Як одержати сірий колір при змішуванні фарб? Варіанти змішування кольорів для отримання сірого

Одержати сірий колір можна кількома способами, які ми і розповімо у статті.

Сірий колір цікавий тим, що його можна досягти, застосовуючи два різних способи. А які саме — дізнаєтеся далі.

Як одержати сірий колір при змішуванні фарб?

 • Перший – відомий багатьом, є результатом змішування чорного і білого кольорів.
 • Другий – це поєднання протилежних тонів, наприклад, червоного і зеленого.

Чим більше в суміші білої фарби, тим світліший буде відтінок сірого. А ще, крім світлого і темного, сірий буває холодного (з блакитними нотками) і теплого (з рудими або бежевими) відтінку.

Сірий колір сам по собі є пом'якшувальною. Якщо ми будемо до якоїсь чистої фарбі потроху додавати сірої, то колір фарби буде з кожним додаванням пом'якшуватися, поки не досягне нейтрального сірого кольору.

Отримуємо сірий

Якщо взяти сферу моди, то найбільш частими сірими є сіро-синій колір (холодний) і сіро-жовтий (теплий). Такі відтінки ще називаються відповідно синяво і избура. Сірий колір є ахроматичних, тобто отримується з основних кольорів, яких, як відомо, три: зелений, синій і червоний.

Отже, найпростіший спосіб отримати сірий колір. Якщо ми розбавимо концентрацію чорного (це можна зробити за допомогою води або з додаванням білого кольору), то вийде сірий. Залежно від ступеня розбавлення він буде світліше або темніше.

Якщо ви робите ремонт та використання олійні фарби, то можете скористатися способом змішування різних кольорів.

 • Так, для фарбування в звичайний сірий колір потрібно спочатку змішати чорну і білу фарби, досягнувши потрібної насиченості, а потім отриманим складом пофарбувати поверхню.
 • Якщо вам потрібен холодний відтінок сірого — додайте до отриманої суміші білого і чорного, трохи синього або зеленого кольору.
 • Потрібен теплий відтінок – капніть охри. Ви можете, додаючи ту чи іншу фарбу в одержаний сірий колір, точно знати назви свого відтінку: сіро-блакитний, сіро-синій, сіро-зелений.
 • Для досягнення сріблястого «металевого» відтінку підійде сурма. А якщо потрібен темно-сірий колір, просто додайте до сірого потроху чорного, світло-сірий – відповідно білого.

ВАЖЛИВО: При змішуванні використовуйте фарби однієї і тієї ж фірми, т. к. у різних виробників можуть бути різні показники яскравості, щільності і т. д.

Сірий

Тепер про акварельного фарби. Крім традиційного чорно-білого змішування можна спробувати скористатися будь-яким відтінком синього і коричневого, і тоді ви отримаєте (в залежності від обраних вами відтінків) різні варіації сірого кольору. Тут взагалі простір для фантазії і творчості: змішуйте два синіх відтінку з одним коричневим, додайте червоний або зелений колір. А якщо ви скористаєтеся не готовим коричневим, а створите його самі (з червоного та зеленого), то отримаєте ще один відтінок сірого.

ВАЖЛИВО: Домагатися більш світлого або темного відтінку потрібно тільки за допомогою води, але не білої фарби.

Варіанти змішування кольорів для отримання сірого

 • Класичний сірий виходить шляхом змішування білого з невеликою кількістю чорного.
 • Холодний сірий вийде при додаванні до сірого синього або зеленого.
 • Сірий перламутровий досягається додаванням до суміші білого і чорного невеликої кількості синього.
 • Теплий сірий – до отриманої з чорного з білим сірому додати охру або умбру.
 • Сіро-блакитний вийде при додаванні до білого, світло-сірого і трохи синього.
 • Сіро-зелений – це так само білий і світло-сірий з додаванням зеленого.
 • Мідно-сірий виходить шляхом змішування чорного з білим з додаванням червоного.

Відео: Як одержати сірий?