Як перестати червоніти за будь-якого приводу: поради фахівця

У даній статті ми розглянемо практичні поради, як перестати червоніти.

Практично кожному з нас знайоме це стан, коли з-за невдало сказаної фрази, незграбного моменту або збентеження ми раптом відчуваємо прилив тепла. І розуміємо, що в цей момент зрадницька фарба з'являється у нас на обличчі, і видає оточуючим наш стан.

А часом легкий рум'янець може ставати яскравими багряними плямами, чим ще більше буде ставити в незручне становище. Але перестати червоніти можна, якщо виконувати ряд простих рекомендацій, про що сьогодні і піде мова.

Як перестати червоніти за будь-якого приводу?

Ми червоніємо з різних причин – від страху, сорому, ніяковості, переживань на іспиті, небажання виглядати нерозумним або смішним. І також по-різному на це реагуємо. Хтось до цього абсолютно байдужий, хтось швидко перестає червоніти, а у кого-то страх почервоніти переростає у справжню фобію, яка називається эритрофобией. Такі випадки, звичайно ж, вимагають втручання лікаря.

Здатність червоніти – явище нормальне! Так організм реагує на стрес, негайно передаючи управління нервовими процесами під контроль симпатичної нервової системи, яка відповідає за нашу поведінку в ситуації небезпеки. Це відбувається у всіх людей, але у кого-то в більшій мірі, а у кого-то меншою. Адже все залежить від кольору і товщини шкіри, розташування капілярів, температури тіла і багатьох інших складових.

Чи можна цього уникнути і як взяти керування емоціями в свої руки? Теоретично можна, маючи хоч якесь уявлення про події, що відбуваються в організмі процесах і навчившись нескладним прийомам, що допомагають якщо не повністю, то хоча б частково стримувати реакції організму.

Це нормальна реакція, яка тією чи іншою мірою властива всім

Можливо, вам буде легше з цим впоратися, якщо ви будете знати одну річ: людина ніколи не червоніє наодинці з собою, яка б ситуація не виникла і як би соромно йому не було за свою поведінку! Це явище соціальне, воно відбувається тільки в суспільстві інших людей. Отже, контроль над емоціями можливий.

 • У момент, коли ви відчуваєте, що ось-ось зрадницька фарба з'явиться у вас на обличчі – розслабтеся! Особливо постарайтеся розслабити м'язи обличчя, шиї та плечей. Наприклад:
  • зробіть кілька глибоких вдихів і видихів;
  • порахуйте до 10. До речі, можете для підняття духу ще й уявити милих баранчиків;
  • або виберіть будь-який інший спосіб, що приводить вас в рівновагу.
 • Не зациклюйтеся на своїй красноте – це тільки погіршить ситуацію. Вищенаведені методи, працюють за принципом, щоб відвернути вас від того, що відбувається стану. Та й не варто в голові вимальовувати моторошні картини – в цьому немає нічого страшного або лякаючого. І запам'ятайте – велика частина страху у нас в голові!
 • Також працюйте за методом перемикання! Спробуйте уявити, що ви одні в приміщенні (або на вулиці, в залежності від того, де це сталося) і разом з тим постарайтеся посміхнутися – це допоможе впоратися з хвилюванням.
 • Але можна діяти, відштовхуючись від оборотного положення — спробуйте звернути на це увагу вашого співрозмовника. Наприклад: «треба ж, як незручно вийшло! Зі мною таке рідко трапляється». І головне – якщо це вимовити відразу ж після інциденту – почервоніння на обличчі, швидше за все, не з'явиться.
 • Можна включити трохи фантазії і уявити, що ви потрапили під проливний дощ або пірнули в холодну воду. Якщо уява у вас добре розвинене, і ви реально зможете відчути холодну воду на обличчі, почервоніння миттєво піде.
  • В деяких випадках допомагає креативна фантазія. Наприклад, уявіть в цей момент танцюючих під дощем голих людей.
  • Можна згадати який-небудь смішний випадок зі свого життя. Або, навпаки, порівняти цей страх з бідами інших людей, які в даний момент, може бути, дійсно змушені боротися за виживання.
Не зациклюйтеся на цьому!

Вправи, щоб перестати червоніти

 • Якщо ви всерйоз вирішили впоратися з цим явищем, то складіть список ситуацій, які коли-то примушували вас червоніти. Постарайтеся їх обіграти заново і зрозуміти, в якій з них як варто було б вчинити – так вам буде легше навчитися надалі контролювати свої емоції.
 • Але найголовніше, подумайте про інший бік – а чи так уже це важливо для вас? Більшість людей навіть не замислюються про це і не вважають цю особливість свого організму проблемою! Більше того, вони розуміють, що це його абсолютно нормальна захисна реакція. В результаті, навіть це усвідомлення налаштує ваш організм на відповідну реакцію – ви станете червоніти значно рідше.
 • І ще згадайте відому фразу, яку ми нерідко вимовляємо: «бреше і не червоніє!». Її суть у тому, що суспільство в цілому налаштоване позитивно до людей, які здатні червоніти. Це говорить про те, що краснеющему людині соромно за свій вчинок, ніяково за невдало сказану фразу, яка може когось образити. А значить, це совісна людина, що володіє емоційним інтелектом.
  • Більш того, почервоніння на щоках завжди вважалася милим показником. І дуже часто у протилежної статі, особливо у чоловіків, викликає розчулення. Налаштуйте себе, що це ваша перевага!
Оберніть це в свою родзинку
 • Навчіться розслаблятися! Ні, зараз мова йде не за прості прийоми вдиху або видиху. Займіться йогою або медитацією. Справа в тому, що вони гармонізують зв'язок між розумом і тілом, тим самим зменшуючи ступінь появи червоності. Адже б будете контролювати свої емоції.
 • Підвищуйте свою самооцінку! А як це зробити, ви можете прочитати в нашій статті «Як підняти самооцінку».Але запам'ятайте головне – ніколи не порівнюйте себе з іншими. І як невелика підказка – на важливий захід одягайте зручний одяг/взуття. Навіть білизна має бути на висоті, щоб відчувати себе впевнено!
 • Також відштовхуйтеся від зворотного – тренуйте свій страх! Тобто, надіньте чудернацький одяг і вийдете на вулицю. Не бійтеся і запитайте у перехожого дорогу. Зробіть те, що викликає у вас страх. А через кілька таких підходів вам стане значно зробити це простіше, і ви поборете червоність.
Займіться медитацією

Як перестати червоніти: практичні поради

Якщо це здається непереконливим, продовжуйте тренувати свій організм і прислухайтеся до важливих рекомендацій.

 • Люди, які п'ють мало води і страждають зневодненням, значно частіше червоніють. Тому, пийте більше води!
 • Перед якоюсь подією, здатною викликати у вас відчуття незручності або страху (наприклад – іспит або визнання в любові) за 5-10 хвилин великими ковтками випийте склянку холодної води. А якщо є можливість – ще і вмийтеся холодною водою.
 • Також не забувайте, що шкідливі звички і гостра, гаряча їжа потрапляють під заборону. Або, принаймні, під обмеження! Те ж саме стосується і солодкого!
 • Глибоко дихайте, контролюючи кожен вдих і видих!
 • При можливості знизьте температуру в приміщенні або вийдете на свіже повітря. При красноте судини розширюються, тому їх потрібно невелике охолодження.
 • Відзначено також, що заняття спортом допомагає побороти червоність. Ви підвищуєте свій імунітет, покращуєте еластичність судин і купуєте природної червоності колір обличчя.
  • Та й не варто забувати, що з'являється червоність від невпевненості. А гарна фігура допоможе боротися з комплексами.
Допоможе прохолодна вода і свіже повітря
 • Почніть загартовуватися! Це також допоможе подолати причину з судинами.
 • Дівчатам можна скористатися матуючим засобами, але не перевантажуйте ними шкіру. Також добре приховує почервоніння загар! І балуйте свою шкіру живильними масками.
 • За момент до можливого почервоніння почніть кашляти.
 • Обіграйте своє почервоніння жартом, іронією або посмійтеся над ним.
 • Посміхайтеся — почервоніння і щира, широка посмішка несумісні!

Важливо: І знайте – жоден метод не дає 100% результату і не підходить 100% всім! Але ви повинні знайти «свій» дієвий метод, який допоможе перестати червоніти. І пам'ятайте – потрібно тренувати шкіру і налаштуватися психологічно.

Відео: Як перестати червоніти?