Навіщо потрібно тримати дитину стовпчиком після годування? Як правильно тримати дитину стовпчиком і що заборонено робити при цьому? Дитина заснув після їжі: тримати його стовпчиком?

У даній статті ми розглянемо необхідність і правильність тримання дитини стовпчиком.

Новонароджений малюк цілком залежить від своїх батьків. І кожна мама дуже трепетно ставиться до кожного аспекту по догляду за малюком. Особливо багато питань, недоліків та розбіжностей зібралося навколо годування дитини. Тому в цьому матеріалі ми розглянемо призначення тримати дитину стовпчиком, а також розповімо, як це робити правильно.

Навіщо потрібно тримати дитину стовпчиком після годування?

Завжди були і будуть розбіжності з приводу правильного годування дитини і всіх ритуалів навколо нього. Одні вимагають обов'язково тримати дитину стовпчиком, а хтось заперечує взагалі весь цей процес. Давайте ж розберемося докладніше в цьому питанні, а для цього заглибимося трохи в історію.

Тримаємо стовпчиком
 • При цьому за кожною дитиною не була закріплена персональна няня, а одна «розірватися» на всіх теж не могла. Тому немовлят тримали стовпчиком, щоб вони срыгнули лишнею порцію їжі. Адже переїдання страшно не тільки ожиріння, але і іншими захворюваннями.

Позитивні моменти вертикального положення

Але і не можна сказати, що це тільки відлуння радянських часів. Травна система малюка не зовсім правильно працює. Точніше, правильно, але не так, як у дорослого. Тому їй потрібна допомога з боку зовнішнього світу, тобто від мами.

 • Зригування – це природний і нормальний процес. Але якщо дитина відригує половину прийнятої їжі чи робить це занадто часто, то варто негайно звернутися до лікаря. Це загрожує не просто втратою ваги, але і проблемами зі шлунком.
  • Дитина ще не здатна контролювати кількість їжі. Та й нелегко точно вирахувати його потреби. Залишки суміші можуть викликати бродіння, а це призведе до колік і газоутворення.
  • Щодо грудного молока. Воно краще всмоктується стінками кишечника, практично повністю. Тому розумно припустити, що і переїсти його неможливо. Тим більше що виробляється молока стільки, скільки потрібно дитині.
  • Але не все так просто. Молоко виробляється не за комп'ютерною технологією. Коли дитина смокче, це і посилає сигнал про потреби в молоці. А тепер згадали, наскільки часто ви прикладаєте до грудей. Так, капризи, поганий настрій і малюк відразу ж шукає «заспокоєння».
Тримати дитину стовпчиком
 • Але про переїданні скаже вагу. На грудному молоці дітки рідше «скаржаться на болі і проблеми з животиком. А справа ще й у тому, що ті, хто на штучному більш схили ковтати повітря з сумішшю. Це перша причина утворення кольок. А це вже призводить до безсонним ночам всієї родини.
  • Так, діти на грудному молоці також можуть ковтнути повітря. Але це через неправильне прикладання до грудей, що допускають мами з недосвідченими малюками тільки перші тижні. Потім природний процес сам налагоджується.
 • Повітря в шлунку дуже небезпечний! Він викликає коліки, а його постійне скупчення може спровокувати здуття і газоутворення. Показник цього – твердий животик. Також малюкові буде боляче, якщо до нього доторкатися. А ще звертайте увагу на головний симптом кольок – притискає чи дитина ніжки до животика.
 • Також поряд із профілактикою даних симптомів, вертикальне становище ще й перестраховує від задухи. Дітки ще не вміють встати або повертатися, тому, срыгнув уві сні, можуть самі ж цим вдавитися. Ситуація ускладнюється, коли дитину ще й сповивають. Але це вже інша розмова.

Торкнемося і аспекти м'язів дитини і його хребта.

 • «Стовпчик» допомагає правильно розвиватися спинці, а також тренує шийний відділ тримати голівку.
 • Крім того, це відмінний текстильний контакт малюка з батьками. Особливо це важливо тим, хто годує дитину з пляшечки. Йому не вистачає вашого тепла і уваги! Також це допоможе встановити зв'язок з папою, що не так активно бере участь у житті дитини.
Дитина стовпчиком

ВАЖЛИВО: Але якщо малюка не турбує животик, він добре набирає вагу і не зригує у сні, тоді немає гострої необхідності тримати його стовпчиком. Хіба що в цілях профілактики. Але немовлята часто засинають під грудьми, тому будити дитину заради вертикального положення не варто! Побережіть своє і дитяче спокійний час.

Якщо ви будете тримати дитину стовпчиком лише за рекомендацією лікаря, то прикладання до грудей може збільшитися. А це вже точно буде загрожувати переїданням і зайвою вагою. Тому, якщо малюк заснув під грудьми і може проспати деякий час без плачу, у нього не болить животик (в іншому випадку він буде притискати ніжки до нього), то залиште янголятка міцно спати.

Як правильно тримати дитину стовпчиком?

Ще з пологового будинку дають настанову тримати дитину стовпчиком. Але не забувайте, що хребет малюка ще слабкий, тому довго це робити протипоказано. Новонародженим малюкам досить і 1-2 хвилини. А ось з місячного віку вже можна викладати, сперши на плече. Час вертикального перебування має бути від 5 до 10 хв.

 • Обов'язково подбайте про питання гігієни. Малюк може відригнути на вас, тому не завадить покласти пелюшку на плече. Також врахуйте цей аспект, що шкіра малюка дуже ніжна. Тому не повинно бути ніяких предметів на одязі, що викликають дискомфорт.
 • Обов'язково притримуєтесь голівку малюка однією рукою. Вона не повинна розгойдуватися. І, тим більше, протипоказано, щоб вона була закинута назад!
 • Притримуйте спинку малюка і слідкуйте, щоб вона була рівною.
Правильно тримати дитину
 • Заборонено підтримувати дитину за попу. Це створює додаткове навантаження на хребет.
 • Також стежте, щоб малюк не упирався ногами в ваші руки. Це також буде навантаженням для незміцнілої спини.
 • Дуже добре зробити плечову опору. Це буде додатковою фіксацією для голівки дитини.

Алгоритм дій

 • Всі дії проводите м'яко і без різких рухів. Ніжно розмовляйте з малюком, щоб він відчував себе комфортно і безпечно!
 • Ви повинні взятися за шию дитини, захопивши долонею і пальцями голову. Ліктем притримуйте спину.
 • Друга рука тримається за поперек! Але піднімаючи малюка, трохи захоплюючи і його попу.
 • Піднімаємо до тих пір, поки його головка не буде у вас на плечі. Потім просто легенько притримуєтесь за шию і поперек. Під час цього потрібно повільно і плавно погойдуватися.
Тримати можна кількома способами
 • Тримати можна кількома способами:
  • Можна притиснути його прямо перед собою. Тобто, дитина буде на рівні ваших грудей. До речі, запах молока для малюка стане, немов заспокійливим ароматом, що з ним все добре.
  • Можна облокотить на своє плече. Тобто, дитина буде або на рівні, або трохи вище плечового суглоба.
  • А можна і зовсім розгорнути його спинкою до себе. Тоді буде додаткова підстраховка, що головка не впаде назад. Але його потрібно буде тримати під ручками та між ніжок. До речі, такий спосіб більш зручний для діток постарше.

ВАЖЛИВО: Якщо дитина не відригнув протягом 10 хв. (це максимальний показник часу), тоді покладіть його в ліжечко. Малюкові такі процедури дуже нудні, тому дайте йому відпочити після прийому їжі.

Завжди потрібно ставити дитину стовпчиком?

 • Іноді буває, що малюк починає вередувати навіть на руках. Це часто пов'язано з скопилася газиками і надлишками їжі, що викликають кольки. Щоб полегшити стан дитини, обов'язково потримаєте його стовпчиком . Можете перекладати з одного плеча на інше, трохи змінюючи позу.
  • Також не забувайте убаюкивающе качати малюка – це заспокоює.
  • Погладжуйте його по спинці, ніжно і лагідно. Це буде певним природним знеболюючим.
  • Також лікарі відзначають, що дитині у вертикальному положенні, животиком відчуваючи тепло своїх батьків, стає краще, і він заспокоюється.

Важливо! Якщо у малюка твердий животик, і він вередує, тоді його обов'язково потрібно тримати стовпчиком. Коли малюк спокійний, добре спить і їсть, тоді така процедура не особливо обов'язкове. Також зазначено, що у вертикальному положенні потребують дітки з недобором у вазі і ті, хто часто зригує.

Що ні в якому разі не можна робити, якщо тримати дитину стовпчиком?

Є деякі помилки, які найчастіше допускають молоді і недосвідчені батьки, тримаючи дитину стовпчиком. Та навіть багатодітні мами можуть просто не звертати на це увагу. Ми нагадаємо або навіть навчимо деяких нюансів, що потрібно враховувати, щоб не нашкодити своїми діями дитині.

 • Дитину потрібно піднімати завжди за шию і попу. Заборонено піднімати його за ручки. У нього ще занадто слабкі суглоби, тому ви їх можете просто вивихнути або витягнути.
 • Також не забувайте про голівку і слабкі м'язи шийного відділу. Тому не можна брати дитину за пахви. Навіть, коли він починає тримати голівку, завжди трохи подстраховывайте новонародженого.
 • Тепер звертаємося до дуже дбайливим батькам, що бояться упустити малюка. Притискати надто міцно до себе не варто. Ви погіршуєте кровообіг. І, знову ж таки, кістки і суглоби занадто слабкі, тому можете їх пошкодити.
 • Завжди стежте за головкою. Її обов'язково потрібно фіксувати плечем і однією рукою.
 • Не відволікайтеся на різні дрібні справи, тримаючи дитину стовпчиком. Наприклад, якщо вам потрібно відповісти на телефонний дзвінок або щось підняти. Завжди спочатку покладіть дитину.
 • Щоб уникнути утворення кривошиї і не спровокувати викривлення хребта, перекладайте дитину на різні плечі. Адже дитина не просто лежить на животику, але розглядає світ. Тому намагайтеся, щоб шия була повернена в різні сторони при носінні. Міняйте позу за кожним разом.
 • Якщо дитині не подобається таке заняття, тоді завлекайте його розповідями, іграшками або допомагайте вивчити навколишній світ. Тобто, развлекайте його.
Тримаємо дитину правильно

Є ще нешкідливі причини плачу і занепокоєння малюків. Тому зверніть увагу на такі незначні деталі:

 • Тканина ваших речей. Іноді текстильний контакт шкіри немовляти з мамою викликає дискомфорт. Адже у батьків груба тканина речей або вони з якимись гострими предметами. Не забувайте, що навіть бусинки або паєтки стануть причиною плачу дитини;
 • Парфуми та інші аромати виключіть зі свого вжитку. Вони малюкові просто не потрібні, оскільки він тоді не чує запах мами. Адже склад будь-яких ароматних засобів може стати причиною алергічної реакції;
 • Фізичний дискомфорт може створювати ґудзик, блискавка або інші тверді, нехай і дрібні предмети. Будьте уважні до свого одягу;
 • І найголовніше – це емоційний зв'язок. Кожен з нас чув, що емоції мами передаються маляті. І не тільки з молочком, але і при лому контакті. Якщо у вас поганий настрій, спочатку переведіть дух, а потім вже беріть малюка на руки;
 • До речі, іноді примхи пов'язані з памперсом. Не забувайте його вчасно міняти. Адже малюки часто «ходять в туалет» відразу після їжі. Тому капризи можуть бути пов'язані і з цим нюансом.

Дитина заснув після їжі: тримати його стовпчиком?

Кожна дитина індивідуальна. Тому немає строгих правил, яких потрібно дотримуватися. Точніше, рекомендації є, але, в першу чергу, потрібно прислухатися до поведінки і побажанням малюка. Він не вміє говорити, але ви побачите по ньому, що дитині справді потрібно.

 • Якщо дитина поїла й відразу ж заснув, тоді будити його не рекомендується. Малюка нічого не турбує, тому і турбувати його безглуздо. Але в такому разі подбайте про невеликий підстраховці проти задухи після випадкового зригування.
  • Дитина може (але це теж не завжди) відригнути після їжі навіть уві сні. Повертатися він ще не вміють, тому може захлинутися. Тому змайструєте йому валик з пелюшки і покладіть під спину. Тобто, дитина повинна спати на боці.
 • Ситуація друга – дитина засинає, але вередує і швидко прокидається. Це говорить про те, що малюк наковтався повітря, у нього здувся живіт і це доставляє йому дискомфорт або навіть хворобливі відчуття. У такому разі обов'язково потримаєте дитини стовпчиком.
Тримати дитину стовпчиком
 • А ще ситуація, коли малюк заснув, різко прокинувся і почав плакати. Це теж символізує, що разом з їжею потрапило повітря. Але сон взяв вгору. У такому разі обов'язково треба потримати дитину стовпчиком. Бажано це зробити так, щоб він не прокинувся. Якщо ж таке сталося, тоді трохи його покачайте, але не давайте груди. Інакше потрапите в кругообіг.

ВАЖЛИВО: Тримати дитину стовпчиком потрібно приблизно 4 місяці. Але це суто особистий показник. У кого-то вже через пару тижнів відпадає дана потреба.

Відео: Як тримати дитину стовпчиком?