Купити машину в лізинг — що це означає? Машина в лізинг для фізичних осіб: умови, процедура оформлення

Сьогодні все частіше автомобілісти цікавляться можливістю отримання автомобіля в лізинг. Ми вирішили розібратися, що це за процедура і як вона здійснюється.

Порівняно недавно, для простих покупців придбання автомобіля в лізинг було недоступне. Надавався він тільки комерційним підприємствам для просування свого бізнесу. Сьогодні ситуація інакша і машини в лізинг надаються звичайним автолюбителям.

Лізинг

Лізинг буває двох видів:

 • Оперативний — коли автомобіль просто надається в оренду без права викупу
 • Фінансовий — коли автомобіль теж надається в оренду, але його можна викупити

Згідно зі статистикою, багато хто воліє вибирати саме другий варіант.

Що означає взяти машину в лізинг?

Кожна людина може скористатися кількома можливостями обзавестися своїм транспортом:

 • Оренда
 • Кредит
 • Купівля за готівку

Отримання авто в лізинг є якоюсь серединою між двома першими варіантами. Цей спосіб дуже вигідний для тих, у кого немає можливості придбати свій власний автомобіль за готівку.

Якщо говорити простіше, то лізинг є довгостроковою орендою транспорту з можливістю його викупу або без неї.

Як оформити машину в лізинг?

Схема лізингу

Оформляється лізинг в кілька різних етапів, які завжди йдуть в одному порядку:

 • Спочатку автолюбитель звертається в спеціальну організацію, що представляє лізингові послуги. Для заявки потрібно надати пакет документів. До речі, більшість автосалонів співпрацюють з лізинговими компаніями, а тому і в них можна подати заявку.
 • Коли заявка буде подана, то лізингодавець на підставі документів прийме рішення про надання лізингу. Якщо угода схвалюється, то складається договір, обумовлюються всі умови, платежі, їх розмір та терміни оплати, а ще термін переходу авто у власність, якщо це передбачається. Додатково складається і договір купівлі-продажу.
 • Після підписання документації, лізингодавцем викуповується автомобіль і він його оформляє на себе. Для цього він використовує свої власні кошти або перший внесок, отриманий від покупця. Після завершення виплат автомобіль за договором вже отримує автолюбитель.
 • Тепер покупцеві дозволяється користуватися транспортним засобом, але при цьому його власником він не є і тому не може ним розпоряджатися. Покупець вносить платежі за договором, а компанія, яка представила лізинг періодично перевіряти стан автомобіля. Зазвичай це буває раз на рік, а може і частіше.

Коли договір закінчиться і всі платежі будуть внесені, то автомобіль вже переходить у власність покупця. Тепер він може не тільки ним користуватися, а й розпоряджатися.

Переваги купівлі автомобіля в лізинг

Переваги лізингу

Для людини, яка вирішує придбати лізингове авто є ряд переваг:

 • Вимоги лізингу значно м'якше, ніж у кредиту, а тому оформити його значно простіше. Банки зазвичай пред'являють більш жорсткі умови до позичальників, так і відмовляють частіше.
 • Деяким громадянам лізинг значно вигідніше, наприклад, чиновникам або перебуває у шлюбі людям, яким не хотілося б ділити майно, якщо доведеться розлучитися. Так як автомобіль не перебуває в їх власності, то і приховати факт наявності свого майна легше.
 • Часто лізингом користуються фізичні особи, яким потрібно у користування комерційний транспорт, приміром, вантажна газель або пасажирська. Адже як відомо, кредит на такий транспорт фізичним особам не надається. А лізинг вирішує цю проблему, тому що компанія може оформити на себе будь-яку спецтехніку.
 • Процедура розірвання договору лізингу набагато простіше, ніж кредиту. Це дозволяє міняти автомобілі, якщо хочеться і навіть не доведеться продавати його.
 • В автосалонах часто надаються непогані знижки для лізингових компаній. Виходить, раз вона вам купує машину, то й отримати знижку можна.
 • Іноді компанії надають послуги з первинного обслуговування і навіть видають інший автомобіль при поломках. Хоч всі послуги оплачує покупець, робити не доведеться відразу. Вся сума буде рівномірно розподілятися по платежах.

Недоліки покупки автомобіля в лізинг

Недоліки лізингу

Безперечно, є у лізингу і певні недоліки. Їх теж треба враховувати при розгляді цього варіанта покупки автомобіля:

 • Перш за все, відразу ж після придбання, покупець не стане власником. За умовами договору, спочатку він повинен виплатити усю вартість автомобіля лізингодавцю, а також всі додаткові нарахування. Якщо покупець відмовляється виконувати свої зобов'язання, то у лізингодавця є право забрати у нього автомобіль і використовувати його на свій розсуд. Звичайно, і всі кошти вже оплачені ніхто не поверне.
 • Кредит виходить вигідніше лізингу. Навіть якщо вони надаються на рівних умовах, то лізинг все одно в плані фінансів буде зовсім невигідним. Єдиний варіант, коли це доцільно — у компанії є можливість отримати хорошу знижку в автосалоні.
 • Компанія, з якою укладається договір лізингу, може вказати в ньому, що при поломці і для технічного огляду можна використовувати послуги одного конкретного сервісу. Це може призвести до зайвих витрат, а деяким ще виявитися незручним в плані розташування.
 • Для отримання лізингу може знадобитися перший внесок. Начебто нічого такого, але при цьому не забувайте, що автомобіль ви у власність не отримуєте.
 • Право власності реєструється за спеціальною схемою двічі. В першу чергу, реєстрація здійснюється на компанію, предоставившую лізинг, а вже після виконання зобов'язань права переходять до покупця. Всі ці процедури не безкоштовні і платити за все доведеться як раз-таки клієнту.

Купівля автомобіля в лізинг для фізичної особи: особливості, документи, порядок оформлення

Оформлення лізингу

Отже, перш ніж оформити автомобіль в лізинг, виберіть відповідну компанію. Головне, щоб вона була надійна і про неї було багато хороших відгуків. Можливо, хтось з ваших знайомих вже користувався їх послугами. Так буде навіть краще. Не варто звертатися в першу ж компанії, яка вам дісталася, а вже тим більше в ту, що вам пропонують в автосалоні.

Виберіть для себе кілька компаній і порівняйте їх умови. Адже машина — дуже дорогий товар, а лізинг передбачає тривале співробітництво, причому фінансова. І навіть незважаючи на те, що різниці в самих платежах може і не бути, в деяких компаніях є приховані комісії. А вони в підсумку можуть значно збільшити суму виплат.

Коли підходяща компанія буде знайдена, то спочатку зверніться до неї і отримаєте консультацію. Задавайте будь-який, навіть незначний, на вашу думку питання. Якщо ви прийняли рішення про співпрацю, то зберіть необхідні документи та надати їх для відправлення заявки.

В основному ніяких незвичайних документів не вимагається:

 • Паспорт
 • ІПН
 • Трудова книжка або її копія
 • Довідка про доходи
 • Інші документи, які могли б підтвердити вашу платоспроможності. Наприклад, свідоцтво про право власності, виписка з банку за рахунками

У деяких випадках можуть бути запитані додаткові документи. Тут вже потрібно уточнювати в компанії, що саме їй потрібно для розгляду заявки на лізинг.

Заявка розглядається протягом 5 днів і, якщо рішення буде позитивним, то настає час оформлення угоди.

Ось приблизно таким чином відбувається оформлення машини в лізинг. У цієї послуги досить багато переваг, але є і вагомі недоліки. Так що обов'язково оціните всі ризики і можливі проблеми, а вже потім вирішуйте, чи варто оформляти лізинг чи ні.

Відео: Як купити автомобіль в лізинг?