • Щільна молочна пінка і відсутність цукру капучіно дарують напою витонченість і особливий насичений аромат, які також можуть бути гідно оцінені шанувальниками кави.
 • Любителю міцного чорного ароматної кави потрібно вибирати між еспресо і еспрессо-доппіо.
 • Того, що любить неміцна кава без молока, можна спробувати американо або еспресо лунго.

Що міцніше латте або капучино, еспрессо, американо?

Найміцніший кави – еспресо. Міцніше еспрессо може бути тільки еспресо-допио, для приготування якого беруть в два рази більше кави.

Американо – це розведений еспресо, тому міцним його називати вже точно не можна.

Вважається, що американо придумали італійці. Під час війни вони готували для американських військових кави, до якого ті звикли на батьківщині. У той час, коли американці раділи смаку і аромату напою, італійці сміялися над ними, так як вважали, що в Америці люди не можуть знати який на смак справжню каву.

Латте і капучіно отримують шляхом додавання в еспрессо молока за особливою технологією. Ці Два напою сильно відрізняються за смаком. Капучіно міцніше латте, тому в ньому сильніше відчувається гіркота і аромат.

Що міцніше латте або капучино, еспрессо, американо?

Де більше молока: в капучино або латте?

У складі капучіно рівні частини молока, піни і еспрессо. У складі латте 2 частини молока, 1 частина піни і 1 частина еспресо. Це означає, що молока більше в латте. Відповідно, цей напій містить менше кофеїну, так як концентрація кави в ньому менше, а молока – більше, ніж у капучіно.

Одна з версій походження капучіно оповідає про монахів-капуцинах, яким так полюбився «напій диявола» (саме так називали каву релігійні люди), що вони не змогли від нього відмовитися. Щоб «очистити» кава від негативу, монахи вирішили додати до напою молока і вручну збиту піну. На честь творців напій був названий «капучіно» (співзвучно з «капуцин»).

Де більше пінки в капучино або латте, еспрессо, американо?

У капучіно пінки дуже багато. Вона густа і щільна настільки, що витримує на собі вагу 5-6 р.

Пінка в латте відрізняється легкістю і її також досить багато в чашці. Вона пишна і ніжна, зовсім не схожа на пінку в капучино. Пінка латте настільки легка, що з неї можна робити фігурки, об'ємні візерунки і написи. Такий декор буде триматися не менше 10 хвилин, якщо, звичайно, латте приготовлений правильно.

Американо, приготований за класичним рецептом, не має пінки. Щоб зберегти щільну пінку на поверхні американо, слід готувати його по-шведськи: у воду доливати еспресо.

Пінка в латте

Тим, хто так і не зміг визначитися з вибором, варто спробувати всі види кави. Одного разу, дізнавшись смак і аромат «свого» кавового напою, ви закохаєтесь в нього назавжди.

Відео: Яку каву пити? Різновиди кави